Справа № 426/2779/15-п
ПОСТАНОВА
18 травня 2015 року , м.Сватове
Сватівський районний суд Луганської області в особі судді Река А.С., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,-
за ст. 130 КУпАП, -
Встановив:
13 квітня 2015 року інспектором взводу ДПС з обслуговування СП №2 складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, 13.04.2015 року о 09-20 год. в м. Сватове на пл. Радянська, 12 ОСОБА_1 керував мопедом з явними ознаками алкогольного спяніння. Від проходження медичного огляду на стан спяніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДД.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як вимагають положенняст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали до нього, та чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволеною клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суддею встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії АП1 № 677897 від 13.04.2015 року, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України № 77 від 26.02.2009 року, не вказано частину статті, яка передбачає відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним правопорушення, що унеможливлює подальше провадження по справі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання до органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
При доопрацюванні матеріалів про адміністративне правопорушення, необхідно усунути вищенаведені недоліки, із врахуванням вимоги ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 245, 251, 252, 256, 276- 278 КпАП України, суд, -
Постановив:
Адміністративний матеріал, що надійшов з УДАІ ГУМВС України у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 130 КУпАП повернути до УДАІ ГУМВС України у Луганській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.С. Река