Справа № 815/2283/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2016 рокум.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Самойлюк Г.П
за участю секретаря: Драчук О.С.
сторін:
позивач: ОСОБА_1 (представник за довіреністю)
відповідач: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС до державного реєстратора комунального підприємства Центр розвитку та інвестицій Васильківського району ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування реєстраційної дії державного реєстратора,
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20 вересня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС до державного реєстратора комунального підприємства Центр розвитку та інвестицій Васильківського району ОСОБА_2, в якому позивач просить:
визнати протиправними дії державного реєстратора комунального підприємства «Центр розвитку та інвестицій Васильківського району» ОСОБА_2 щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» за №15561070004055276 від 29.04.2016 р.;
скасувати реєстраційну дію державного реєстратора комунального підприємства «Центр розвитку та інвестицій Васильківського району» ОСОБА_2 щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ» за №15561070004055276 від 29.04.2016 р.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ» з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців а громадських формувань від 16.05.2016 року за №21934077 стало відомо, що 29.04.2016 року державним реєстратором ОСОБА_2 здійснено реєстраційні дії щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» за № 15561070004055276 від 29.04.2016 року, зміна керівника юридичної особи, керівник -ОСОБА_3 28.04.2016 року (згідно статуту). Позивач вважає, що дії відповідача щодо реєстрації змін відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» є протиправними, оскільки, на думку позивача, при здійсненні останніх порушено приписи п.4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». При цьому, позивач акцентує увагу, що TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» не має намір змінювати керівництво, жодних документів директором TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» ОСОБА_4 до державного реєстратора для його зміни на іншого керівника - ОСОБА_5 не подавались, відтак дії державного реєстратора комунального підприємства «Центр розвитку та інвестицій Васильківського району» ОСОБА_2 щодо реєстрації змін відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» є протиправними, а реєстраційна дія щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» за №15561070004055276 від 29.04.2016 року, зміна керівника юридичної особи, керівник - ОСОБА_5 28.04.2016 року (згідно статуту) має бути скасована.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач до судового засідання не зявився, явку представника не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином та завчасно.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд,-
ВСТАНОВИВ:
TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» зареєстровано державним реєстратором реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_6 28.05.2015р. за №15561020000055276 (а.с. 16).
Статут товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» (нова редакція) затверджено загальними зборами учасників TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» (протокол № 2 від 17.09.2015р.) (а.с. 22-33).
18.09.2015 р. ОСОБА_4, учасник TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» згідно рішення, затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства №2 від 17.09.2015р., прийняв на себе обовязки та функції директора TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС», що підтверджується наявною в матеріалах справи копією наказу № 3 від 18.09.2015 р. «Про призначення на посаду» (а.с. 11).
29.04.2016 р. державним реєстратором комунального підприємства Центр розвитку та інвестицій Васильківського району ОСОБА_2 здійснено реєстраційні дії щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» за №15561070004055276, зміна керівника юридичної особи, керівник ОСОБА_3 28.04.2016 року (згідно статуту), що підтверджується копіями витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 21934104 від 16.05.2016р., № 21934077 від 16.05.2016р., № 21934130 від 16.05.2016р. (а.с. 12-20).
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Оцінюючи правомірність дій відповідача, суд керувався критеріями, закріпленими у ч.3 ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суд зясовує, чи використане повноваження, надане субєкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.
Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог про визнання протиправними дій державного реєстратора комунального підприємства «Центр розвитку та інвестицій Васильківського району» ОСОБА_2 щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» за №15561070004055276 від 29.04.2016 р.; скасування реєстраційної дії державного реєстратора комунального підприємства «Центр розвитку та інвестицій Васильківського району» ОСОБА_2 щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ» за №15561070004055276 від 29.04.2016 р., перш за все, слід дослідити питання наявності підстав для такої реєстрації та наявності підстав для проведення такої реєстраційної дії та зміни відомостей про керівника юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» № 755-IV від 15.05.2003 р. (надалі Закон № 755-IV) регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб підприємців.
