Рішення № 61589104, 20.09.2016, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
20.09.2016
Номер справи
922/2582/16
Номер документу
61589104
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" вересня 2016 р.Справа № 922/2582/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Аріт К.В.

при секретарі судового засідання Горбачовій О.В.

розглянувши справу

за позовом Приватного підприємства "Ювисам-2", м.Харків до Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз", м.Харків про зобов'язання вчинити певні дії за участю представників:

позивача - ОСОБА_1 (договір б/н від 23.08.2016 року);

відповідача - ОСОБА_2 (дов.№03/1710 від 01.08.2016 року).

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Приватне підприємство "Ювисам-2", звернувся до господарського суду Харківської області з позовом, в якому просить скасувати донараховані йому Публічним акціонерним товариством "Харківміськгаз" обсяги природного газу за березень 2015 року в розмірі 27,216 тис.куб.м. на суму 310327,73 грн.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 04.08.2016 р. було прийнято вищевказану позовну заяву до розгляду. Провадження у справі було порушено та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 23.08.2016р.

У судовому засіданні 23.08.2016 р. було оголошено перерву до 30.08.2016 р. до 10:45.

У судовому засіданні 30.08.2016 р. було оголошено перерву до 06.09.2016 р. до 12:45.

У судовому засіданні 06.09.2016 р. було оголошено перерву до 20.09.2016 р. до 10:00.

20.09.2016 р. позивач надав до суду заяву про зміну позовних вимог (вх.№30945), в якій просить суд визнати неправомірними дії ПАТ "Харківміськгаз" щодо донарахувань обсягів природного газу згідно технічного розрахунку по номінальній потужності газового обладнання, яке фактично використовувалось, в розмірі 15607,75 куб.м. на суму 155163,87 грн.

Представник позивача у судовому засіданні 20.09.2016 р. підтримав подану заяву про зміну позовних вимог, та просив суд прийняти її до розгляду.

Представник відповідача у судовому засіданні 20.09.2016 р. проти прийняття до розгляду заяви позивача про зміну позовних вимог не заперечував.

Відповідно до ст.22 Господарського процесуального кодексу України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Відповідно до п.3.11. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18, ГПК, зокрема статтею 22 цього Кодексу, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як:

- подання іншого (ще одного) позову, чи

- збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи

- об'єднання позовних вимог, чи

- зміну предмета або підстав позову.

Отже, суд, розглянувши заяву позивача про зміну позовних вимог, розцінює її як заяву про зміну предмету позову.

Розглянувши відповідну заяву позивача про зміну предмету позову, перевіривши повноваження позивача на підписання даної заяви, встановивши, що відповідні дії не порушують права і охоронювані законом інтереси сторін, дійшов висновку про її прийняття до розгляду, та продовжує розгляд справи, з урахуванням прийнятої заяви.

Представник позивача у судовому засіданні 20.09.2016 р. підтримав заявлені позовні вимоги, з урахуванням вищезазначеної заяви про зміну предмету позову, та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні 20.09.2016 р. проти позовних вимог заперечував.

Враховуючи те, що норми ст.65 Господарського процесуального кодексу України щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а п.4 ч.3 ст.129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що в межах наданих йому повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, а тому вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній і додатково поданими на вимогу суду матеріалами і документами.

Отже, суд, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, заслухавши пояснення представників сторін, встановив наступне.

Між ПП «ЮВІСАМ - 2» (позивачем) та ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» (відповідачем) було укладено договір на постачання природного газу за регульованим тарифом №10074 від 20.12.2012 р. (далі - Договір) та Технічну угоду про порядок організації обліку природного газу при його транспортуванні газорозподільними мережами від 27.01.2014 р.

31.03.2015року представниками ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» було проведено перевірку технічного стану вузла обліку (акт № 24187/15 від 31.03.2015 р.) на підставі якого було встановлено, що комерційний вузол обліку газу ПП «ЮВІСАМ-2» складається з наступних елементів: Лічильник газу (сч. GMS - G40- 40), коректор обєму газу (кор. КПЛГ - 2.01Р), перетворювач тиску (дд P=const КПЛГ), термоперетворювач (дт ТСП-1000П к ПЛГ).

Крім того, зазначеним вище актом встановлено наступне газоспоживаюче обладнання ПП «ЮВІСАМ - 2»: кондиціонер газовий RKKB-A 240 DM 30 Е (2 од.), Котел МН-100 (2 од.).

