Постанова № 61678705, 19.09.2016, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2016
Номер справи
806/1560/16
Номер документу
61678705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2016 року Житомир справа № 806/1560/16

категорія 10.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Капинос О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Коростенської міської виконавчої дирекції (м.Коростень) до Публічного акціонерного товариства "Коростенський шляхзалізобетон" про стягнення 4774,86 грн.,-

встановив:

Житомирське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Коростенської міської виконавчої дирекції звернулось до суду з вказаним позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Коростенський шляхзалізобетон" заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 4774,86 грн.

Представник позивача до суду прибув, подав заяву, в якій просив розглядати справу у письмовому провадженні.

Представник відповідача до суду не прибув. Про час і місце розгляду справи, повідомлений належним чином, про причини нявки суд не повідомив.

У відповідності до ст.128 КАСУ суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, за наявним у справі доказами.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до частини 1 ст.4 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування " від 23.09.1999 № 1105 Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Згідно ст.15 Закону Роботодавець як страхувальник зобов'язаний:

1) надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом;

2) вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів;

3) під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних надавати посадовим особам Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки;

4) подавати в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про:розмір заробітної плати та використання робочого часу працівників;річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), кількість нещасних випадків і професійних захворювань на підприємстві за минулий календарний рік;використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами в порядку, встановленому правлінням Фонду;

5) інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві;

6) безоплатно створювати всі необхідні умови для роботи на підприємстві представників Фонду;

7) повідомляти працівникам підприємства про адреси та номери телефонів Фонду, а також лікувально-профілактичних закладів та лікарів, які за угодами з Фондом обслуговують підприємство;

8) подавати звітність до Фонду у строки, в порядку та за формою, що встановлені правлінням Фонду;

9) повернути Фонду суму виплаченого матеріального забезпечення та вартість наданих соціальних послуг потерпілому на виробництві у разі невиконання своїх зобов'язань щодо сплати страхових внесків.

З матеріалів справи вбачається, що 17 березня 2016 року була проведена планова перевірка по страхових коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у страхувальника ПАТ "Коростенський шляхзалізобетон".

За результатами перевірки складено акт від 17.03.2016, відповідно до якого встановлено порушення пункту ч.3 ст.50 та ч.2 ст.53 Закону України від 18.01.2001 №2240 " Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування у зв"язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" із змінами, п.20 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов"язковим державним соціальним страхуванням", затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266. (а.с. 20-22)

На підставі акту перевірки, Коростенською міською виконавчою дирекцією Фонду було винесено рішення про повернення коштів Фонду від 29.03.2016 в сумі 4309,44. (а.с.19)

У зв'язку із несвоєчасною сплатою коштів підприємством по зазначеному рішенню, додатково була нарахована пеня та накладені штрафні санкції за несвоєчасне повернення коштів Фонду на загальну суму 465,42 грн., що підтверджується рішенням про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №19 від 15.04.2016 9(а.с.17)

Таким чином загальна сума заборгованості страхувальника склала 4774,86 грн.

Доказів оскарження зазначеного рішення у матеріалах справи не міститься.

Крім того, вказана сума заборгованості у розмірі 477,86 грн. підприємством відображена у звіті Ф4-ФССзТВП за 1 півріччя 2016 року. (а.с.23).

Станом на день розгляду справи, будь-яких заперечень та підтвердження сплати заборгованості у розмірі 4774,86 грн. до матеріалів справи не надано.

Згідно ст.15 Закону №1105 роботодавець несе відповідальність за:1) порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.

Керуючись ст. 86, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ,

постановив:

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Коростенський шляхзалізобетон" (код 05422929)на користь Коростенської міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код 39051073) на р/р №25605303883309 у філії ЖОУ АТ "Ощадбанк" МФО 311647, заборгованість зі сплати страхових коштів у розмірі 4774,86 грн. (чотири тисячі сімсот сімдесят чотири гривні вісімдесят шість копійок).

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Капинос