УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
27 вересня 2016 року
№ 876/7118/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2015 року у справі № 813/2695/15 за адміністративним позовом Приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень, –
встановив:
постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10.09.2015 позов задоволено повністю.
Із цією постановою суду першої інстанції не погодився відповідач та втретє подав на неї апеляційну скаргу.
Однак, апеляційну скаргу слід залишити без руху, з огляду на таке.
Згідно ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідач 09.09.2016 поштою скерував до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, однак така подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Отже, згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, апелянтом порушені вимоги ч. 6 ст. 187 КАС України, так як останнім долучено документ про сплату судового збору у розмірі 535,92 грн, який є значно меншим від розміру встановленого Законом.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі – Закон № 3674-VI).
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (у редакції чинній на час подання позовної заяви у цій справі – 25.05.2015), за подання юридичною особою адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.
Цей адміністративний спір стосується скасування податкових повідомлень-рішень, тобто є майновим, а тому ставка судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви становила 11314,75 грн (0,015 * 754316,75).
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання цієї апеляційної скарги становить 12446, 22 грн (11314,75 * 1,1).
Як вбачається із матеріалів справи, апелянтом сплачено судовий збір лише в розмірі 535,92 грн, тому розмір недоплати судового збору становить 11910,3 грн.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187, ч. 4 ст. 189 КАС України у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 30-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням у ній обґрунтованих підстав пропуску цього строку, оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 11910,3 грн за реквізитами: отримувач коштів – УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) – 825014, рахунок отримувача – 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету – 22030001, Призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ – 34668371.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
ухвалив:
апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2015 року у справі № 813/2695/15 за адміністративним позовом Приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень – залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, які подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда