Постанова № 61575656, 20.09.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2016
Номер справи
640/8331/16-а
Номер документу
61575656
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2016 р. Справа № 640/8331/16-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Мінаєвої О.М.

Суддів: Макаренко Я.М. , Шевцової Н.В.

за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова на постанову Київського районного суду м. Харкова від 04.07.2016р. по справі № 640/8331/16-а

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова

про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова (далі - відповідач), в якому просила суд:

- визнати неправомірними та протиправними дії по прийняттю рішення управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова про відмову їй врахувати при перерахунку пенсії достовірні відомості про фактично нараховані та сплачені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб, грошової винагороди, індексації заробітної плати на підставі довідки, виданої головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області від 13.05.2016 р. № 867/к-14 на суму 58697,58 грн. про складові заробітної плати за 24 повні місяці роботи з 01.02.2009 року по 31.01.2011 року, в якому включені графа «інші виплати» матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода, індексація заробітної плати та премій до державних, професійних свят та ювілейних дат, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова здійснити перерахунок та виплату ( з урахуванням раніше виплачених сум) її пенсії, як державному службовцю, з дати первинного призначення пенсії. Тобто, починаючи з 25.02.2011 року та розрахованої на момент виникнення права відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» в розмірі 87% від нового заробітку за 24 повні місяці роботи з 01.02.2009 року по 31.01.2011 року та із збереженням індексації пенсії, як непрацюючій, на підставі довідки (форма якої затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України 14.02.2011 року № 5-1 та зареєстрована в Міністерстві Юстиції України 18.02.2011 року № 210/18948) про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданої головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області № 867/к-14 від 13.05.2016 р. на суму 58697,58 грн. та призначеної їй з урахуванням фактично нарахованих та сплачених усіх виплат, з яких сплачено страхові внески, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, грошової допомоги на вирішення соціально-побутових потреб, індексації заробітної плати та премії до державних, професійних свят та ювілейних дат. На вся суми нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням раніше виплачених сум) її пенсії, як державному службовцю, починаючи з 01.12.2015 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 року № 1013, розрахованої відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" в розмірі 87% від нового заробітку, згідно довідки від 13.05.2016 р. № 867-1/к-14 (форма якої затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України 04.09.2013 р. № 15-1 та зареєстрована в Міністерстві Юстиції України 26 вересня 2013 р. за № 1661/24193 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, відповідно до Закону України "Про державну службу" станом на 01.12.2015 року на суму 3727,18 грн. На всі суми нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова в подальшому, при виникненні права на черговий перерахунок пенсії відповідно до чинного законодавства України, враховувати усі види оплати праці, на які нараховувався збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, включаючи суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб, грошової винагороди, індексації грошових доходів та премій до державних, професійних свят та ювілейних дат, як складові заробітної плати, так як на всі суми нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та з якої проводиться нарахування її пенсії.

Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 30.05.2016 р. позов ОСОБА_1 про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за період з 25.11.2015 р. по 25.05.2016 р. - залишено без розгляду.

Постановою Київського районного суду м. Харкова від 04.07.2016р. зазначений позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова в частині відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 26.05.2016 року у розмірі 87%, врахувавши і її заробіток (дохід) суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії, грошової винагороди на підставі довідки ГУ ПФУ в Харківській області від 13.05.2016 р. за № 867/к-14 та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

Зобов'язано УПФ України в Київському районі м. Харкова провести ОСОБА_1 з 26.05.2016 р. перерахунок пенсії державного службовця, призначеної в розмірі 80% заробітної плати державного службовця відповідної посади за останнім місцем роботи на державній службі, з врахуванням підвищень, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" та довідки ГУ ПФУ в Харківській області від 13.05.2016 р. за № 867/к-14.

У задоволенні іншої частини позову відмовлено.

Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме: п. 6 ст. 92, ч. 1 ст. 58 Конституції України, ст. 5 Закону України "Про загальнобов'язкове державне пенсійне страхування", п. 13 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнобов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про внесення змін та изнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.200 р. № 865, ст. 90 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 р., просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

12 вересня 2016 року до канцелярії Харківського апеляційного адміністративного суду позивачем було надано заперечення на апеляційну скаргу, в яких просила суд апеляційної інстанції задовольнити вимоги позову у повному обсязі, між тим, позивачем апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції не подавалась.

Виходячи з приписів ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач працювала на посаді заступника начальника відділу Головного УПФУ в Харківській області, була звільнена у відповідності до п . 3 ст. 30 Закону України "Про державну службу" у зв`язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі (а.с.22-23).

З 25.02.2011 року позивач отримує пенсію згідно із Законом України"Про державну службу" в розмірі 87 відсотків від суми її заробітної плати.

При призначенні пенсії в її дохід для обчислення пенсії не були враховані суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії, грошової винагороди , які позивач отримала за період з 2009- 2011р. та з яких сплачувалися страхові внески та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

13.05.2016 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" на підставі довідки від 13.05.2016 р. № 867-1/к-14 про заробітну плату, виданої головним управління Пенсійного фонду України в Харківській області, а також провести перерахунок пенсії із включенням усіх виплат, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підставі довідок про складові заробітної плати (за останні 24 місяці роботи або за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданої головним управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 13 травня 2016 року № 867/к-14.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова від 16.05.2016р. за №133 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії, на підставі довідки про заробітну плату від 13.05.2016 р. № 867-1/к-14 з посиланням на те, що чинним законодавством не передбачено перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України "Про державну службу", у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям (а.с.31-32).

Також, рішенням управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова від 16.05.2016 р. за №134 позивачу було відмовлено у перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії, грошової винагороди , із зазначенням, що при визначенні розміру пенсії державним службовцям у заробітну плату не враховується суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії, грошової винагороди , оскільки ці виплати не належать до складових заробітної плати, передбачених ст. 33 Закону України "Про державну службу" (а.с.33-35).

Відповідно до довідки про складові заробітної плати (за останні 24 місяці роботи або за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", виданої Головним УПФУ в Харківській області від 13 травня 2016 року № 867/к-14, розмір премій, надбавок та інших виплат позивачці за період з 01 лютого 2009 року до 31 січня 2011 року становив 58697,58 грн. На усі вказані виплати нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.27).

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що перерахунок пенсії позивача повинен здійснюватись із суми заробітної плати, на яку були нараховані страхові внески на момент виникнення права на перерахунок пенсії, а тому відповідач неправомірно відмовив позивачу в перерахунку її пенсії з урахуванням матеріальної допомоги, індексації заробітної плати, грошової винагороди та премії, а також, з наявності права у ОСОБА_1 з 26 травня 2016 року на перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням зарплати державним службовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" .

Колегія суддів частково погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності підстав для перерахунку пенсії з урахуванням нарахованих та виплачених сум матеріальної допомоги, індексації заробітної плати, премії та грошової винагороди, але зазначає, що судом першої інстанції було помилково визначено дату початку такого перерахунку.

Згідно ст. 37 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною другою статті 37-1 вказаного Закону встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно зі ст. 2 Закону України "Про оплату праці" в структуру заробітної плати входить основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

У відповідності до ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Частиною 1 статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначені виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. До такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997р. (в редакції до 08.07.2010р.) об'єктом оподаткування є: фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Згідно ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. N 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 р. за N 114/8713, фонд додаткової заробітної плати включає, зокрема, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників, матеріальну допомогу, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом), виплати соціального характеру.

Таким чином, матеріальна допомога, сума індексації заробітної плати, премії, грошова винагорода, з яких сплачувались страхові внески, входять до складу додаткової заробітної плати та враховуються при обчисленні розміру пенсії позивача.

Отже, доводи апеляційної скарги відповідача про те, що матеріальна допомога, індексація заробітної плати, премії, грошова винагорода, не враховуються при обчисленні розміру пенсії державного службовця, оскільки такі види виплат не включаються до складу заробітної плати державного службовця, є необґрунтованими.

