ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
30 вересня 2016 р. справа № 805/4809/15-а
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Міронова Г.М. розглянувши апеляційну скаргу Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 січня 2016 року у справі № 805/4809/15-а (суддя І інстанції Аляб’єв І.Г.) за позовом Державного підприємства «Донецька залізниця» в особі Краснолиманської дистанції сигналізації та зв’язку до Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання неправомірним та скасування рішення від 27 липня 2015 року № 0000201740/3902,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 січня 2016 року у справі № 805/4809/15-а адміністративний позов – задоволено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до вимог частини 2 статті 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, судове рішення у справі прийнято 12.01.2016 року. Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення копію постанови Донецького окружного адміністративного суду від 12 січня 2016 року апелянтом отримано 18.02.2016 року. Відповідно до штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції апеляційна скарга подана апелянтом 26.09.2016 року (а.с. 49, 51).
В апеляційній скарзі апелянт просив визнати пропущеним з поважних причин та поновити строк для подання апеляційної скарги. В обґрунтування вказаних вимог апелянт зазначив, що витрати Слов’янської ОДПІ здійснюються виключно за рахунок Державного бюджету України. Протягом січня-лютого 2016 року бюджетні кошти в кошторисі Слов’янської ОДПІ для сплати судового збору були відсутні, що було причиною порушення процесуального строку та надав довідку на підтвердження вказаних причин (а.с. 52, 53).
Доказів підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження протягом березня-серпня 2016 року апелянтом не надано.
За вказаних обставин суд не може визнати поважною причину пропуску строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст.ст. 108, 189 КАС України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання: доказів підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
За приписами ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись статтями 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області - залишити без руху.
Скаржнику усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки в тридцятиденний строк з дня отримання копії ухвали для можливості надання доказів підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз’яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Міронова Г.М.