Постанова № 61567143, 26.09.2016, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.09.2016
Номер справи
756/6128/16-а
Номер документу
61567143
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

26.09.2016 Справа № 756/6128/16-а

Номер справи 756/6128/16-а

Номер провадження 2-а/756/237/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 серпня 2016 року Оболонський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді - Яценко Н.О.

при секретарі - Яковлевої Я.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач через свого представника звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом. В обгрунтування позову вказує, що 22 липня 2015 року, ОСОБА_1, звернувся до Бучанської міської ради Київської області з Клопотанням (заявою) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою з відведення безоплатно йому у власність земельної ділянки в адміністративних межах Бучанської міської ради Київської області з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» не більше 0,10 га в порядку статтей 118, 121 Земельного кодексу України.

До Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) від 22 липня 2015 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою на виконання вимог ч. 6 статті 118 Земельного кодексу України ним було долучено графічний матеріал з позначенням контуру бажаної до відведення у власність земельної ділянки (площею не більше 0,10 га), копію паспорта громадянина України, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), та копію Довідки про залучення гр. ОСОБА_1 до заходів антитерористичної операції (АТО) № 11/1/-1041 від 24.12.2014 року.

22 липня 2015 року Бучанською міською радою було прийнято та зареєстровано вказане клопотання за вхідним номером № М-1308 від 22 липня 2015 року.

Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 12 липня 2015 року було оформлене у належний визначений частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України спосіб та подані усі небхідні вичерпні документи, як того вимагають прямі приписи ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України.

Як вже згадувалось вище, до клопотання ним було долучено графічний матеріал (земельна ділянка НОМЕР_3) з позначенням контуру бажаної до відведення йому у власність земельної ділянки (площею не більше 0,10 га), яка розташована в межах міста Буча Київської області (кадастровий квартал: 132, кадастрова зона: 01, КОАТУУ: НОМЕР_1 (м.Буча)). Земельна ділянка НОМЕР_3, що позначена на графічному матеріалі, долученого до клопотання, - віднесена до категорії земель (статті 19 Земельного кодексу України) - землі житловї та громадської забудови (перспективна житлова садибна забудова), що, в силу статті 40 Земельного кодексу України, відповідає цільовому призначенню - «для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». Цільове та функціональне призначення земельної ділянки НОМЕР_3, вказаної у його графічному матеріалі, узгоджується та відповідає офіційним даним затвердженої містобудівної документації міста Буча, - Генерального плану міста Буча (затверджений рішенням Бучанської міської ради Київської області № 2124-67-VI від 17 березня від 2015 року) та Плану зонування міста Буча (затверджений рішенням Бучанської міської ради Київської області № 2171-69-VI 30 квітня від 2015 року).

По зазначеному Клопотанню (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року Бучанська міська рада на пленарному засідання сесії міської ради від 24 вересня 2015 року прийняла, як він вважає, протиправне рішення «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року)», яким Бучанська міська рада відмовила ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

09 жовтня 2015 року ОСОБА_1 отримав від Виконавчого комітету Бучанської міської ради за підписом В.о. міського голови О.П. Смолькіна супровідний Лист інформаційного характеру (вих. № М 1306 від 09.10.2015р.) із додатком Витяг з рішення сімдесят восьмої сесії шостого скликання Бучанської міської ради Київської області № 2526-78-УІ від 24 вересня 2015 року «Про розгляд заяв громадян».

Як убачається зі змісту рішення № 2526-78-УІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року)» Бучанська міська рада, керуючись ст. 12, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ВИРІШИЛА - відмовити громадянам відповідно до списку (в тому числі і громадянину ОСОБА_1) (додаток до списку 1) в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ..., в м. Буча.

Однак, у своєму рішенні № 2526-78-УІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» Бучанська міська рада, діючи протиправно та всупереч вимог абзацу першого частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України, - взагалі не вказала вичерпних підстав для відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки НОМЕР_3 у власність зазначеної на графічному матріалі.

Окрім того, посилається на порушення строків розгляду його заяви та просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) №2526-78-VІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) №3 (графічний матеріал: земельна ділянка №3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вих. № М-1308 від 22 липня 2015 року)».

Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) повторно винести на розгляд засідання найближчої чергової сесії Бучанської міської ради Київської області Клопотання (заява) №3 (графічний матеріал: земельна ділянка №3) гр. ОСОБА_1 (зареєстроване у Бутанській міській раді Київської області за вих. № М-1308 від 22 липня 2015 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки з цільовим призначенням «для будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)», орієнтовною площею 0,1000 га, з прийняттям відповідного вмотивованого рішення у відповідності до вимог абзацу першого частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України.

