Постанова № 61574119, 23.09.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2016
Номер справи
820/3057/16
Номер документу
61574119
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

23 вересня 2016 р. Справа № 820/3057/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нуруллаєва І.С.,

при секретарі судового засідання Король Д.О.,

за участю: представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

представника відповідача - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "С.Т.А.", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд визнати недійсним та скасувати повністю податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області: №0000191412 від 27.05.2016 р., яким ТОВ С.Т.А. ЄДРПОУ 37189662 збільшено суму грошового зобов'язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, код платежу 15010100 на загальну суму двадцять тисяч сто три гривні тридцять сім копійок, з яких основний платіж 16082,70 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 4020,67 грн. та №0000181412 від 27.05.2016 р., яким ТОВ С.Т.А. ЄДРПОУ 37189662 збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів, код платежу 14070100 на загальну суму чотири тисячі двадцять гривень 68 копійок, з яких основний платіж 3216,54 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 804,14 грн.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що фахівцями Головного управління ДФС у Харківській області проведено документальну невиїзну перевірку підприємства позивача на предмет дотримання законодавства України з питань дотримання вимог державної митної справи в частині класифікації згідно УКТЗЕД товару Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка… щодо яких проведено митне оформлення за митними деклараціями від 25.06.2014 року №807100000/2014/26421, від 15.10.2013 №807100000/2013/51119, від 09.10.2013р. №807100000/2013/50092; від 09.09.2013р. №807100000/2013/43710; від 09.09.2013р. №807100000/2013/43657; від 19.06.2013р. №807100000/2013/28801. За результатами якої складено акт від 06.05.2016р. за №216/20-40-14-12-07/37189662. На підставі висновків викладених в акті перевірки контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення від 27.05.2016 року №0000191412, яким ТОВ С.Т.А. збільшено суму грошового зобов'язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, за основним платежем 16082,70 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями 4020,67 грн., а також від 27.05.2016 року №0000181412, яким ТОВ С.Т.А. збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів, за основним платежем 3216,54 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 804,14 грн. На думку позивача, зазначені податкові повідомлення-рішення є протиправними оскільки порушення норм діючого законодавства позивачем не вчинялось, у звязку з чим зазначені податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.

Представник відповідача, Головного управління ДФС у Харківській області, у наданих до суду письмових запереченнях зазначив, що податкові повідомлення-рішення винесені у зв'язку із встановленими під час проведення перевірки порушеннями є законними та обґрунтованими, а тому не підлягають скасуванню.

Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Представники відповідача в судове засідання прибули, проти заявленого позову заперечували.

Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав.

Під час судового розгляду справи судом встановлено, що фахівцями Головного управління ДФС у Харківській області на підставі наказу від 19.04.2016 року №1096 Про проведення перевірки ТОВ С.Т.А. та повідомленням від 19.04.2016 року №139 проведено документальну невиїзну перевірку з питань державної митної справи щодо правильності класифікації згідно з УКТЗЕД товару Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка… за митними деклараціями від 25.06.2014 року №807100000/2014/26421, від 15.10.2013 №807100000/2013/51119, від 09.10.2013р. №807100000/2013/50092; від 09.09.2013р. №807100000/2013/43710; від 09.09.2013р. №807100000/2013/43657; від 19.06.2013р. №807100000/2013/28801.

Суд зазначає, що відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 336 Митного кодексу України встановлено, що митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом: проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Відповідно до положень статті 345 Митного кодексу України документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких органи доходів і зборів переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Частиною 3 ст. 345 Митного кодексу визначено, що органи доходів і зборів мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи щодо:

1) правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;

2) обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування;

3) правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення;

4) відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі;

5) законності переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території.

Згідно з приписами ч. 6 ст. 345 Митного кодексу України результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення органом доходів і зборів суми податкового зобов'язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України.