Згідно ст.6 Закону № 755-IVдержавний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст. 25 Закону № 755-IV державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: 1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації; 2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження"; 3) рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 цього Закону.
Згідно ч.1 ст. 25 Закону № 755-IV порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає: 1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); 2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; 3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; 4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; 5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації; 7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського обєднання; 8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів юридичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону № 755-IV для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення звязку з юридичною особою;
3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу громадського формування, на якому відповідно до установчого документа було скликано засідання вищого органу управління, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;
4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;
5) відомості про керівні органи громадського формування (імя, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби звязку) - у разі внесення змін до складу керівних органів;
6) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, повязаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи;
7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;
8) установчий документ юридичної особи в новій редакції у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;
9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта у разі внесення змін, повязаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа;
10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою у разі внесення змін, повязаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем проведено реєстраційну дію, а саме: внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не повязані зі змінами в установчих документах.
Враховуючи зазначене, виходячи з системного аналізу положень ч. 4 ст. 17 Закону № 755-IV, для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у даному випадку мали бути подані документи, зазначені у п.п.1 ч. 4 ст. 17 Закону № 755-IV (заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі); п.п.2 ч. 4 ст. 17 Закону № 755-IV (примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру); п.п.7 ч. 4 ст. 17 Закону № 755-IV (документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону).
Як вбачається з матеріалів справи, у реєстраційній справі ТОВ ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС № 1_556_102-55276 міститься опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не повязані зі змінами в установчих документах», з якого вбачається, що для проведення вищевказаної реєстраційної дії ТОВ ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС надано наступні документи: реєстраційну картку на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців; рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, в тому числі підписувати договори (примірник оригіналу); документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи; квитанція банку від 29.04.2016р.(а.с. 172). Тобто надано перелік документів відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону № 755-IV для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не повязані зі змінами в установчих документах».
Судом встановлено, що реєстратору подано, зокрема: заяву від29.04.2016р. про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у формі, затвердженій наказом Міністерства юстиції України № 15/5 від 06.01.2016 р.; протокол №9 Загальних зборів учасників ТОВ ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС від 27.04.2016р.; копію довіреності від. 28.04.2016р.; квитанцію № 10708269 від 29.04.2016р., що підтверджує сплату адміністративного збору (а.с. 173-178).
За результатами розгляду вказаних документів, 29.04.2016 р. державним реєстратором комунального підприємства Центр розвитку та інвестицій Васильківського району ОСОБА_2 здійснено реєстраційні дії щодо зміни відомостей про керівника юридичної особи TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» за №15561070004055276, зміна керівника юридичної особи, керівник ОСОБА_3 28.04.2016 року (згідно статуту).
З аналізу вищенаведених приписів діючого законодавства вбачається, що відповідач при здійсненні наданих йому повноважень діяв у межах та спосіб, що передбачені Конституцією України, Законом № 755-IV та не допустив порушень діючого законодавства.
Водночас, за приписами ч.ч. 4,5 ст. 35 Закону № 755-IV особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом. Заявник несе відповідальність за відповідність копій документів в електронній формі оригіналам таких документів у паперовій формі.
Суд не приймає до уваги твердження позивача, зазначені останнім в обґрунтування заявлених позовних вимог, зокрема, що в матеріалах справи знаходиться копія Протоколу №9 загальних зборів учасників TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» від 27 квітня 2016 року, в порядку денного якого було прийнято рішення про звільнення з посади директора TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» ОСОБА_4 з 27 квітня 2016 року і призначення на посаду директора ОСОБА_3, а також твердження ОСОБА_4, що на загальних зборах він не був присутнім і даний протокол не підписував, оскільки останні не підтверджено належними та допустимими доказами.
Суд вважає безпідставними посилання позивача на наявність кримінального провадження № 12016160470002156 щодо підроблення установчих документів TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» та зазначає, що належними та допустимими в розумінні ст.124 Конституції України, ст.70 КАС України доказами факту підроблення установчих документів TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» може бути обвинувальний вирок суду.