Стягнути з місцевого бюджету Бучанської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) адреса: Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків, 12, на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, гуртожиток, витрати на правову допомогу у сумі 4 409 грн. 60 коп.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, з обставин викладених в позові та просив вимоги задовольнити.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, суд вважає за можливе провести розгляд справи без його участі.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням, виданим Службою безпеки України 29 січня 2010 року. Згідно з довідкою Управління роботи з особовим складом СБ України від 24 грудня 2014 року № 11/1/5-1041 ОСОБА_1 у періоди з 7 по 13 квітня 2014 року, з 14 по 28 квітня 2014 року, з 4 по 17 червня 2014 року та з 11 по 27 серпня 2014 року був залучений до заходів антитерористичної операції.

22 липня 2015 року, ОСОБА_1, звернувся до Бучанської міської ради Київської області з Клопотанням (заявою) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою з відведення безоплатно йому у власність земельної ділянки в адміністративних межах Бучанської міської ради Київської області з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» не більше 0,10 га в порядку статтей 118, 121 Земельного кодексу України.

До Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) від 22 липня 2015 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою на виконання вимог ч. 6 статті 118 Земельного кодексу України ним було долучено графічний матеріал з позначенням контуру бажаної до відведення у власність земельної ділянки (площею не більше 0,10 га), копію паспорта громадянина України, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), та копію Довідки про залучення гр. ОСОБА_1 до заходів антитерористичної операції (АТО) № 11/1/-1041 від 24.12.2014 року.

22 липня 2015 року Бучанською міською радою було прийнято та зареєстровано вказане клопотання за вхідним номером № М-1308 від 22 липня 2015 року.

Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 12 липня 2015 року було оформлене у належний визначений частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України спосіб та подані усі небхідні вичерпні документи, як того вимагають прямі приписи ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України.

Як вже згадувалось вище, до клопотання ОСОБА_1 було долучено графічний матеріал (земельна ділянка НОМЕР_3) з позначенням контуру бажаної до відведення йому у власність земельної ділянки (площею примірно не більше 0,10 га), яка розташована в межах міста Буча Київської області (кадастровий квартал: 132, кадастрова зона: 01, КОАТУУ: НОМЕР_1 (м.Буча)). Земельна ділянка НОМЕР_3, що позначена на графічному матеріалі, долученого до клопотання, - віднесена до категорії земель (статті 19 Земельного кодексу України) - землі житловї та громадської забудови (перспективна житлова садибна забудова), що, в силу статті 40 Земельного кодексу України, відповідає цільовому призначенню - «для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». Цільове та функціональне призначення земельної ділянки НОМЕР_3, вказаної у його графічному матеріалі, узгоджується та відповідає офіційним даним затвердженої містобудівної документації міста Буча, - Генерального плану міста Буча (затверджений рішенням Бучанської міської ради Київської області № 2124-67-VI від 17 березня від 2015 року) та Плану зонування міста Буча (затверджений рішенням Бучанської міської ради Київської області № 2171-69-VI 30 квітня від 2015 року).

По зазначеному Клопотанню (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року Бучанська міська рада на пленарному засідання сесії міської ради від 24 вересня 2015 року прийняла рішення «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року)», яким Бучанська міська рада відмовила ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

09 жовтня 2015 року ОСОБА_1 отримав від Виконавчого комітету Бучанської міської ради за підписом В.о. міського голови О.П. Смолькіна супровідний Лист інформаційного характеру (вих. № М 1306 від 09.10.2015р.) із додатком Витяг з рішення сімдесят восьмої сесії шостого скликання Бучанської міської ради Київської області № 2526-78-УІ від 24 вересня 2015 року «Про розгляд заяв громадян».

Як убачається зі змісту рішення № 2526-78-УІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) № 3 (графічний матеріал: земельна ділянка НОМЕР_3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вх. № М-1308 від 22 липня 2015 року)» Бучанська міська рада, керуючись ст. 12, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ВИРІШИЛА - відмовити громадянам відповідно до списку (в тому числі і громадянину ОСОБА_1) (додаток до списку 1) в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ..., в м. Буча.