Так, у спірних правовідносинах слід надати перевагу нормам статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які є спеціальними в питаннях призначення та перерахунку пенсії державного службовця, а не положенням Законів України "Про державну службу", який щодо спірних правовідносин є загальним.

Тобто, аналіз наведених положень законів дає підстави для висновку, що матеріальна допомога, сума індексації заробітної плати, премії, грошова винагорода входили до системи оплати праці державного службовця, які повинні враховуватись при призначенні її пенсії.

Вищенаведене узгоджується з висновками Верховного Суду України щодо застосування зазначених норм права, викладених в постановах від 20.02.2012 року по справі № 21-430а11, від 14.05.2013 року № 21-125а13, від 04.03.2014 року № 21-14а14, які в силу ст. 244-2 КАС України мають враховуватися судами при застосуванні таких норм права.

Разом з тим, відповідно до ч.4 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії у разі виникнення права на підвищення пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернулась до управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова із заявою про перерахунок її пенсії відповідно до довідки, про складові заробітної плати (за останні 24 місяці роботи або за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", виданої Головним УПФУ в Харківській області від 13 травня 2016 року № 867/к-14 - 13.05.2016р.

Таким чином, перерахунок її пенсії, врахувавши в її заробіток (дохід) суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії, грошової винагороди на підставі довідки ГУ ПФУ в Харківській області від 13.05.2016 р. за № 867/к-14 необхідно провести з 01.05.2016р.

Між тим, суд першої інстанції не врахував зазначених приписів норм матеріального права, що призвело до необґрунтованого зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії з 26 травня 2016 року.

Також, судом першої інстанції було зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова провести ОСОБА_1 з 26.05.2016 р. перерахунок пенсії державного службовця, призначеної в розмірі 80% заробітної плати державного службовця відповідної посади за останнім місцем роботи на державній службі, з врахуванням підвищень, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів".

Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивача на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

У відповідності до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" ( в редакції, чинній на момент виходу позивача на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачу призначена з 25.02.2011 року у розмірі 87% від заробітної плати.

До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.

З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.

У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинності з 01.05.2016р., пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016р. Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року,по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Отже, враховуючи приписи ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, з 01.05.2016р. відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.

Позивач 13.05.2016 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" на підставі довідки від 13.05.2016 р. № 867-1/к-14 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова від 16.05.2016р. за № 133 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії на підставі довідки від 13.05.2016 р. № 867-1/к-14 про заробітну плату.

Таким чином, виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 01.05.2016р., відповідачем обґрунтовано прийнято рішення про відмову в проведенні такого перерахунку.

Отже, частково задовольняючи позов, суд першої інстанції не врахував приписи ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, чим порушив норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення апеляційної скарги, скасування постанови суду першої інстанції, із прийняттям нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.

Ухвалою суду апеляційної інстанції від 18.08.2016 року апелянту відстрочено сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду до моменту прийняття судового рішення.

За приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. На 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати складав 1378 грн. Отже, розмір судового збору за подання відповідачем апеляційної скарги по даній справі становить 606, 32 грн.

В силу положень ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи, що судове рішення прийняте не на користь апелянта, суб'єкта владних повноважень, якому було відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення за наслідками апеляційного перегляду, колегія суддів приходить до висновку про необхідність такого стягнення за рахунок бюджетних асигнувань управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова задовольнити частково.

Постанову Київського районного суду м. Харкова від 04.07.2016р. по справі № 640/8331/16-а скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова в частині відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2016 року у розмірі 87%, врахувавши в її заробіток (дохід) суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії, грошової винагороди на підставі довідки ГУ ПФУ в Харківській області від 13.05.2016 р. за № 867/к-14 та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні іншої частини позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова (61022, м-н Свободи 5, Держпром, 2 під., 3 пов., м. Харків, код ЄДРПОУ 22682017) судовий збір у розмірі 606 (шістсот шість) грн. 32 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України - утримувач УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок 31210206781011, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Мінаєва О.М.Судді(підпис) (підпис) Макаренко Я.М. Шевцова Н.В. Повний текст постанови виготовлений 26.09.2016 р.