Лічильник, коректор та термоперетворювач повірені в установленому порядку (дата останньої повірки 04.10.2013 р.).

Показання лічильника співпадають з показаннями коректора (інформація з коректора - 000234378,6 мЗ, покази механічного лічильника 234378,2 мЗ).

Пломби ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ», Держповірника та пломби заводу виробника не порушено.

За результатами перевірки також виявлено «заліпання» останньої цифри відлікового механізму на лічильнику газу, лічильник опломбовано в пакет на газопроводі.

Після здійснення зазначених вище дій ПП «ЮВІСАМ-2» надано рекомендацію, щодо проведення позачергової повірки лічильника газу.

02.04.2015року лічильник було демонтовано для проведення позачергової повірки, газ відключено на підставі заяви ПП «ЮВІСАМ-2» (акт перевірки технічного стану вузла обліку № 24240/15 від 02.04.2015 р.).

За результатами проведеної позачергової державної повірки лічильник газу GMS - G40-40 визнано непридатним до подальшого використання.

Навіть враховуючи те, що за результатами державної повірки лічильник газу GMS - G40-40 визнано непридатним до подальшого використання у звязку з тим, що основна відносна похибка за витратами Qmin та Qmax перевищує допустимі межі, умовами укладеної Технічної угоди, п. 3.12.2 Правил користування природним газом для юридичних осіб від 13.09.2012 р. № 1181, та п 5.13. Правил обліку природного газу встановлено, що перерахунки об'єму протранспортованого газу проводяться у випадках: тимчасової відсутності ЗВТ (зняття ЗВТ на періодичну, позачергову, експертну повірки та ремонт); непридатності до застосування (несправності) ЗВТ за результатами експертизи, повірки та/або технічної перевірки вузла обліку; наявності аварійних ситуацій, що зареєстровані у роздрукованих звітах обчислювачів та обчислювачів коректорів (несправність ЗВТ).

Відповідно до умов укладеної Технічної угоди, п. 3.12.3 Правил користування природним газом для юридичних осіб від 13.09.2012 р. № 1181, п. 5.13.1. Правил, перерахунки об'єму протранспортованого газу проводяться за період відсутності (несправності) ЗВТ, починаючи з дати проведення останньої перевірки комерційного вузла обліку газу (акт № 24187/15 від 31.03.2015 р.), або з дати зняття ЗВТ до моменту встановлення повірених ЗВТ, з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.

-дата проведення останньої перевірки комерційного вузла обліку газу 31.03.2015р. (акт № 24187/15 від 31.03.2015р.).

-кількість годин роботи газового обладнання підтверджується звітами коректора та журналом обліку газу.

Однак, не зважаючи на наведене, ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» було проведено донарахування за березень 2015 року в розмірі 27,216 тис.мЗ на суму 310 327,73 грн. по максимальній проектній номінальній потужності газового обладнання Підприємства, враховуючи його цілодобову роботу протягом всього місяця. Реальне середнє споживання природного газу за аналогічні періоди становить близько 3000 м3 за місяць.

В квітні 2016 року ПП «ЮВІСАМ -2» отримав лист від ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» № 11/749 від 04.04.2016 р., з пропозицією підписати та повернути на адресу ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» підписані з боку Підприємства примірники актів приймання-передачі природного газу від 31.03.2015 р. до договору на постачання природного газу від 20.12.2012 року № 2013/ТП-ПР-10074 та акту звіряння від 23.03.2016 р. із донарахованими обсягами природного газу за березень 2015 року в розмірі 27,216 тис.мЗ на суму 310 327,73 грн.

Підписані з боку ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» документи надійшли на адресу ПП «ЮВІСАМ - 2» вже після укладання між тими ж Сторонами нового договору на розподіл природного газу (для споживача, що не є побутовим), затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2498 (заява - приєднання №09420X83HVAP016).

Не погоджуючись з зазначеними вище актами приймання - передачі природного газу та актами звіряння, ПП «ЮВІСАМ - 2» від їх підпису відмовилось.

Згідно з повідомленням № 61/16 від 18.04.2016 р. ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ», 21 квітня 2016 року припинило постачання природного газу ПП «ЮВІСАМ-2» (Акт про припинення (обмеження) газопостачання та пломбування вхідної засувної арматури газопроводу або газорозподільного пункту (за його наявності) від 21.04.2016р.).

