Постанова № 61573907, 21.09.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2016
Номер справи
820/3580/16 
Номер документу
61573907
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

21 вересня 2016 р. № 820/3580/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.

при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної екологічної інспекція у Харківській області до Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Державна екологічна інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому з урахуванням уточнень, просить суд:

- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" у вигляді повного зупинення діяльності по прийманню стічних вод до каналізаційної насосної станції від асенізаційних машин по вул. Пушкінська у с. Липці Харківського району до облаштування каналізаційної насосної станції необхідним обладнанням, що запобігають забрудненню земель стічними водами.

- контроль за виконання рішення покласти на Державну екологічну інспекцію у Харківській області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Держекоінспекцією в Харківській області отримано звернення громадянина ОСОБА_3 (та інших) від 24.05.2016р. щодо забруднення навколишнього середовища через діяльність каналізаційної насосної станції по вул. Пушкінській у с. Липці Харківського району Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО". На підставі вказаного звернення Держекоінспекцією в Харківській області направлено звернення громадянина ОСОБА_3 (та інших) від 24.05.2016р. на адресу Державної екологічної інспекції України для отримання згоди на здійснення позапланового заходу (перевірки) Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО". Державною екологічною інспекцією України за результатами розгляду вищезазначеного звернення надано згоду від 03.06.2016 року № 2/2-64Ізг на здійснення позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони та раціонального використання водних ресурсів Комунальним підприємством Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО".

На підставі наказу від 06 червня 2016 року № 324/01-04, Державною екологічною інспекцією у Харківській області проведено позаплановий захід (перевірку) дотримання вимог природоохоронного законодавства у частині охорони та раціонального використання водних ресурсів Комунальним підприємством Харківської районної ради "Комуненерго" за адресою: Харківський район, с. Липці (юридична адреса: 62466, Харківська обл., Харківський район, с. Хорошеве, вул. Горького, 1. За насідками перевірки складено акт № 324/01-04/02-09. Перевіркою встановлено, що Комунальним підприємством Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" при здійсненні діяльності з приймання стічних вод до вказаної КНС від асенізаційних машин не забезпечується їх належне (екологічно - безпечне) приймання, що запобігає забрудненню земель стічними водами.

Згодом, з метою визначення кількісного та якісного складу забруднюючих речовин у ґрунті в місцях видимих слідів розливів стічних вод, а саме: біля приймального колектора на КНС по вул. Пушкінській та в місці випуску із каналізаційних мереж вказаної КНС до очисних споруд (фактично на ґрунт), в присутності майстра каналізаційних споруд ОСОБА_4 Держекоінспекцією здійснено відбір відповідних проб ґрунту, тобто Комунальним підприємством Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" допущено забруднення земельних ресурсів, що додатково зафіксовано актом відбору проб ґрунтів від 16.06.2016р. №082016/24-26, складеного сектором інструментально - лабораторного контролю Держекоінспекції, що є порушенням ст. 44 Водного кодексу України.

З метою усунення порушень, виявлених під час здійснення позапланової перевірки, Держекоінспекцією в Харківській області винесено припис від 24 червня 2016 року за № 02-25/93, яким зобов'язано комунальне підприємство забезпечити здійснення заходів щодо запобігання забруднення земель стічними водами, а саме: належне (екологічно безпечне) приймання стічних вод на каналізаційно-насосну станцію по вул. Пушквінська у с. Липці від асенізаційних машин.

Проте, на сьогоднішній день припис Держекоінспекції в Харківській області відповідачем не виконано. Вказана бездіяльність відповідача створює загрозу спричинення шкоди життю та здоров'ю людей, а тому, на думку позивача, наявні підстави для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду, внаслідок чого останній просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача, Державної екологічної інспекції у Харківській області, у судовому засіданні підтримав доводи, викладені у позовній заяві з урахуванням уточнень, та просив суд ухвалити рішення про задоволення позовних вимог.

Представник відповідача, Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО", у судовому засіданні заперечував проти позову, вказавши, що акт перевірки від 13.11.2015р. №00104, є незаконним та необґрунтованим. (а.с. 33-35, 55-56).

Суд, вивчивши доводи позову, заслухавши пояснення представників сторін, які прибули у судове засідання, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:

З матеріалів справи встановлено, що позивач пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації, набув правового статусу суб'єкта господарювання - юридичної особи, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (код ЄДРПОУ 39402730) (а.с. 24-26).

Вказані обставини сторонами визнаються, а тому в силу ч. 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства не доказуються перед судом.

Положеннями частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приписи статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України визначають, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Положеннями статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Україна є демократичною, правовою державою, у якій визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй; норми Конституції України є нормами прямої дії; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України; відповідно до Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; держава відповідає перед людиною за свою діяльність; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (частина друга статті 3, частина друга статті 6, частини перша, друга статті 8 Конституції України).

