ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
23 вересня 2016 року 813/1073/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Дорош Х.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
заявника: представник не прибув;
відповідача: представник не прибув;
розглянувши в судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт-Захід» про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт-Захід» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС України у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
14.09.2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт-Захід» (далі - ТОВ «Електроконтакт-Захід») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа у справі № 813/1073/15 за адміністративним позовом ТОВ «Електроконтакт-Захід» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС України у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Заяву обґрунтовує тим, що судом у справі № 813/1073/15 видано два виконавчі листи, у яких боржником зазначено Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м Львова Головного управління ДФС України у Львівській області (далі - ДПІ у Шевченківському районі). На даний час ДПІ у Шевченківському районі ліквідована, а правонаступником є Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області, у якій є Шевченківське відділення Личаківської ОДП1 Головного управління ДФС у Львівській області. Оскільки судові рішення про стягнення надходжень бюджету виконуються органами Державного казначейства з урахуванням вимог Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників, затвердженого Постановою КМУ від 3 серпня 2011 року № 845, заявник звернувся до управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Львова для стягнення з відповідача судового збору. Однак отримав відповідь про те, що виконавчий лист про стягнення на користь позивача судового збору виконати неможливо, оскільки ДПІ у Шевченківському районі закрила рахунки та не обслуговується, а рахунки відкрито на ім'я Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області. З урахуванням наведеного, просить замінити боржника у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 813/1073/15 з Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС України у Львівській області на Личаківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області та видати нові виконавчі листи із зазначенням нового боржника.
Представник заявника в судове засідання не прибув, конверт з судовою повісткою повернувся до суду з відміткою установи поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином
Відповідно до п. 2 ст. 264 КАС України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України, у зв'язку з неприбуттям сторін у судове засідання, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
При постановленні ухвали суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.03.2016 року у справі № 813/1073/15 постанову Львівського окружного адміністративного суду від 21.04.2015 року скасовано; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області від 13 лютого 2015 року № 0000552208/11; стягнуто з Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області за рахунок її бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт-Захід» (код ЄДРПОУ 23272445) суму сплаченого судового збору та витрат, пов'язаних із розглядом справи в розмірі 3651 (три тисячі шістсот п'ятдесят одна) гривня 20 (двадцять) копійок.
Львівським окружним адміністративним судом 06.07.2016 року видано виконавчий лист № 813/1073/15, в якому стягувачем визначено Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області.
Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 року № 892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області реорганізовано шляхом приєднання до Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області.
Суд зазначає, що під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від неї до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» встановлено гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання. Терміни в цьому Законі вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України і Законі України «Про виконавче провадження»
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження», із заявою про виконання рішення суду.
Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо стягувач подав не всі необхідні для перерахування коштів документи та відомості, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти днів з дня надходження заяви повідомляє в установленому порядку про це стягувача.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж Закону виконання рішень суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначено Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року.
Відповідно до п. 3 цього Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Згідно з п. 11 цього ж Порядку відкладення безспірного списання коштів здійснюється, крім іншого, у разі необхідності отримання від стягувача додаткових відомостей для виконання рішення про стягнення коштів чи узгодження реквізитів рахунків, на яких обліковуються надходження бюджету, кодів бюджетної класифікації тощо.
З аналізу наведених правових норм слідує, що виконання рішення суду про стягнення коштів за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень здійснюється органами Казначейства в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників. З урахуванням наведеного, незважаючи на відсутність виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 813/1073/15, стягувач не позбавлений права на звернення із заявою про заміну боржника, зазначеного у виконавчому листі. Суд, в свою чергу, з урахуванням приписів ст. 264 КАС України за наявності достатніх підстав може прийняти рішення про заміну стягувача боржника, зазначеного у виконавчому листі.
Судом встановлено, що юридичну особу - боржника реорганізовано шляхом приєднання до Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області.
Таким чином, суд дійшов висновку, що існують достатні правові підстави для заміни боржника у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 813/1073/15 з Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС України у Львівській області на Личаківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ 39518763).
Щодо видачі нового виконавчого листа із зазначенням боржника Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області суд зазначає, що такий може бути видано за заявою стягувача після набрання законної сили ухвалою суду про заміну боржника у виконавчому провадженні.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт-Захід» про заміну сторони виконавчого провадженні у справі № 813/1073/15 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт-Захід» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС України у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Замінити боржника у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 813/1073/15 з Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС України у Львівській області на Личаківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ 39518763).
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 28.09.2016 року.
Суддя Клименко О.М.