233
Справа № 233/4767/16-а
У Х В А Л А
Іменем України
27 вересня 2016 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартишева Т. О. , розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП України в Донецькій області, Центральної міської лікарні м. Дружківка про визнання незаконним та скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення, оскарження медичного огляду, зобов*язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
26 вересня 2016 року до суду надійшов адміністративний позов позивача ОСОБА_1 до відповідачів - Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП України в Донецькій області, Центральної міської лікарні м. Дружківка, про: - визнання незаконним та скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення, складеного відносно нього 16 вересня 2016 року за ознаками ст. 130 ч. 1 КУпАП; - визнання незаконним медичного огляду від 16 вересня 2016 року з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп*яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та визнання його висновків недійсними; - закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, у зв*язку з відсутністю в його діях складу правопорушення за ст. 130 ч. 1 КУпАП; - повернення вилученого в нього посвідчення водія. Одночасно позивачем заявлено клопотання про виклик свідків та залучення диску із відеозаписом в якості доказів у справі.
26 вересня 2016 року справу передано судді відповідно до її автоматизованого розподілу.
В силу ст.ст. 254, 257 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації, тощо. Протокол надсилається органові (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Виходячи зі змісту ст. 251 КУпАП, протоколом про адміністративне правопорушення встановлюються фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів чи референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, тощо.
Згідно ст.ст. 105, 106 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви; адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача субєкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
У позовній заяві зазначаються, в тому числі, зміст позовних вимог згідно з частиною третьої статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання незаконним та скасування складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, що не являється рішенням (нормативно-правових актом чи правовим актом індивідуальної дії) відповідача, тощо, в силу ст. 109 КАС України вважаю, що у відкритті провадження в даній адміністративній справі в цій частині позовних вимог слід відмовити, оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 17, 105, 106, 109 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП України в Донецькій області про визнання незаконним та скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя