Ухвала суду № 61587692, 27.09.2016, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2016
Номер справи
806/1840/16
Номер документу
61587692
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення без руху подання

27 вересня 2016 року м.Житомир Справа № 806/1840/16

16 годин 50 хвилин Категорія 8.2.3

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Гурін Д.М., розглянувши подання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Житомирського колективного підприємства по проектуванню цивільного і промислового будівництва "Житомирпроект" про стягнення податкового боргу з рахунків у банках обслуговуючих платника

в с т а н о в и в :

27 вересня 2016 року о 16 годині 30 хвилин до Житомирського окружного адміністративного суду надійшло від Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (далі - Житомирська ОДПІ) подання до Житомирського колективного підприємства по проектуванню цивільного і промислового будівництва "Житомирпроект" про стягнення податкового боргу з рахунків у банках обслуговуючих платника у сумі 278861 грн 70 коп.

Перевіривши подання суд приходить до висновку про залишення його без руху з наступних підстав.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Подання подане з порушенням частини 3 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: у поданні підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень не скріплений печаткою.

Провадження у справах, порушених за поданням контролюючого органу, поданим на підставі статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного). Сторонами такого провадження, як випливає зі частини 8 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є заявник - орган доходів і зборів, що вніс подання, та відповідач - платник податків, стосовно якого таке подання внесено.

З огляду на це, загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу.

Тому, сторони у процесі розгляду подання податкового органу користуються всіма правами, які мають позивач та відповідач згідно з нормами Кодексу адміністративного судочинства України, за винятком тих, що не можуть бути реалізовані за змістом статті 183-3 зазначеного Кодексу.

Водночас, суд зазначає, що у частині, яка не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Приписами частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір” (далі - Закон України №3674-VI).

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України №3674-VI (у редакції, чинній на момент звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

За таких обставин, а також враховуючи розмір мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, за подання до суду зазначеного подання заявник має сплатити судовий збір у розмірі: 4182 грн 93 коп.

У порушення вказаних правових норм Житомирською ОДПІ не додано до подання документу про сплату судового збору.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність подання вимогам, встановленим статтями 106 та 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

З огляду на викладене, суд залишає подання без руху із встановленням заявнику строку для усунення недоліків шляхом надання до суду подання із підписом уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень скріпленого печаткою та документа про сплату судового збору.

На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и в :

Подання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області залишити без руху.

Встановити строк для усунення зазначених недоліків до 16:30 28 вересня 2016 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати заявнику.

У разі якщо недоліки подання не будуть усунуті у строк встановлений судом, подання буде повернуто заявнику.

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.М. Гурін