Так, принцип презумпції невинуватості закріплено у міжнародних правових документах. У Загальній декларації прав людини, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 р., презумпція невинуватості сформульована таким чином: "Кожна людина, обвинувачена у вчиненні злочину, має право вважатися невинуватою доти, доки її винуватість не буде встановлена у законному порядку шляхом прилюдного судового розгляду, при якому їй забезпечуються всі можливості для захисту" (п. 2 ст. 11). У Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, прийнятому Генеральною Асамблеєю ООН 18.12.1966 р., зазначено: "Кожен обвинувачений у вчиненні кримінального злочину має право вважатися невинуватим, доки його винуватість не буде доведена відповідно до закону" (п. 2 ст. 14). У Конституції України визначення принципу презумпції невинуватості дане в ст. 62: "Особа вважається невинуватою у здійсненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду". У ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. закріплено, що кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку. Своє закріплення цей принцип знайшов і в чинному КПК України, згідно з яким особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому КПК України, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили (ст. 17 КПК України).
Проте, відповідачем не подано до суду жодних доказів щодо наявності обвинувального вироку суду, що набрав законної сили. Відтак, надані позивачем на підтвердження зазначених обставин заява про скоєння кримінального правопорушення (а.с.41-42) та витяг з ЄРДР (а.с. 41-42, 48) не є належними доказами.
Суд не приймає до уваги посилання позивача на ту обставнину, що ОСОБА_4 не підписувався Протокол №9 загальних зборів учасників TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» від 27 квітня 2016 року, оскільки зазначені твердження не підтверджені належними доказами. Так, згідно п.4 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, повязаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.
Відтак, визнання рішення загальних зборів товариства недійсними є способом захисту порушених прав учасників корпоративних правовідносин.
У п. 2.6 Пленуму Вищого адміністративного суду України № 4 від 25.02.2016р. «Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин», зокрема, зазначено, що, якщо товариство після прийняття рішення про внесення змін до установчих документів (зміна складу учасників) не повідомило орган, що здійснив реєстрацію, для внесення необхідних змін до Єдиного державного реєстру, новий учасник має право звернутися до господарського суду з позовом про зобов'язання товариства вчинити дії щодо державної реєстрації змін в установчих документах товариства у зв'язку зі зміною у складі учасників товариства на підставі статті 7 Закону України "Про господарські товариства". Відповідачем у спорах про визнання недійсним рішення загальних зборів та інших керівних органів юридичної особи виступає сама юридична особа. У судовому порядку недійсним може бути визнано рішення загальних зборів учасників (акціонерів, членів) юридичної особи.
Позивачем не надано до суду відповідного рішення господарського суду, яким було б визнано недійсним рішення оформлене Протоколом №9 загальних зборів учасників TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» від 27 квітня 2016 року.
Згідно п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.10.2008 р. «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» рішення загальних зборів та інших органів управління господарського товариства, що за своєю правовою природою є актами, дійсні, якщо у судовому порядку не буде встановлено інше.
Крім того, суд звертає увагу, що підпис у протоколі №9 загальних зборів учасників TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС» від 27 квітня 2016 року скріплено печаткою TOB «ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС», проте доказів щодо втрати або викрадення останньої у позивача до суду не надано, жодних обґрунтувань з цього приводу не наведено.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Згідно з ч.2 ст.71 цього КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно зі ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС неправомірні, безпідставні, не ґрунтуються на приписах чинного законодавства, отже задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Враховуючи, що суд відмовляє у задоволенні позовних вимог, здійснені позивачем судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 159-164, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС до державного реєстратора комунального підприємства Центр розвитку та інвестицій Васильківського району ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування реєстраційної дії державного реєстратора, відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 26.09.2016р.
Суддя: Г.П. Самойлюк
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю ТЕПЛОМОНТАЖ СЕРВІС до державного реєстратора комунального підприємства Центр розвитку та інвестицій Васильківського району ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування реєстраційної дії державного реєстратора, відмовити повністю.
26 вересня 2016 року.