Частиною 7 ст. 345 Митного кодексу України встановлено, що у разі виявлення органом доходів і зборів під час проведення перевірки ознак порушень митних правил або контрабанди посадові особи органу доходів і зборів вживають передбачених законом заходів.

Пунктом 1 частини 2 ст.351 Митного кодексу України встановлено, що документальна невиїзна перевірка проводиться у разі виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення законодавства України з питань державної митної справи, за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів.

За результатами зазначеної перевірки складено акт від 06.05.2016р. за №216/20-40-14-12-07/37189662 Про результати проведення документальної невиїзної перевірки з питань державної митної справи щодо правильності класифікації згідно з УКТЗЕД товару Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка… щодо яких проведено митне оформлення Товариством з обмеженою відповідальністю С.Т.А. (код ЄДРПОУ 37189662, юридична адреса: Україна, 61105, Харківська область, пр.-т ОСОБА_5, буд. 39), за митними деклараціями від 25.06.2014 року №807100000/2014/26421; від 15.10.2013 року №807100000/2013/51119; від 09.10.2013 року №807100000/2013/50092; від 09.09.2013 року №807100000/2013/43710; від 09.09.2013 року №807100000/2013/43657; від 19.06.2013 року №807100000/2013/28801 (а.с. 8-21).

З огляду акту перевірки судом встановлено, що в ході документальної невиїзної перевірки використовувалися: - копії митних декларацій від 25.06.2014 року №807100000/2014/26421; від 15.10.2013 року №807100000/2013/51119; від 09.10.2013 року №807100000/2013/50092; від 09.09.2013 року №807100000/2013/43710; від 09.09.2013 року №807100000/2013/43657; від 19.06.2013 року №807100000/2013/28801; дані АІС Інспектор 2006 та ЄАІС ДМСУ; Закон України від 19.09.2013 року №584-VII Про митний тариф України (із змінами та доповненнями); Митний кодекс України від 13 березня 2012 року № 4495-УІ (із змінами та доповненнями); Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI (із змінами і доповненнями); основні правила інтерпретації УКТЗЕД; Накази ДФС України від 30.12.2010 року №1561, від 14.01.2014 року №15, від 09.06.2015 року №401 про затвердження Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до висновків акту від 06.05.2016р. за №216/20-40-14-12-07/37189662 року невиїзною документальною перевіркою Товариства з обмеженою відповідальністю С.Т.А. щодо правильності класифікації згідно з УКТЗЕД товарів Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка… встановлено порушення Основних правил інтерпретації класифікації товарів 3(а) пояснень до УКТЗЕД, Закон України від 05.04.2001 № 2371-ІІІ, від 19.09.2013 № 584-VII Про митний тариф України (із змінами і доповненнями) та частини 1, пункту 5 частини 8 статті 257 МКУ, щодо невірної класифікації товарів та заниження ставки мита (замість ставки мита - 15 %, застосовано - 5 %), у зв'язку з чим було занижено податкове зобов'язання з ввізного мита на загальну суму 19299,24 грн., в тому числі: по МД від 25.06.2014 № 807100000/2014/26421 на суму - 2 150,08 грн.; по МД від 15.10.2013 № 807100000/2013/51119 на суму - 2 167,70 грн.; по МД від 09.10.2013 № 807100000/2013/50092 на суму - 987,63 грн.; по МД від 09.09.2013 № 807100000/2013/43710 на суму - 83,30 грн.; по МД від 09.09.2013 № 807100000/2013/43657 на суму - 7 803,73 грн.; по МД від 19.06.2013 № 807100000/2013/28801 на суму - 2 890,26 грн; пункту 187.8 статті 187 та пункту190.1. статті 190 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податку на додану вартість на суму мита у зв'язку з чим було занижено податкове зобов'язання з ПДВ на суму 3216,54 грн., в тому числі: по МД від 25.06.2014 № 807100000/2014/26421 на суму - 430,02 грн.; по МД від 15.10.2013 № 807100000/2013/51119 на суму - 433,54 грн.; по МД від 09.10.2013 № 807100000/2013/50092 на суму - 197,53 грн.; по МД від 09.09.2013 № 807100000/2013/43710 на суму - 16,66 грн.; по МД від 09.09.2013 № 807100000/2013/43657 на суму - 1 560,74 грн.; по МД від 19.06.2013 № 807100000/2013/28801 на суму - 578,05 грн. В результаті вищевказаних порушень ТОВ С.Т.А. було занижено податкові зобов'язання на суму - 19299,24 грн., з них: по ввізному миту - на суму 16082,70 грн.; по ПДВ - на суму 3216,54 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю С.Т.А. не погодившись, з висновками викладеними у зазначеному акті перевірки, скористалось своїм правом на адміністративне оскарження шляхом подання заперечень. Листом від 25.12.2015 року №4926/10/20-40-22-13-10 Про розгляд заперечень Головним управлінням ДФС у Харківській області акт перевірки залишено без змін, а скаргу без задоволення (т.1 а.с. 29-30).

