ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 вересня 2016 року №813/3162/16
м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сасевич О.М., перевіривши матеріали позовної заяви Управління Держпродспоживслужби в м.Львові до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Держпродспоживслужби в м.Львові до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про застосування до відповідача заходів реагування.
Згідно вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що таку подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту четвертого частини першої та частини другої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом частини 2 статті 69, частини 4 статті 79, пункту 6 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
Як з'ясовано із матеріалів позовної заяви, позивачем не надано достатніх доказів на підтвердження підстав звернення до суду з означеним позовом, а також не зазначено причин неможливості їх надання разом із позовною заявою.
Згідно статті 104 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
У даному ж випадку, адміністративний позов викладений у формі листа-звернення, що є, окрім іншого, недоліком позовної заяви.
Таким чином, у контексті наведених норм встановлено, що позивачем не дотримано самої форми викладу позовної заяви, оскільки у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, тобто позивач викладає обставини, за яких, на його думку, було порушено його права, свободи чи інтереси чи на захист яких останній діє, з посиланням на докази, про які йому відомі і які можуть бути використані судом; за бажанням - дає свою правову оцінку цим обставинам; а потім - після слова «прошу» - конкретно формулює позовні вимоги, посилаючись на відповідні норми законодавства.
Окрім того, слід наголосити, що позовні вимоги позивач зобов'язаний викласти у позові максимально чітко та зрозуміло з метою їх належного виконання у разі задоволення позовних вимог.
Як вбачається з даного адміністративного позову, позовні вимоги сформовані позивачем нечітко та незрозуміло, оскільки останній не зазначає в чому конкретно полягають порушення відповідачем норм санітарного законодавства, зважаючи на те, що у позовній заяві узагалі відсутній виклад обставин, якими обґрунтовані позовні вимоги.
Згідно положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається, окрім іншого, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями).
Згідно з ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як встановлено із позовної заяви, позивачем заявлено позовну вимогу про застосування заходів реагування (вимога немайнового характеру).
Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітної плати.
У свою чергу, відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі станом на січень 2016 року на рівні 1 378,00 грн.
Тож, за подання даного адміністративного позову, що містить вимогу немайнового характеру позивачу необхідно було сплатити судовий у розмірі 1 378,00 грн.
В той же час, позивачем до позовної заяви не додано належного документа про сплату судового збору за звернення до суду з означеним позовом. При цьому, доказів на підтвердження підстав звільнення позивача від сплати судового збору останнім суду також не надано.
Таким чином, за подання адміністративного позову, який містить вимогу немайнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі, передбаченому частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» та у кореспонденції із положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» за наступними реквізитами: код банку отримувача - 825014; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007594; отримувач коштів - УДКСУ у Залізничному районі міста Львова; рахунок отримувача 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: за розгляд адміністративної справи за позовом _ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). Крім того, доцільним є зауважити, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Львівського окружного адміністративного суду є загальнодоступною та оприлюднена на офіційних веб-сайтах Львівського окружного адміністративного суду і «Судова влада України».
Неможливо залишити поза увагою і ту обставину, що всупереч вимогам КАС України, підпис особи, яка підписала позов не скріплений печаткою установи.
Згідно ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Всупереч вказаному, позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено примірника позовної заяви й копій усіх документів, що зазначені у додатку до позовної заяви для відповідача.
У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, вважаю, що вищезазначені обставини унеможливлюють вирішити питання про відкриття провадження у справі у порядку ч.1ст.107 КАС України, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
При усуненні недоліків позовної заяви позивачу необхідно врахувати вимоги глави 4 «Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.12.2007 року за №1383/14650.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
Залишити без руху позовну заяву Управління Держпродспоживслужби в м.Львові до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про застосування заходів реагування.
Позивачу усунути у строк включно до 10 жовтня 2016 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 10 жовтня 2016 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сасевич О.М.