МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
14 вересня 2016 року Справа № 814/778/16
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Князєва В.С., за участю секретаря судового засідання:Западнюк К.А.,
представника позивача: ОСОБА_2,
представника відповідача: Корнукіій В.В.,
представника третьої особи 1: Кердікашвілі В.О.,
представника третьої особи 2: ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за
адміністративним позовомОСОБА_6, АДРЕСА_1, 57334 до відповідачаГоловного Управління Держгеокадастру України у Миколаївській області, пр. Миру, 34, м. Миколаїв, 54034 треті особи1. Партизанська сільська рада, вул. Торгова, 5, с. Партизанське, Жовтневий район, Миколаївська область, 57202 2. ОСОБА_7 АДРЕСА_2провизнання протиправним та скасування наказу від 23.06.2016р. №315-сг, скасування державної реєстрації земельної ділянки,в с т а н о в и в:
Позивач, ОСОБА_6, звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління Держгеокадастру України у Миколаївській області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держземагенства у Миколаївській області № 315-сг від 23 червня 2015 року про надання дозволу громадянці України ОСОБА_7 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства (код КВЦПЗ 01.02), орієнтованою площею 127,0256 га пасовищ із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області та надання дозволу громадянці України ОСОБА_7 на розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передбачається для передачі в оренду для ведення фермерського господарства (код КВЦПЗ 01.02), орієнтованою площею 127,0256 га пасовищ із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області.
В обґрунтування свого позову ОСОБА_8 зазначив, що о, відповідачем порушено його право на своєчасний, об'єктивний і неупереджений розгляд його заяви, та право отримання в оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства та видано Наказ № 3151-сг від 23.06.2015 року про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою іншій особі щодо земельної ділянки орієнтованою площею 127,0256 га пасовищ із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області в порушення порядку, встановленого діючим законодавством.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Відповідач проти позову заперечував та зазначив, що наявність у однієї особи дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування може бути підставою для відмови у наданні такого дозволу іншій особі на ту ж саму земельну ділянку, а дія наказу від 23.06.2015 року № 3451-сг вичерпано, наказ виконано в повному обсязі. Отже, оскаржуваний наказ скасуванню не підлягає.
В судовому засіданні представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд встановив наступне.
14.12.2014 року ОСОБА_6 звернувся до Головного управління Держземагенства (Держгеокадастру) у Миколаївській області із заявою і доданими до неї матеріалами про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства орієнтованою площею 127 га в межах території Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області.
Відповідач листом № 9-14-0.22.-1482/20-15-СГ від 19.06.2015 року повідомив ОСОБА_6 про відсутність в доданих матеріалах належним чином завірених копій документів, що підтверджують наявність освіти, здобутої в аграрному закладі, та про неможливість визначення місця розташування бажаних земельних ділянок згідно наданих графічних матеріалів, запропоновано долучити графічний матеріал з публічної кадастрової карти України з прив'язкою до найближчого населеного пункту.
ОСОБА_6 оскаржив дії відповідача до суду. Миколаївським окружним адміністративним судом 24.09.2015 року ухвалено рішення по справі № 814/2337/15, яким позовні вимоги ОСОБА_6 задоволено частково.
24.02. 2016 року Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області виконано рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.09.2015 року і видано наказ, яким надано дозвіл громадянину України ОСОБА_6 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства орієнтованою площею 127,00 га пасовищ із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області.
Надано дозвіл громадянину України ОСОБА_6 на розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передбачається для передачі в оренду для ведення фермерського господарства орієнтованою площею 127,00 га пасовищ із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області.
25.02.2016 року ОСОБА_6 замовлено проект землеустрою.
04.04.2016 року проект землеустрою погоджено виконуючим обов'язки начальника відділу Держгеокадастру у Жовтневому районі Миколаївської області.
06.04.2016 року ОСОБА_6 звернувся до відділу Держгеокадастру у Жовтневому районі Миколаївської області за наданням адміністративної послуги: «Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру».
19.04.2016 року рішенням № РВ-4800159072016 Державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у Жовтневому районі Миколаївської області ОСОБА_6 відмовлено у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру в зв'язку з перетином земельних ділянок в тому числі з ділянкою НОМЕР_1 площа співпадає на 75.1857%, а саме знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
23.06.2015 року першим заступником начальника ГУ Держземагенства видано наказ № 3151-сг про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою гр. ОСОБА_7 щодо земельної ділянки орієнтованою площею 127,0256 га пасовищ із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області.
06.04.2016 року Державним кадастровим реєстратором відділу у Жовтневому районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області в Державному земельному кадастрі зареєстровано земельну ділянку площею 91.6281 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 для ведення фермерського господарства ОСОБА_7, розташованої в межах території Партизанської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області та відкрито Поземельну книгу на зазначену ділянку.
Відповідно до вимог частин 2, 3 статті 123 Земельного кодексу України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Таким чином, зазначеною нормою не передбачено, що наявність у однієї особи дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування може бути підставою для відмови у наданні такого дозволу іншій особі на ту ж саму земельну ділянку.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Суд також бере до уваги що, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони у відповідності до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на зазначену норму під час розгляду спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди, незалежно від підстав, наведених у позовній заяві, перевіряють їх відповідність усім зазначеним вимогам статті 2 КАС України.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 11, 71, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Князєв В.С.
Постанова оформлена у відповідності до ст. 163 КАС України
та підписана суддею 28 вересня 2016 року.