На підставі встановлених під час проведення перевірки висновків контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення від 27.05.2016 року №0000191412 за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, на суму 20103,37 грн та №0000181412 за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів на суму 4020,68 грн.

Відповідач у наданих до суду письмових запереченнях проти заявленого позову зазначив, що підставою для винесення спірних податкових повідомлень-рішень стало невірне визначення ТОВ С.Т.А. товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД 7307 19 10 00 та ставки мита 5% за ввізними товарами поданими до митного оформлення за митними деклараціями та визначені як Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка… замість 8309 90 90 00 згідно УКТ ЗЕД (ставка мита 10%).

Судом за наявними в матеріалах справи доказами встановлено, що ТОВ С.Т.А. здійснено митне оформлення товарів, що підтверджено наявними в матеріалах справи митними деклараціями (а.с. 75-94).

За митною декларацією від 25.06.2014 року № 807100000/2014/26421 заявлено: 1.Фітінги литі для труб з чорних металів ніпель 32 - 200000 шт.; пробка наскрізна 32x20, права різьба - 40000шт., пробка глуха 32, ліва різьба - 10000шт. Являють собою фітинги чугунні для різьбового з'єднання труб та радіаторів, та закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою. Торгівельна марка: СhangshsZhaodaMachinery&ElectronicCorporation, Виробник: СhangshsZhaodaMachiney&ElectronicCorporation. Країна виробництва CN. Проведено перевірку: пробка глуха 32, ліва різьба - 10000шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.

За митною декларацією від 15.10.2013 року № 807100000/2013/51 119 заявлено: 1.Фітинги для труб з чорних металів: Пробка глуха 32 правостороння різьба - 15000шт., Пробка наскрізна 32x15 лівостороння різьба - 30000шт., Пробка наскрізна 32x15 правостороння різьба - 40000шт., Пробка наскрізна 32x20 лівостороння різьба - 40000шт., Пробка наскрізна 32x20 правостороння різьба - 20000шт., Являють собою фітинги сталеві литі для різьбового з'єднання труб і радіаторів та закриття кінцевих отворотів радіаторів з'єднання трубопроводів, приладів, патрубків та резервуарів. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: DalianChinaMineralsCo., LTD., Китай. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: Пробка глуха 32 правостороння різьба - 15000шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.

