Ухвала суду № 61586923, 21.09.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2016
Номер справи
812/1085/16
Номер документу
61586923
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у задоволенні вимог про забезпечення позову

21 вересня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1085/16

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Борзаниці С.В.

при секретарі: Ждановій Г.Є.,

за участю:

представника позивача: Фомберга О.О.,

представника відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Приватного підприємства "Автолайн Компані" про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти певні дії у справі за позовом Приватного підприємства "Автолайн Компані" до Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської обласної державної адміністрації про визнання рішення та недопущення до участі у конкурсі незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 21.09.2016 відкрито провадження у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "Автолайн Компані" до Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської обласної державної адміністрації про визнання рішення та недопущення до участі у конкурсі незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.

21 вересня 2016 року до суду надійшло клопотання Приватного підприємства "Автолайн Компані" про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони до розгляду адміністративної справи по суті проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у Луганській області на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування за об'єктами конкурсу №№ 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, що, згідно оголошення в газеті «Сєвєродонецькі вісті» від 02.09.2016р. №35(6601), має бути проведений 05.10.2016.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти певні дії повідомлений належним чином.

Відповідно до частини 3 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.

Розглянувши клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти певні дії, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до частини 1 статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно з частиною 3 ст. 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

Адміністративний позов, крім зазначеного способу, згідно із частиною 4 ст. 117 КАС України може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати критеріям обґрунтованості, забезпечення збалансованості інтересів учасників спірних правовідносин, запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів учасників даного судового процесу.

Позивач в клопотанні про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти певні дії просить заборонити до розгляду адміністративної справи по суті проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у Луганській області на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування за об'єктами конкурсу №№ 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, що, згідно оголошення в газеті «Сєвєродонецькі вісті» від 02.09.2016р. №35(6601), має бути проведений 05.10.2016.

В клопотанні про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти певні дії Позивач вказав про необхідність докласти значних зусиль та витрат для судового оскарження прийнятих незаконних рішень за результатами конкурсу 05.10.2016 в разі невжиття заходів із забезпечення позову. При цьому представник позивача пояснив, що Приватне підприємство "Автолайн Компані" подало документи на участь в конкурсі 05.10.2016 та в разі допуску має наміри приймати участь у його проведенні. Однак станом на момент розгляду клопотання про забезпечення позову відсутні відомості про допуск позивача до у часті в конкурсі 05.10.2016.

Статтею 70 КАС України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем зовсім не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження обставин нанесення збитків підприємству, а саме: не визначений розмір видатків у співвідношенні з фінансовою діяльністю підприємства, не зазначені явні ознаки протиправності прийнятого рішення.

Виходячи з положень статті 117 КАС України, підставами вжиття заходів забезпечення позову є: очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі; неможливість захисту прав, свобод та інтересів без вжиття таких заходів; якщо для відновлення прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат; очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи доказів, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, крім того, Позивачем не наведено суду та не підтверджено належними доказами існування очевидної небезпеки заподіяння такої шкоди, дані про неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача без вжиття таких заходів, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову. З урахуванням обставин подання позивачем документів на участь у конкурсі 05.10.2016 та відсутністю результатів прийняття/неприйняття поданих документів суд вважає заявлене клопотання про забезпечення позову також передчасним.

У зв'язку з відмовою в задоволені клопотання витрати зі сплати судового збору не відшкодовуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 117, 118, 158, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Приватного підприємства "Автолайн Компані" про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти певні дії у справі за позовом Приватного підприємства "Автолайн Компані" до Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської обласної державної адміністрації про визнання рішення та недопущення до участі у конкурсі незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 26 вересня 2016 року.

СуддяС.В. Борзаниця