Ухвала суду № 61585172, 13.09.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2016
Номер справи
810/5852/15
Номер документу
61585172
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

13 вересня 2016 року №810/5852/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Приватного підприємства "Трансоіл Груп" про надання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Трансоіл Груп" до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про зобов`язання вчинити певні дії,

за участю представників сторін:

від позивача: Бериндя І.В.

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Трансоіл Груп» (надалі - позивач, ПП «Трансоіл Груп) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області (далі - відповідач, ДПІ), в якому просить зобов'язати Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області внести зміни до інтегрованої картки особового рахунку Приватного підприємства «Трансоіл Груп» (код ЄДРПОУ 36292016) по податку на прибуток приватних підприємств (код 85 11021000 00) шляхом відображення сплати податкових зобов'язань з авансового внеску з податку на прибуток сум за платіжним дорученням №6463 від 04.09.2015 на суму 77 650,00 грн., спрямованих на сплату авансового внеску з податку на прибуток підприємств за вересень, жовтень 2015 року.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 01.02.2016 позовні вимоги задоволено.

Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області внести зміни до зворотного боку інтегрованої картки платника - Приватного підприємства «Трансоіл Груп» з податку на прибуток підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) шляхом відображення сплати суми податкового зобов'язання з авансових внесків з податку на прибуток підприємств за вересень, жовтень 2015 року згідно платіжного доручення №6463 від 04.09.2015 у розмірі 77650,00 грн..

Також постановою Київського окружного адміністративного суду від 01.02.2016 встановлено для Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області строк для надання суду звіту про виконання судового рішення - один місяць з дня набрання законної сили судовим рішенням.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.08.2016 у відкритті провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства «Трансоіл Груп» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

01.09.2016 представником позивача через канцелярію суду подано заяву вих. №01-09-16 від 01.09.2016, в якій позивач просить:

- зобов'язати Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення;

- за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання постанови суду в разі неподання такого накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2016 призначено судове засідання для розгляду звіту Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про виконання судового рішення у справі №810/5852/15 на 13.09.2016.

Представник відповідача у судове засідання 13.09.2016 не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином та завчасно.

В судовому засіданні 13.09.2016 було поставлено на обговорення питання про заміну відповідача та встановлення нового строку для надання звіту про виконання судового рішення у справі №810/5852/16.

Представник позивача проти заміни відповідача та встановлення нового строку для надання звіту про виконання судового рішення у справі №810/5852/16 не заперечував.

Розглядаючи питання про заміну відповідача правонаступником по суті суд зазначає таке.

Постановою Кабінету Міністрів України №892 від 04.11.2015 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" перейменовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

Відповідно до додатку №1 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 р. № 892 Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області перейменована в Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області.

Згідно з додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 р. № 892 Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області та Васильківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області реорганізовані шляхом приєднання до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області.

Відповідно до Наказу Києво-Святошинськогої ОДПІ ГУ ДФС у Київській області №3 від 16.06.2016 "Про початок діяльності Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області " розпочато виконання Києво-Святошинською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області покладених на неї наказом Державної фіскальної служби України від 13.04.2016 №314 "Про затвердження у новій редакції положень про деякі територіальні органи ДФС у Київській області", функцій і повноважень Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, що припиняється.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 22.06.2016 найменуванням відповідача є Києво-Святошинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області.

Згідно з частиною 4 статті 87 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" 15.05.2003 № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області є правонаступником Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, а отже має певне коло прав та обов'язків останньої.

Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Отже, суд вважає за необхідне замінити відповідача - Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області правонаступником - Києво-Святошинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області.

Розглядаючи питання про встановлення нового строку для надання звіту про виконання судового рішення у справі №810/5852/16, суд виходив з наступного.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 01.02.2016 у справі №810/5852/16 встановлено для Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області строк для надання суду звіту про виконання судового рішення - один місяць з дня набрання законної сили судовим рішенням

Суд зазначає, що судове рішення у справі №810/5852/15 набрало законної сили 05.08.2016, відтак строк для подання до суду звіту про виконання судового рішення сплив 05.09.2016.

Суд також звертає увагу, що станом на 13.09.2016 звіт про виконання судового рішення у справі №810/5852/15 від відповідача не надійшов.

Відповідно до частини 2 статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання постанови суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф у розмірі від десяти до тридцяти мінімальних заробітних плат.

Суд зазначає, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється з метою реалізації завдань адміністративного судочинства та спрямований в першу чергу на забезпечення виконання судового рішення.

Так, строк для звіту встановлюється з таким розрахунком, щоб суб'єкт владних повноважень мав реальну можливість виконати судове рішення у визначений законом і цим рішенням спосіб з урахуванням об'єктивних обставин.

З огляду на вищевказане та з метою забезпечення об'єктивної можливості виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 01.02.2016, суд вважає за доцільне встановити для Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області новий строк подання суду звіту про виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 01.02.2016 не пізніше 20.09.2016.

Також у суду виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі з метою встановлення чи відображено в інтегрованій картці спірні грошові кошти.

Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.

Суд зазначає, що з метою належного та всебічного розгляду заяви позивача про розгляд звіту про виконання судового рішення та вирішення, у разі необхідності, питання про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання судового рішення, суд дійшов до висновку про необхідність витребування доказів по справі від відповідача.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 55, 71, 160, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Замінити відповідача - Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області правонаступником - Києво-Святошинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39471029, місцезнаходження 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вулиця Ломоносова, будинок 34).

2. Витребувати докази від відповідача:

- зворотній бік інтегрованої картки з податку на прибуток з 01.01.2016 по день розгляду справи судом;

- наказ про призначення керівника Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області після початку її діяльності та довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (РНОКПП) керівника Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

3. Витребувані докази по справі надати до суду в строк до 20.09.2016 або в судове засідання.

4. Визнати обов'язковою явку представника відповідача у судове засідання 20.09.2016 о 14:45 год.

5. Встановити новий строк для Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області для надання звіту про виконання судового рішення не пізніше 20.09.2016.

6. Призначити судове засідання для розгляду заяви Приватного підприємства "Трансоіл Груп" про надання звіту про виконання судового рішення на 20.09.2016 о 14:45 год.

7. Викликати сторони (їх представників) у судове засідання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кушнова А.О.