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них, суд виходить з наступного.

Згідно з п. 1 ч.ч. 1, 2 ст. 11, п.п. 2 ч. 2 ст. 16, 8 Цивільного кодексу (далі -ЦК) України, цивільні трава та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини; способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання правочину недійсним, відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Згідно з абз.2 ч.2 ст.16 ЦК України, ч.2 ст.20 ГК України суд може захистити цивільне право або інтерес способами, що встановлені договором або законом.

У відповідності до ст.ст.32, 33 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відносини, які виникають між газопостачальними, газорозподільними, газотранспортними підприємствами та споживачами природного газу (крім населення) регулюють Правила користування природним газом для юридичних осіб, які затверджено постановою НКРЕ від 13.09.2012 №1181 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 11.10.2012 №1715/22027 (далі - Правила користування).

Відповідно до п.5.1. Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами постачання та споживання, затвердженими Наказом Мінпаливенерго України № 618 від 27.12.2005 року. (Надалі Правила обліку природного газу), постачання газу споживачу здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку газу.

Згідно з пунктом 5.7. Правил обліку природного газу засоби вимірювальної техніки (ЗВТ) мають бути повірені або атестовані в установленому порядку. Власник комерційного вузла обліку газу відповідає за збереження свідоцтв про повірку або метрологічну атестацію ЗВТ та паспортів до ЗВТ.

Відповідно до п. 5.13.2 Правил обліку природного газу № 618, п.п. 3.3.9, 3.3.10 Технічної угоди, якщо власником комерційного вузла обліку газу є споживач, перерахунки об'єму протранспортованого газу за період відсутності (несправності) ЗВТ здійснюються обліковою організацією за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання за умови встановлення невідповідності ЗВТ встановленим вимогам (порушення цілісності пломб, корпусу лічильника, невірне визначення обсягів споживання газу тощо). Водночас, п.5.13.3 Правил обліку природного газу № 618, передбачено, що у разі використання споживачем ЗВТ, що відповідає встановленим вимогам, у всіх випадках об'єм протранспортованого газу за період відсутності ЗВТ розраховується за середньогодинними або середньодобовими даними попередніх п'яти аналогічних періодів.

Пунктом 1.3 Правил користування визначено, що комерційний вузол обліку газу- це вузол обліку, що застосовується для проведення комерційних розрахунків при здійсненні транспортування, розподілу та постачання природного газу.

Відповідно до пункту 3.6 Правил користування вузли обліку мають бути опломбовані пломбою з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, та пломбами заінтересованих сторін (за бажанням). При пломбуванні оформляється акт про пломбування.

В акті про пломбування мають бути зазначені: місце встановлення кожної пломби, сторона, яка її встановила, сторона, відповідальна за збереження і цілісність вузлів обліку та пломб на них.

Акт про пломбування обліку підписується керівниками або уповноваженими особами сторін, які брали участь у пломбуванні вузла обліку.

Згідно з пунктом 3.8 Правил власник комерційного вузла обліку або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору, забезпечує належний технічний стан ЗВТ та проведення періодичної повірки у визначений строк.

За збереження і цілісність комерційних та дублюючих вузлів обліку та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акту про пломбування відповідає власник (користувач), на території (у приміщенні) якого вони встановлені. В іншому випадку за збереження і цілісність комерційних та дублюючих вузлів обліку та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акту про пломбування відповідає газорозподільне (газотранспортне) підприємство.

У разі виявлення на комерційних вузлах обліку газу несправності ЗВТ, витоків газу з імпульсних ліній диференційних манометрів, манометрів, пошкодження пломб або захисних елементів тощо власник комерційного вузла обліку газу має терміново поінформувати про це іншу сторону договору і за потреби вжити заходів для забезпечення функціонування комерційного вузла обліку газу в робочому стані.

Порядок проведення перевірок вузлів обліку газу визначений пунктом 3.12. Правил, згідно підпункту 3.12.1 - сторони договору мають право контролювати правильність експлуатації ЗВТ у будь-який час доби.

У разі виникнення спірних питань між сторонами договору щодо результатів вимірювань об'єму газу сторони договору мають право проводити спільні технічні перевірки вузлів обліку.