За митною декларацією від 09.10.2013 року № 807100000/2013/50092 заявлено: 1.Фітінги для труб з ковкого чавуну: американка чавунна ВН DN32 - 500шт., американка чавунна ВВ DN40 - 3000шт., американка чавунна ВВ DN50 - 3000шт., американка чавунна ВН DN50 - 700шт., заглушка чавун. DN20-500шт., заглушка чавун. BH DN40 - 5000шт., вуголчавун. ВH DN15- 1500шт., вугол чавун. ВН DN25 - 1000шт., вугол чавун. ВН DN32 - 800шт., вугол чавун. ВН DN40 - 3000шт., вугол чавун. ВВ DN32 - 800шт., вугол чавун. ВВ DN40- 10000шт., вугол чавун. ВВDN50 - 2000шт., трійник чавун. ВВ DN32 - 1500шт., трійник чавун. ВВ DN40 - 1200шт., трійник чавун. ВВ DN50 - 1300шт., Являють собою фітинги з чорних металів литі для різьбового з'єднання труб і радіаторів та закриття кінцевих отворотів радіаторів з'єднання трубопроводів, приладів, патрубків та резервуарів. Торгівельна марка нема даних. Виробник: НеЬеіCentralPlumbingIndustriesCo., LTD., Китай. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: заглушка чавун. DN20 - 500шт., заглушка чавун. DN40 - 5000шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.

За митною декларацією від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43710 заявлено: 1.Фітінги для труб з ковкого чавуну: американка чавунна ВВ DN32 - 300шт., американка чавунна ВВ DN40 - 1500шт., американка чавунна ВВ DN50 - 1500шт., американка чавунна ВВ DN65 - 50шт., американка чавунна ВН DN32 - 800шт., американка чавунна ВВ DN40 - 300шт., заглушка чавун. DN20 - 1000шт., вугол чавун. ВН DN20 - 1000шт., вугол чавун. ВН DN25 - 2000шт., вугол чавун. ВВ DN20 - 6000шт., вугол чавун. ВВ DN25 - 5000шт., вугол чавун. ВВ DN40 - 10000шт., вугол чавун. ВВ DN50 - 6000шт., трійник чавун. ВВ DN20 - 2000шт., трійник чавун. ВВ DN25 - 3000шт., трійник чавун. ВВ DN32 - 2000шт., трійник чавун. ВВ DN40 - 1000шт., трійник чавун. ВВ DN50 - 600шт., Являють собою фітинги з чорних металів литі для різьбового з'єднання труб і радіаторів та закриття кінцевих отворотів радіаторів з'єднання трубопроводів, приладів, патрубків та резервуарів. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: НеЬеіCentralPlumbingIndustriesCo., LTD., Китай. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: заглушка чавун. DN20 - 1000шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.

За митною декларацією від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43657 заявлено: 1.Фітінги для труб з чорних металів: пробка наскрізна 32x15, ліва різьба - 70000шт., пробка наскрізна 32x15, права різьба - 70000шт., пробка наскрізна 32x20, ліва різьба - 10000шт., пробка наскрізна 32x20, права різьба - 20000шт., пробка глуха 32, ліва різьба - 27000шт., пробка глуха 32, права різьба - 27000шт. Являють собою Фітинги сталеві литі для різьбового зєднання труб та радіаторів, та закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою, виготовлені зі сталевого лиття зі вмістом вуглецю не більш як 1,99%. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: ChangshaZhaodaMachinery&ElectronicCorporation. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: пробка глуха 32, ліва різьба - 27000шт., пробка глуха 32, права різьба 27000 шт., для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою, виготовлені зі сталевого лиття.

За митною декларацією від 19.06.2013 року № 807100000/2013/28801 заявлено: 1.Фітінги для труб з чорних металів: ніпель 32 - 20000шт., пробка наскрізна 32x15, ліва різьба - 49600шт., пробка наскрізна 32x15, права різьба - 48600шт., пробка наскрізна 32x20, ліва різьба - 20000шт., пробка наскрізна 32x20, права різьба - 37400шт., пробка глуха 32, ліва різьба - 10000шт., пробка глуха 32, права різьба - 10000шт. Являють собою фітинги сталеві литі для різьбового зєднання труб та радіаторів, та закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою, виготовлені зі сталевого лиття зі вмістом вуглецю не більш як 1,99%. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: ChangshaZhaodaMachinery&ElectronicCorporation. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: пробка глуха 32, ліва різьба - 10000шт., пробка глуха 32, права різьба - 10000шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.

