КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 вересня 2016 року №810/786/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні заяву ТОВ "Васт-Транс" про подання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі №810/786/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області про стягнення суми бюджетного відшкодування та пені з Державного бюджету України,
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача - 1: Стужук О.В., довіреність від 23.06.2016 №47/9/10-13-10-025
від відповідача - 2: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс» з позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, в якому позивач, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 17.05.2016, просить:
- стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Васт-Транс» заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за червень 2013 року у розмірі 37146,00 грн.;
- стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Васт-Транс» пеню на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України за порушення строків бюджетного відшкодування за червень 2013 року за період з 30.08.2013 по 17.05.2016 у розмірі 20230,92 грн.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016 адміністративний позов задоволено.
Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області подати до органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми у розмірі 37146,00 грн., що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс».
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс» пеню на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України за порушення строків бюджетного відшкодування за червень 2013 року за період з 30.08.2013 по 17.05.2016 у розмірі 20230,92 грн.
Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області протягом десяти днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили подати до суду звіт про його виконання.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.08.2016 апеляційну каргу Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 17 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області про стягнення суми бюджетного відшкодування та пені з Державного бюджету України повернуто апелянту.
29.08.2016 представником позивача через канцелярію суду подано заяву вих. №286 від 25.08.2016 про розгляд питання про надання звіту ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області щодо виконання судового рішення у справі №810/786/16, заяву №287 від 25.08.2016 про виправлення описки у постанові Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016 у справі №810/786/16 стосовно назви відповідача - 1, зазначивши відповідачем - 1 Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області, №287 від 25.08.2016 про заміну відповідача - 1 у справі №810/786/16 на Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.08.2016 призначено судове засідання для розгляду звіту ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області про виконання судового рішення у справі №810/786/16, заяв позивача про виправлення описки у постанові Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016 у справі №810/786/16 та про заміну відповідача - 1 у справі №810/786/16 на Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області на 08 вересня 2016 року та витребувано докази від сторін.
Представник позивача у судове засідання 08.09.2016 не з'явився, однак подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача - 2 у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
В судовому засіданні 08.09.2016 судом було поставлено на обговорення питання про заміну Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області на Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Представник відповідача - 1 у вирішенні даного питання поклався на розсуд суду.
Постановою Кабінету Міністрів України №892 від 04.11.2015 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" перейменовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Відповідно до додатку №1 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 р. № 892 Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області перейменована в Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області.
Згідно з додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 р. № 892 Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області та Васильківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області реорганізовані шляхом приєднання до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області.
Відповідно до Наказу Києво-Святошинськогої ОДПІ ГУ ДФС у Київській області №3 від 16.06.2016 "Про початок діяльності Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області " розпочато виконання Києво-Святошинською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області покладених на неї наказом Державної фіскальної служби України від 13.04.2016 №314 "Про затвердження у новій редакції положень про деякі територіальні органи ДФС у Київській області", функцій і повноважень Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, що припиняється.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань найменуванням відповідача -1 є Києво-Святошинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області.
Згідно з частиною 4 статті 87 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" 15.05.2003 № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області є правонаступником Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, а отже має певне коло прав та обов'язків останньої.
Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Отже, суд вважає за необхідне замінити відповідача - Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області правонаступником - Києво-Святошинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області.
Розглядаючи питання про встановлення нового строку для надання звіту про виконання судового рішення у справі №810/786/16, суд виходив з наступного.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016 у справі №810/786/16 зобов'язано Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області протягом десяти днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили подати до суду звіт про його виконання.
Суд зазначає, що судове рішення у справі №810/786/16 набрало законної сили 05.08.2016, відтак строк для подання до суду звіту про виконання судового рішення сплив 15.08.2016.
Суд також звертає увагу, що станом на 08.09.2016 звіт про виконання судового рішення у справі №810/786/16 від відповідача - 1 не надійшов.
Відповідно до частини 2 статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання постанови суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф у розмірі від десяти до тридцяти мінімальних заробітних плат.
Суд зазначає, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється з метою реалізації завдань адміністративного судочинства та спрямований в першу чергу на забезпечення виконання судового рішення.
Так, строк для звіту встановлюється з таким розрахунком, щоб суб'єкт владних повноважень мав реальну можливість виконати судове рішення у визначений законом і цим рішенням спосіб з урахуванням об'єктивних обставин.
В судовому засіданні 08.09.2016 представником відповідача - 1 було подано клопотання про встановлення нового строку для подання звіту.
В обґрунтування вказаного клопотання відповідач - 1 зазначає, що станом на 07.09.2016 судове рішення у справі №810/786/16 перебуває в процесу виконання, а всі відповідальні особи Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомлені про набрання законної сили судовим рішення від 17.05.2016 та про відповідальність за його невиконання.
Також відповідач - 1 зазначає, що направленню висновку про відшкодування ПДВ передує прийняття довідки-А2, а реєстри з підприємствами, по яким приймаються довідки, передаються територіальним органам ДФС до вищестоящих органів 15 числа кожного місяця - для перевірки, систематизації та подальшого погодження про відшкодування ПДВ. Після отримання листа з реєстрами по підприємствам, які отримують відшкодування в поточному місяці, довідка - А2 передається до відділу обліку платежів, де готується відповідний висновок, який в подальшому направляється до казначейської служби. Відповідач - 1 стверджує, що такий реєстр по ТОВ "Васт-Транс" буде направлений 15.09.2016.
З огляду на вищевказане та з метою забезпечення об'єктивної можливості виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016, суд вважає за доцільне встановити для Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області новий строк подання суду звіту про виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016 не пізніше 15.09.2016.
Також у суду виникла необхідність повторного витребування додаткових доказів по справі.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
Суд зазначає, що з метою належного та всебічного розгляду заяви позивача про розгляд звіту про виконання судового рішення та вирішення, у разі необхідності, питання про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання судового рішення, суд дійшов до висновку про необхідність витребування доказів по справі від відповідача.
Керуючись статтями 11, 55, 71, 160, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Замінити відповідача - Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області правонаступником - Києво-Святошинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39471029, місцезнаходження 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вулиця Ломоносова, будинок 34).
2. Встановити новий строк для Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області для надання звіту про виконання судового рішення не пізніше 15.09.2016.
3. ПОВТОРНО витребувати докази від відповідача - 1
- наказ про призначення керівника Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області після початку її діяльності та довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (РНОКПП) керівника Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області;
- копії довідки А2 та реєстру з підприємствами, по яким приймаються такі довідки, до яких включено позивача, на виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2016.
4. Витребувані докази надати до суду в строк до 15.09.2016 або в судове засідання.
5. Призначити судове засідання для розгляду заяви ТОВ "Васт-Транс" про надання звіту про виконання судового рішення на 15.09.2016 о 15:50 год.
6. Викликати сторони (їх представників) у судове засідання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кушнова А.О.