Постанова № 61660074, 06.05.2015, Сватівський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
06.05.2015
Номер справи
426/2423/15-п
Номер документу
61660074
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 426/2423/15-п

ПОСТАНОВА

06 травня 2015 року м.Сватове

Сватівський районний суд Луганської області в особі судді Река А.С., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, безробітного, що зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ст. 173 КУпАП, -

Встановив:

01 травня 2015 року ДІМ Сватівського РВ ГУМВС України в Луганській області складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, 01.05.2015 року о 21 год. в м. Сватове на вул. Ліхачова, 38 гр. ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_2, чим порушив громадський порядок.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Як вимагають положенняст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали до нього, та чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволеною клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Статтею 256 КУпАП передбачено зміст протоколу про адміністративне правопорушення, окрім того порядок оформлення в органах внутрішніх справ України матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, визначає Інструкція з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, затверджена Наказом МВС України04.10.2013 № 950

Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 173 КУпАП розглядаються протягом доби.

Окрім того, положеннями ч. 2 ст. 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, статтею 173 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Для всебічного, повного та обєктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

Як передбачено ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Дослідивши матеріали справи, суддею встановлено, що протоколі про адміністративне правопорушення серії ЛГ № 328809 від 01.05.2015 року, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, не зазначені дата та час розгляду справи про адміністративне правопорушення, не вказані засоби звязку правопорушника, що унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення з додержанням вимог ст.ст. 268, 277 КУпПА.

Окрім того, в протоколі зазначено, що до нього додаються: пояснення і рапорт, але в матеріалах справи наявні лише пояснення, а рапорт відсутній.

Також, до протоколу про адміністративне правопорушення, не додані відомості, передбачені ст. 251 КУпАП щодо особи правопорушника, а також докази, необхідні для застосування вимог ст. 33 КУпАП.

При викладених вище обставинах, виходячи з принципу права людини на справедливий суд (ст. 6 Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод») розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий при наявності вказаних вище порушень і обмеженням суду строком розгляду справи для їх усунення.

Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання до органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.

При доопрацюванні матеріалів про адміністративне правопорушення, необхідно усунути вищенаведені недоліки, із врахуванням вимоги ст. 38 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 245, 251, 252, 256, 276- 278 КпАП України, суд, -

Постановив:

Адміністративний матеріал, що надійшов зі Сватівського РВ ГУМВС України в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП повернути до Сватівського РВ ГУМВС України в Луганській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя А.С. Река