На підтвердження правильності визначення коду товару представником позивача надано до суду сертифікат походження продукції (а.с. 101), коносамент транспортної компанії (а.с. 102), висновок органу з сертифікації та оцінки відповідності (а.с. 103), опис та товару (а.с. 104).

Також суд зазначає, що матеріали справи містять експертний висновок №325/16 від 19.05.2016 року з питань визначення коду товару згідно з УКТЗЕД (а.с. 25).

Відповідно ч. 4 ст. 69 Митного кодексу України у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

Приписами Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684, встановлено, що в графі 31 МД зазначаються найменування та звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар (фізичні характеристики товару в обсязі, достатньому для однозначного віднесення його до коду згідно з УКТЗЕД, у кількості знаків, визначеній правилами заповнення графи 33 МД для відповідного митного режиму та особливостей переміщення): наприклад, комплектність або завершеність (зібраний/незібраний), кількісний та якісний склад (матеріал, речовина, суміш, сполука тощо), основні властивості товару (призначення, розмір, розфасування, пакування тощо).

Згідно з п.п. 3.3 п. 3 розділу І зазначеного Порядку графи A, C, D/J, E/J, F, G, I МД паперового примірника МД та її електронної копії або електронної МД заповнюються посадовими особами митних органів. Інші графи МД заповнюються декларантом. Тобто, графа 33 МД Код товару заповнюється виключно декларантом. При всіх досліджених митних оформленнях визначення коду УКТЗЕД стосовно імпортованих товарів проводилось позивачем.

Суд зазначає, що класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 05.04.2001 року № 2371-ІІІ Про Митний тариф України (із змінами і доповненнями) та Законом України від 19.09.2013 року №584-VII Про митний тариф України, з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТЗЕД та визначальних для класифікації характеристик товару.

Правилом 1 Основних правил інтерпретації класифікації товарів визначено, що для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо такі тексти назв та примітки не вимагають іншого, відповідно до таких положень.

При класифікації товарів враховано вимоги Пояснень до УКТЗЕД, затверджених наказами ДФС України від 14.01.2014 № 15 та від 09.06.2015 № 401 (далі - Пояснення) (розроблені з метою реалізації статті 68 Митного кодексу України).

В поясненнях до товарної позиції 7307 УКТЗЕД зазначено, що до цієї товарної позиції включаються фітинги з чорних металів, використовувані переважно для зєднання двох труб разом або для приєднання труби до будь-якого пристрою, або для заглушування труби.

Проте до цієї товарної позиції не включаються вироби, що використовуються для встановлення труб і трубок, але не складають одне ціле з ними (наприклад, підвіски, стояки та аналогічні опорні пристрої, які лише закріплюють чи підтримують труби і трубки на стінах, затискні кільця або хомути (шлангові хомути), використовувані для кріплення гнучких труб чи шланга до твердих труб, кранам, зєднувальним деталям і т.п.) (товарна позиція 7325 або 7326).

Зєднання забезпечується:

згвинчуванням, коли застосовуються нарізні фітинги з чорних металів;

або зварюванням, коли застосовуються зварювальні встик чи розтрубні приварні сталеві фітинги. У випадку зварювання встик кінці фітингів і труб повинні бути заторцьовані або на них повинна бути знята фаска;

або контактом, коли застосовуються зйомні сталеві фітинги.

Отже, до цієї товарної позиції включаються плоскі фланці і фланці з буртиками, коліна, відводи і подвійні відводи, перехідні патрубки, трійники, хрестовини, заглушки і пробки, штуцери, фітинги для трубчастих огорож і будівельних елементів, відгалуження, розгалуження, муфти, патрубки, очисні люки, ніпелі, згони, затискачі і хомути.