Спірні правовідносини регулюються Законом України від 05.04.2007р. №877-V "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", Водним кодексом України, Положенням про Державну екологічну інспекцію України, котрий затверджено Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 454/2011, Положенням про територіальні органи Держекоінспекції України, затверджено наказом 04.11.2011 № 429, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2011 року за № 1347/20085, Порядком організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженим наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008р. №464.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів ( далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до п.1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого указом Президента України від 13.04.2011 р. №454/2011, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.

Згідно з п. 1 Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 04.11.2011 № 429 (далі за текстом - Положення),Державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держекоінспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується.

На підставі п. 4.2 Положення, Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог природоохоронного законодвства.

Державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства суб'єктами господарювання під час здійснення ними господарської діяльності, Держекоінспекція здійснює на підставі Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008 № 464 «Порядок організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 січня 2009 року за № 18/16034.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (надалі Закон № 877), заходи державного нагляду (контролю) це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до ст. 6 Закону № 877, однією з підстав здійснення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) є обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

Судовим розглядом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Державною екологічною інспекцією у Харківській області отримано звернення громадянина ОСОБА_3 (та інших) від 24.05.2016р. щодо забруднення навколишнього середовища через діяльність каналізаційної насосної станції по вул. Пушкінській у с. Липці Харківського району Комунальним підприємством Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" (а.с. 9).

Держекоінспекцією вищевказане звернення направлено на адресу Державної екологічної інспекції України для отримання згоди на здійснення позапланового заходу (перевірки) Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО".

Листом від 03.06.2016 за № 2/2-64/35 Державною екологічною інспекцією України надано згоду Державній екологічній інспекції у Харківській області на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у частині охорони та раціонального використання водних ресурсів Комунальним підприємством Харківської районної ради «Комуненерго», ідентифікадійний код , 39402730, місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, смт. Хорошеве, вул. Горького, 1, у зв'язку із зверненням гр. ОСОБА_3 від 18.05.2016 (а.с.10).

У відповідності до п.п. 3.8, 3.9, 4.3, 4.13, 4.19, 4.22, 4.23 Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства позапланова перевірка проводиться за наказом органу Держекоінспекції та направленням на проведення перевірки керівника органу Держекоінспекції або його заступника. Тривалість позапланової перевірки не повинна перевищувати десяти робочих днів. Перед початком перевірки державні інспектори зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі направлення на перевірку та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу Держекоінспекції, і надати копію направлення. Державним інспектором складається уніфікований для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), залежно від ресурсу, що перевірявся, в останній день перевірки два примірники акта перевірки підписуються державним інспекторами, які проводили перевірку, і всіма членами комісії (якщо перевірка проводилася комісією), керівником або уповноваженою особою суб'єкта господарювання. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта перевірки, у разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт, про це зазначається в акті перевірки.

Враховуючи згоду Державної екологічної інспекції України 03.06.2016р. № 2/2-641зг на проведення позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства у частині охорони та раціонального використання водних ресурсів Комунальним підприємством Харківської районної ради "Комуненерго", начальником Державної екологічної інспекції у Харківській області прийнято наказ від 06 червня 2016 року № 324/01-04 та направлення на здійснення позапланового заходу (перевірки) вимог природоохоронного законодавства в частині охорони та раціонального використання водних ресурси Комунальним підприємством Харківської районної ради "Комуненерго" (а.с. 11-12).

Держекоінспекцією у Харківській області у період з 07 по 21 червня 2016 року на підставі наказу від 06 червня 2016 року № 324/01-04 проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони та раціонального використання водних ресурсів Комунальним підприємством Харківської районної ради "Комуненерго", результати якої оформлені актом № 324/01-04/02-09 (а.с. 14-21).

У висновках вказаного акту перевірки Держекоінспекцією у Харківській області виявлено порушення вимог законодавства, зокрема положень Закону України "Про охорону навколишнього середовища", Закону України "Про відходи", Водного кодексу України та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду України 19 лютого 2002 року № 37, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 26.04.2002 року за № 403/6691, а саме: при здійсненні діяльності з приймання стічних вод до вказаної КНС від асенізаційних машин не забезпечується їх належне (екологічно-безпечне) приймання, що запобігає забрудненню земель стічними водами.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач після закінчення перевірки не погодився з викладеними висновками перевіряючого в акті перевірки, та відмовився підписати акт, про що у відповідному розділі акту був зроблений відповідний запис (а.с. 20).

Поряд із цим, з метою визначення кількісного та якісного складу забруднюючих речовин у ґрунті в місцях видимих слідів розливів стічних вод, а саме: біля приймального колектора на КНС по вул. Пушкінській та в місці випуску із каналізаційних мереж вказаної КНС до очисних споруд (фактично на ґрунт), в присутності майстра каналізаційних споруд ОСОБА_4 Держекоінспекцією у Харківській області здійснено відбір відповідних проб ґрунту, що додатково зафіксовано актом відбору проб ґрунту від 16.06.2016 № 08-2016/24-26 складеного сектором інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції (а.с. 22).