Пунктом 3.12.2 Правил користування передбачено вичерпний перелік випадків, у яких проводиться перерахунок обсягу споживання/ розподілу/ транспортування природного газу:

- тимчасової відсутності ЗВТ (зняття ЗВТ на періодичну чи позачергову повірку, ремонт, експертизу);

- непридатності до застосування (несправності) ЗВТ за результатами експертизи, повірки та/або технічної перевірки вузла обліку; наявності аварійних ситуацій, що зареєстровані у роздрукованих звітах обчислювачів коректорів, інші несправності ЗВТ, що впливають на облік газу;

- пропущення строків повірки ЗВТ.

Відповідно до положень пунктів 3.12.3 та 3.12.4 Правил користування перерахунки обсягу споживання/розподілу/транспортування природного газу проводяться за період відсутності (несправності) ЗВТ, починаючи з дати проведення останньої перевірки комерційного вузла обліку газу або з дати зняття ЗВТ до моменту встановлення повірених ЗВТ, з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.

У разі якщо такі перевірки не проводились або немає актів про зняття ЗВТ перерахунки проводяться за період, починаючи з розрахункової доби поточного календарного місяця або з моменту пуску газу після планових та інших відключень у поточному місяці, які здійснювались спільно з газорозподільним/газотранспортним підприємством.

Якщо власником комерційного вузла обліку газу є споживач, перерахунки обсягу споживання/розподілу/транспортування природного газу за період відсутності (і несправності) ЗВТ здійснюються газорозподільним/ газотранспортним підприємством за показами дублюючого вузла обліку, а у разі відсутності дублюючого вузла обліку - за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання (до якого здійснюється газопостачання) з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.

Відповідно до пункту 3.12.5 Правил користування, якщо порушень у роботі ЗВТ за результатами позачергової повірки або експертизи ЗВТ не виявлено у всіх випадках обсяг споживання/розподілу/транспортування природного газу за період відсутності ЗВТ розраховується за середньогодинними або середньодобовими даними попередніх п'яти аналогічних періодів. За наявності виявлених та документально підтверджених фактів втручання в роботу ЗВТ, що призвело до викривлення результатів вимірювань обсягу споживання/розподілу/транспортування газу, здійснюється відповідний перерахунок згідно з підпунктами 3.12.3, 3.12.4 цього пункту.

Згідно з положеннями пункту 3.12.11 Правил користування за будь-яких перевірок у разі виявлення недоліків, що впливають на результати вимірювань об'єму газу (помилки в розрахунках об'єму розподіленого/протранспортованого газу, відсутність чи вихід з ладу вимірювальних перетворювачів параметрів газу і перепаду тиску, витоки газу в імпульсних лініях до перетворювачів тиску газу та перепаду тиску, виявлення факту несанкціонованого втручання в конструкцію чи в роботу вузла обліку, використання конфігурації обчислювача, яка не відповідає документації на комерційний вузол обліку газу тощо), представник сторони, яка здійснює перевірку комерційного вузла обліку газу, разом з відповідальною за його технічний стан особою складає двосторонній акт про порушення цих Правил.

Акт, підписаний представниками сторін, є підставою для проведення перерахунків об'ємів прийнятого-переданого газу.

Пунктом 3.12.8 Правил користування визначено, що технічні перевірки комерційних вузлів обліку газу поділяються на планові та позачергові, при цьому, позачергові перевірки проводяться у разі наявності розбалансів між кількістю протранспортованого і реалізованого газу або у разі виникнення спірних питань між сторонами договору щодо результатів вимірювань об'єму газу.

Відповідно до пункту 3.13 Правил користування у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки вузла обліку уповноваженим представником газорозподільного/газотранспортного підприємства порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача складається акт про порушення. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення недорахованого обсягу газу та/або суми завданих споживачем збитків. У разі необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Пунктом 1.3 Правил користування визначено, що недорахований обсяг природного газу - це обсяг природного газу, використаний споживачем, але не врахований комерційним вузлом обліку.

Таким чином, з урахуванням вищезазначеного, для проведення розрахунку обсягу газу за потужністю використовуємого обладнання споживача, необхідно мати доведений факт безоблікового споживання природного газу, а визначати факт пошкодження пломби на лічильнику можливо лише за наявності акту про пломбування вузла обліку.