В поясненнях до товарної позиції 8309 УКТЗЕД зазначено, що до цієї товарної позиції включається низка виробів з недорогоцінних металів (часто разом з шайбами або іншими зєднувальними деталями з пластмас, ґуми, пробки і т.п.), використовуваних для закупорювання або закривання барабанів, бочок, пляшок і т.п., або для запечатування ящиків чи інших упакувань.

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Металеві пробки, ковпачки і кришки, наприклад, корончаті пробки, ковпачки або пломби; пробки, ковпачки та кришки гвинтового (що загвинчується), заскочного, важільного, пружинного та іншого типів, використовувані для закупорювання або закривання пивних пляшок, пляшок з мінеральною водою, банок з варенням, трубчастих контейнерів або аналогічних ємкостей.

До цієї товарної позиції, проте, не включаються пружинисті важільні пробки, які складаються переважно з пластмас, фарфору і т.п.

(2) Заглушки для металевих барабанів.

(3) Розливні, крапельні, протикрапельні пробки для пляшок з-під лікерів, олій, ліків і т.п.

(4) Відривні ковпачки молочних пляшок і т.п., складені кришки зі свинцевої чи олов'яної фольги, використовувані в деяких пляшках для шампанського або вина.

(5) Оболонки для пробок у формі дисків і т.п., вирізані з листового металу і закріплені на пробках для їхнього захисту.

(6) Спеціальна дротяна арматура, використовувана для захисту корок у пляшках для шампанського і т.п.

(7) Пломби всіх типів, виготовлені, як правило, зі свинцевих чи олов'яних пластин, для захисту решітчастих упакувань, коробок, будинків, залізничних вагонів, пересувних засобів і т.п., включаючи гарантійні пломби.

(8) Захисні пристрої для кутів ящиків.

(9) Кріплення для упакування мішків, пакетів або аналогічних контейнерів, які складаються з одного чи двох сталевих дротів, прокладених між двома пластмасовими або паперовими стрічками.

(10) Кришки із проріззю, заслінкою і кільцем для відкривання із недорогоцінного металу для банок, призначених для напоїв або продуктів.

З аналізу акту перевірки та наявних в матеріалах справи доказів судом встановлено, що поставлений товар являє собою виріб з чорного металу який конструктивно призначений для закриття кінцевих отворів радіаторів та трубопроводів та є різновидом фітингу, про що позивачем вказано під час здійснення митного оформлення в графі 31 митних декларацій.

Представником позивача під час судового розгляду справи було надано пояснення та зазначено, що вказаний в митних деклараціях товар використовується для закриття кінцевих отворів радіаторів і трубопроводів та не є пакувальним пристроєм з недорогоцінних товарів відповідно до позиції 8309 90 90 00.

З врахуванням встановлених під час судового розгляду справи обставин суд приходить до висновку, що підприємством позивача з врахуванням особливостей поставленого товару, а саме віднесення його до товарної позиції 7307 19 00 00 здійснено за основною характеристикою та цільовим призначенням, а саме з врахуванням особливостей використання саме задля для заглушування труби, а даному випадку радіатора чавунного.

Згідно п. 187.8 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Відповідно до п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу.

З врахуванням встановлених під час судового розгляду справи суд, проаналізувавши фактичні обставини та матеріали справи, оцінивши докази, надані сторонами, суд приходить до висновку про відсутність порушень норм діючого законодавства у діях платника ТОВ "С.Т.А.", на які посилається відповідач.

Згідно з ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. З врахуванням встановлених під час судового розгляду справи обставин суд зазначає, що відповідачем не надано до суду достатніх та належних доказів на підтвердження правомірності винесення спірних податкових повідомлень-рішень.

Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області №0000191412 від 27.05.2016 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, на загальну суму 20103,37 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області №0000181412 від 27.05.2016 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів, на загальну суму 4020,68 грн.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." (код ЄДРПОУ 37189662) сплачений при поданні позову судовий збір в розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ - 39599198).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 27 вересня 2016 року.

Суддя Нуруллаєв І.С.