На підставі акту, який складено за результатами перевірки, протягом п'яти днів з дня її завершення, у разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства складається припис про усунення порушень вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Припис щодо усунення порушень природоохоронного законодавства складається у двох примірниках, один з яких не пізніше п'яти робочих днів з дня складення акта надається керівнику суб'єкта господарювання чи уповноваженій ним особі для виконання, другий з підписом такої особи залишається в органі Держекоінспекції, який здійснював перевірку.

Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Нормами ч. 9 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності" встановлено, що невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом.

Положеннями закріпленими в п. 4.25 Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства закріплено, що строк для усунення порушень законодавства, визначених у приписі, встановлюється державним інспектором залежно від того, яке порушення виявлено, але не може бути більшим, ніж 6 місяців.

Згідно з ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності" виключно законами встановлюється перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документу.

За висновками перевірки, викладеному в актах № 324/01-04/02-09 та № 08-2016/24-26 від 16 червня 2016 року, позивачем винесено припис від 24 червня 2016 року № 02-25/93, яким Державна екологічна інспекція у Харківській області приписує Комунальному підприємству Харківської районної ради "Комуненерго" забезпечити здійснення заходів щодо запобігання забрудненню земель стічними водами, а саме: належне (екологічно - безпечне) приймання стічних вод на каналізаційно - насосну станцію по вул. Пушкінська У с. Липці від асенізаційних машин. Термін виконання: з моменту отримання припису (а.с.23).

Держекоінспекцією у Харківській області засобами поштового зв'язку направлені супровідним листом від 21.06.2016 за 3 2690/01-25/02-08 вищевказані акти та припис (а.с.13). Доказів оскарження припису матеріали справи не містять.

Крім того, 12 липня 2016 року Державною екологічною інспекцією у Харківській області у відношенні начальника філії водозабезпечення та водовідведення Комунального підприємства Харківської районної ради "Комуненерго" складено протокол про адміністративне правопорушення № 000370, у зв'язку з порушенням ст. 55 Закону України "Про охорону навколишнього середовища", ст. 17 Закону України "Про відходи", ст. 44 Водного кодексу України, ст. 35 Закону України "Про охорону земель".

Розглянувши вищевказаний протокол, державним інспектором навколишнього природного середовища Харківської області ОСОБА_5 у відношенні начальника філії водозабезпечення та водовідведення Комунального підприємства Харківської районної ради "Комуненерго" винесено постанову про накладення адміністративного стягнення за № 02-26/80, відповідно до якої позивачем до начальника філії водозабезпечення та водовідведення Комунального підприємства Харківської районної ради "Комуненерго" застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 850 грн. за порушення чинного законодавства, а саме: при здійсненні діяльності з приймання стічних вод до вказаної КНС від асенізаційних машин не забезпечується їх належне (екологічно-безпечне) приймання, що запобігає забрудненню земель стічними водами (а.с. 60-61). Вищевказана постанова відповідачем виконана в добровільному порядку (а.с. 62) .

Таким чином, з матеріалів справи судом встановлено, що підприємством припис від 24 червня 2016 року № 02-25/93 не виконано. Доказів оскарження припису матеріали справи не містять. Крім того, як зазначалося вище, підприємством в добровільному порядку сплачено штраф за порушення чинного законодавства.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом (ч.7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності").

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.86); ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч.2 ст.86); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч.3 ст.86).

У зв'язку з тим, що відповідачем суду не надано жодних доказів щодо усунення порушень, зазначених в акті перевірки та в приписі, доказів оскарження припису або доказів відсутності обов'язку відповідача у спірних правовідносинах виконати вимоги припису внаслідок дефектів у формі, змісті правових підстав походження такого обов'язку, суд вважає, що позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Харківській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судовим розглядом не встановлено факту здійснення суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах управлінської функції за відсутності визначених законом підстав або без дотримання встановленої законом процедури, існування у спірних правовідносинах факту порушення заявленою суб'єктом владних повноважень вимогою прав та охоронюваних законом інтересів суб'єкта господарювання у сфері публічно-правових відносин.

За правилами, встановленими ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду що стосуються повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Харківській області до Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" у вигляді повного зупинення діяльності по прийманню стічних вод до каналізаційної насосної станції від асенізаційних машин по вул. Пушкінська у с. Липці Харківського району до облаштування каналізаційної насосної станції необхідним обладнанням що запобігають забрудненню земель стічними водами.

Контроль за виконання рішення покласти на Державну екологічну інспекцію у Харківській області.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлений 26 вересня 2016 року.

Суддя О.В. Панченко