Ухвала суду № 61575766, 21.09.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2016
Номер справи
466/1581/14-а
Номер документу
61575766
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2016 року Справа № 876/4411/16

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Коваля Р.Й.,

суддів Гуляка В.В.,

Судової-Хомюк Н.М.,

з участю секретаря судового засідання Бедрій Х.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Львівського обласного військового комісаріату на постанову Шевченківського районного суду м.Львова від 18 квітня 2016 року в адміністративній справі № 466/1581/14-а за позовом першого заступника військового прокурора Західного регіону України Є.Парамонова в інтересах ОСОБА_3 до Львівського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій,

В С Т А Н О В И В :

У березні 2014 року перший заступник прокурора Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Є.Парамонов в інтересах ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м.Львова із вказаним позовом та, з урахуванням зміни позовних вимог, просив визнати протиправними дії Львівського обласного військового комісаріату (надалі - Львівський ОВК) щодо встановлення ОСОБА_3 посадового окладу для перерахунку пенсії відповідно до відповіді № 62820 від 26.02.2014 р.; зобов'язати Львівський ОВК подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (надалі - ГУ ПФУ у Львівській області) довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії із зазначенням в ній посадового окладу в розмірі окладу начальника територіального управління, починаючи з 1 січня 2008 року.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 07 травня 2013 року у ході перевірки розгляду звернення ОСОБА_3 прокуратурою регіону отримано лист Західного оперативного командування № 11/1601 від 30 квітня 2013 року, яким повідомлено про відсутність підстав перерахунку ОСОБА_3 розміру посадового окладу. Проте, це рішення не відповідає фактичним обставинам та нормативно-правовим актам, а тому є протиправним.

Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 18 квітня 2016 року позов задоволено.

Поновлено строк звернення першого заступника військового прокурора Західного регіону України Є.Парамонова до суду із цим позовом та визнано протиправними дії Львівського ОВК щодо встановлення ОСОБА_3 посадового окладу для перерахунку пенсії відповідно до відповіді № 62820 від 26.02.2014 року.

Зобов'язано Львівський ОВК подати до ГУ ПФУ у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії із зазначенням в ній посадового окладу в розмірі окладу начальника територіального управління, починаючи з 1 січня 2008 року.

Постанова суду мотивована тим, що з 1 січня 2008 року у позивача наявне право на перерахунок пенсії з розміру посадового окладу, обчисленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 та наказу Міністерства оборони України від 30.12.2007 року № 707, оскільки підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Не погодившись із зазначеною постановою, її оскаржив Львівський ОВК, який вважає, що оскаржувана постанова прийнята судом першої інстанції з порушенням норм матеріального та процесуального права, без дослідження всіх обставин справи. Тому апелянт просив скасувати постанову суду першої інстанції і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що розміри посадових окладів за посадами начальника квартирно-експлуатаційного управління Прикарпатського військового округу (надалі - ПрикВО), на якій працював ОСОБА_3, та начальника територіального квартирно-експлуатаційного управління є різні.

Функціональність квартирно-експлуатаційного управління ПрикВО та територіального квартирно-експлуатаційного управління також є різною.

Начальник квартирно-експлуатаційного управління ПрикВО не був розпорядником коштів, зазначене управління не було юридичною особою та здійснювало фінансові, розпорядчі функції через командувача військ округу.

На його відміну, начальник територіального квартирно-експлуатаційного управління є розпорядником коштів другого ступеню та здійснює самостійно фінансування підпорядкованих організацій. Територіальне квартирно-експлуатаційне управління є юридичною особою і самостійно здійснює розпорядчі функції.

Відповідно до частини першої статті 41 КАС України у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга не належить до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» № 2262-XII від 9 квітня 1992 року (надалі - Закон 2262-XII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та з урахуванням внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 393 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством..

З наведеного видно, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Пунктом 5 постанови № 1294 передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.

Судом встановлено, що 18 липня 1995 року ОСОБА_3 звільнений з військової служби з посади начальника квартирно-експлуатаційного управління ПрикВО.

У 2005 році у зв'язку з організаційними заходами квартирно-експлуатаційне управління ПрикВО реорганізоване в Територіальне квартирно-експлуатаційне управління.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено «Схему посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України, внутрішніх військ МВС та Держспецтрансслужби за основними типовими посадами», відповідно до якої розмір посадового окладу начальника територіального управління становить 1800 - 1900 грн.

Указана постанова набрала чинності з 1 січня 2008 року.

Наказом Міністерства оборони України від 30.12.2007 р. № 707 «Про встановлення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України» затверджено «Схему посадових окладів осіб офіцерського складу військової ланки, територіальних органів (підрозділів) Збройних Сил України за основними типовими посадами», якою передбачено аналогічну норму.

Згідно із пунктом 6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена, вважається відповідною їй.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів апеляційного суду вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що позивач має право на перерахунок пенсії з розміру посадового окладу, обчисленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 та наказу Міністерства оборони України від 30.12.2007 р. № 707, оскільки наявна зміна грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини у справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

У відповідності до статті 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Статтею 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Із урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст.160 ч.3, 195, 196, 198 п.1 ч.1, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Львівського обласного військового комісаріату залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м.Львова від 18 квітня 2016 року в адміністративній справі № 466/1581/14-а - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя Р.Й.Коваль

Судді В.В.Гуляк

Н.М.Судова-Хомюк

Ухвала в повному обсязі складена 26 вересня 2016 року.