Справа № 234/14151/16-к
Провадження № 1-кс/234/4581/16
У Х В А Л А
Іменем України
16 вересня 2016 року
Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Переверзєва Л.І., розглянувши клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної перевірки,
ВСТАНОВИВ:
До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної перевірки, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015050000000712 від 16.12.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України.
Згідно клопотання, посадові особи керівного складу Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підконтрольних йому ДП «Краснолиманське лісове господарство» та ДП «Словянське лісове господарство», зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів, вступивши у змову із представниками недержавних комерційних організацій, залучених вказаними лісогосподарськими підприємствами за прямими договорами до виконання робіт з проведення вибіркових санітарних рубок лісових ресурсів, отримували прибуток за рахунок незаконної порубки та реалізації лісу.
Так, з метою незаконного збагачення вказані вище особи здійснювали заниження вартості деревини за рахунок підміни у відповідних документах сорту цієї деревини, а також зменшення вартості деревини за рахунок зміни діаметру та довжини одиниці сировини.
Також в ході досудового розслідування, окрім іншого, проведено обшук на деревообробній базі, яка контролюється фізичною особою ОСОБА_2 за адресою Луганська область, м. Кремінна, вул. Дзержинська, буд. 1 «Д». В ході обшуку, в тому числі, вилучено аспіраційний агрегат для обробки деревини «Циклон», який, відповідно до вилучених документів у адміністративній будівлі ДП «Словянське лісове господарство», перебував на балансовому обліку вказаної державної установи, був списаний з обліку та зданий на металобрухт до одного з підприємств м. Краматорська Донецької області.
Таким чином, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні у сторони обвинувачення є обґрунтовані підстави вважати, що представники керівного складу Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підконтрольних йому ДП «Краснолиманське лісове господарство» та ДП «Словянське лісове господарство», з метою незаконного збагачення, причетні до привласнення та розтрати майна, яке належить державі.
Крім того, вказані вище факти свідчать про можливі умисні порушення при здійсненні фінансово-господарської діяльності з боку керівництва ДП «Словянське лісове господарство, що може мати наслідком розтрату бюджетних коштів.
Основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.
Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань:
1) здійснює державний фінансовий контроль за:
- використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
- дотриманням законодавства про державні закупівлі;
- діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи;
Територіальні органи Держфінінспекції України виконують покладені на Держфінінспекцію України завдання та функції в межах своїх повноважень на відповідній території.
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.
Згідно положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з наведеного переліку обставин, до якого входить:
- надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
В ході досудового розслідування встановлено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження та потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи державної установи Державного підприємства «Словянське лісове господарство».
Розглянувши клопотання з доданими матеріалами, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Посадові особи керівного складу Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підконтрольних йому ДП «Краснолиманське лісове господарство» та ДП «Словянське лісове господарство», зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів, вступивши у змову із представниками недержавних комерційних організацій, залучених вказаними лісогосподарськими підприємствами за прямими договорами до виконання робіт з проведення вибіркових санітарних рубок лісових ресурсів, отримували прибуток за рахунок незаконної порубки та реалізації лісу.
Так, з метою незаконного збагачення вказані вище особи здійснювали заниження вартості деревини за рахунок підміни у відповідних документах сорту цієї деревини, а також зменшення вартості деревини за рахунок зміни діаметру та довжини одиниці сировини.
Також в ході досудового розслідування, окрім іншого, проведено обшук на деревообробній базі, яка контролюється фізичною особою ОСОБА_2 за адресою Луганська область, м. Кремінна, вул. Дзержинська, буд. 1 «Д».
В ході обшуку, в тому числі, вилучено аспіраційний агрегат для обробки деревини «Циклон», який, відповідно до вилучених документів у адміністративній будівлі ДП «Словянське лісове господарство», перебував на балансовому обліку вказаної державної установи, був списаний з обліку та зданий на металобрухт до одного з підприємств м. Краматорська Донецької області.
Таким чином, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні у сторони обвинувачення є обґрунтовані підстави вважати, що представники керівного складу Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підконтрольних йому ДП «Краснолиманське лісове господарство» та ДП «Словянське лісове господарство», з метою незаконного збагачення, причетні до привласнення та розтрати майна, яке належить державі.
Крім того, вказані вище факти свідчать про можливі умисні порушення при здійсненні фінансово-господарської діяльності з боку керівництва ДП «Словянське лісове господарство, що може мати наслідком розтрату бюджетних коштів.
Основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.
Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань:
1) здійснює державний фінансовий контроль за:
- використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
- дотриманням законодавства про державні закупівлі;
- діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи;
Територіальні органи Держфінінспекції України виконують покладені на Держфінінспекцію України завдання та функції в межах своїх повноважень на відповідній території.
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.
Згідно положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з наведеного переліку обставин, до якого входить: - надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
Беручи до уваги вищевикладене, з метою всебічного, повного, і неупередженого дослідження та встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні вважаю, що клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної перевірки підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись положеннями ст. 40 КПК України, п.п. 2.11 «Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України», затвердженого спільним наказом № 346/1025/685/53 від 19.0.2006, п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», «Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20.04.2006,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної перевірки - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення працівниками органів Державної фінансової інспекції у Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Словянське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991723), юридична адреса: 84137, Донецька область, Словянський район, с. Маяки; фактично розташовані за адресою: Донецька область, м. Словянськ, вул. Соловяненко (Дибенко), буд. 1, за період часу з 01.01.2016 по теперішній час, строком 15 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Л.І.Переверзєва