Перевіркою встановлено, що факт безоблікового споживання газу позивачем газорозподільним підприємством не доведений, пошкодження пломби також не доведене у зв'язку із відсутністю акту про її встановлення, отже проведення нарахувань за спожитий позивачем газ у березні 2015 року повинно бути здійснено за приладом обліку, встановленим у споживача. З цього питання ПАТ "Харківміськгаз" необхідно було привести свої дії у відповідність до норм чинного законодавства, провівши розрахунок з позивачем за спірний період відповідно до показів приладу обліку, встановленого у споживача.

Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу в спірний період визначались Законом України «Про засади функціонування ринку природного газу» (далі - Закон).

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону постачальник має право припинити постачання природного газу споживачам, зокрема, у разі порушення строків оплати спожитого природного газу та послуг з його постачання, передбачених укладеним договором.

Відповідно до пункту 7.1 Правил користування газопостачальне (газорозподільне/газотранспортне) підприємство або основний споживач має право припинити або обмежити постачання (розподіл/транспортування) газу на об'єкти газоспоживання споживача (субспоживача) з дотриманням норм безпеки та нормативних документів, що визначають порядок припинення (обмеження) газу споживачу, зокрема, у разі проведення неповних розрахунків за договором.

Слід зазначити, що процедура припинення (обмеження) газопостачання підприємствам - споживачам природного газу (далі - споживач), зокрема, у разі порушення ними строку розрахунків за спожитий природний газ, а також відбору природного газу за відсутності у споживачів планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць (далі - ліміт природного газу), який виділяється постачальником згідно з договором на постачання споживачу природного газу визначається Порядком пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 № 1687 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку газодобувне, газорозподільне, газотранспортне підприємство з власної ініціативи у разі порушення споживачем строку розрахунків за спожитий природний газ (коли зазначене підприємство є його постачальником) або за надані послуги з його транспортування припиняє або обмежує газопостачання, а у випадку відсутності у споживача ліміту природного газу припиняє газопостачання згідно з умовами договору на транспортування газу.

Згідно з пунктом 6 Порядку споживач повинен бути повідомлений газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємством, уповноваженим Міненерговугіллям на припинення (обмеження) газопостачання споживачам (далі - уповноважене підприємство), про припинення (обмеження) газопостачання не менш як за три доби до дати, на яку воно заплановано. На підприємствах металургійної та хімічної промисловості такий строк не може бути менший ніж п'ять діб.

З цією метою уповноважене підприємство надсилає споживачеві повідомлення (за встановленою Міненерговугілля формою), в якому зазначаються підстави та строк (дата і час) припинення (обмеження) газопостачання, і водночас про це інформує відповідний місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, а також територіальні органи Держжитлокомунінспекції.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 7.2 Правил користування після одержання повідомлення про припинення або обмеження постачання (транспортування) природного газу споживач зобов'язаний вжити комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню аварійних ситуацій.

У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня припинення/обмеження) підтверджується належним чином, газопостачання не припиняється (не обмежується).

Згідно з пунктом 7.5 Правил відновлення споживачу газопостачання на об'єкти газоспоживання здійснюється протягом трьох робочих днів у містах та п'яти робочих днів у сільській місцевості після усунення споживачем виявлених порушень та оплати вартості послуг за припинення та відновлення.

Таким чином, як вже зазначалося Відділом НКРЕКП у Харківській області, вчинення дій щодо припинення або обмеження газопостачання газорозподільним підприємством в день направлення повідомлення щодо припинення або обмеження газопостачання або без повідомлення взагалі є неправомірними.

З огляду на наведене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, підтвердженими доданими до матеріалів справи доказами, та такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, встановивши сторону, з вини якої справу було доведено до суду, суд керується ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких, судовий збір покладається на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 1, 4, 12, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 65, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії ПАТ "Харківміськгаз" щодо донарахувань обсягів природного газу згідно технічного розрахунку по номінальній потужності газового обладнання, яке фактично використовувалось, в розмірі 15607,75 куб.м. на суму 155163,87 гривень.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" (код ЄДРПОУ: 03359552, адреса: 61004, м.Харків, вул.Москалівська, буд.57/59) на користь Приватного підприємства "Ювисам-2" (код ЄДРПОУ: 33291643, адреса: 61058, м.Харків, пр. Науки (кол.Леніна), 7 корп.В) судовий збір в розмірі 1378,00 гривень.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Повне рішення складено 26.09.2016 р.

Суддя ОСОБА_3