Однак, у своєму рішенні № 2526-78-УІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» Бучанська міська рада, діючи протиправно та всупереч вимог абзацу першого частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України, - взагалі не вказала вичерпних підстав для відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки НОМЕР_3 у власність зазначеної на графічному матріалі.

У відповідності до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 2 Земельного кодексу України земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.

Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).

Згідно з ст. 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії.

Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Статтею 19 ЗК України встановлено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії, серед яких в окрему категорію виділені землі житлової та громадської забудови.

Відповідно до ст. 40 ЗК України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.

За приписами ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Статтею 118 ЗК України врегульовано наступний порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Згідно з ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Служби безпеки України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Відповідно до ст. 12 Закону учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги, у тому числі, першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач, як учасник бойових дій має право на першочергове отримання у власність земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва, городництва.

22.07.2015 року позивач звернувся до Бучанської міської ради Київської області із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої у місті Буча Київської області.

До заяви позивачем був долучений графічний матеріал, на якому зображено витяг з публічної кадастрової карти України, де червоним відмічені земельні ділянки, бажані для відведення. У заявах вказане місце розташування таких земельних ділянок, номери зони, кварталу та код класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України, що відповідає місту Буча.

При розгляді клопотання позивача, що є предметом розгляду у даній справі, відповідач своїми рішеннями відмовив у задоволенні таких. При цьому, як пояснював представник позивача в судовому засіданні його довірителем було подано декілька заяв, однак як вбачається з оскаржуваних рішень, позивачу не було надано жодної згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в м. Буча.

У вищенаведеному рішенні відповідача зазначено, що міська рада керувалася ст. 12, ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Підстави відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою визначені ч. 7 ст. 118 ЗК України. Відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень послався лише на вказану норму закону. Разом з тим, відмова суб'єкта владних повноважень у наданні позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка розташована в м. Буча, не є вмотивованою, оскільки у тексті оскаржуваних рішень міської ради відсутні будь-які посилання на фактичні обставини, що стали причиною для прийняття таких рішень.

Приписами частини 7 статті 118 ЗК України встановлено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні згоди на розробку проекту землевідведення, органом місцевого самоврядування може бути встановлена невідповідність об'єкта (земельної ділянки) вимогам законів, нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів, містобудівної документації, схемам землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектам землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.

Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Проте, відповідачем взагалі не надано суду доказів на підтвердження правомірності своїх дій.

Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку про задоволення адміністративного позову ОСОБА_1, постановляє визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) №2526-78-VІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) №3 (графічний матеріал: земельна ділянка №3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вих. № М-1308 від 22 липня 2015 року)».

Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) повторно винести на розгляд засідання найближчої чергової сесії Бучанської міської ради Київської області Клопотання (заява) №3 (графічний матеріал: земельна ділянка №3) гр. ОСОБА_1 (зареєстроване у Бутанській міській раді Київської області за вих. № М-1308 від 22 липня 2015 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки з цільовим призначенням «для будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)», орієнтовною площею 0,1000 га, з прийняттям відповідного вмотивованого рішення у відповідності до вимог абзацу першого частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на правову допомогу, тощо.

Згідно з ст. 90 КАС України витрати, пов'язані з оплатою допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, які надають правову допомогу за договором, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги, передбачених законом.

Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Приймаючи до уваги те, що законом встановлений граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу, який може бути стягнутий з суб'єкта владних повноважень у разі задоволення позову, суд вважає, що право позивача на компенсацію понесених витрат на правову допомогу ґрунтується на вимогах Закону, документально підтверджено, що понесені витрати на правову допомогу саме в розмірі 4 409 грн. 60 коп., а тому їх слід стягнути з місцевого бюджету Бучанської міської ради Київської області на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 9, 10, 11, 87, 90 159, 160-163, КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Бучанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) №2526-78-VІ від 24 вересня 2015 року «Про відмову в наданні гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Буча Київської області» (Клопотання (заява) №3 (графічний матеріал: земельна ділянка №3) зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вих. № М-1308 від 22 липня 2015 року)».

Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) повторно винести на розгляд засідання найближчої чергової сесії Бучанської міської ради Київської області Клопотання (заява) №3 (графічний матеріал: земельна ділянка №3) гр. ОСОБА_1 (зареєстроване у Бучанській міській раді Київської області за вих. № М-1308 від 22 липня 2015 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)», орієнтовною площею 0,1000 га, з прийняттям відповідного вмотивованого рішення у відповідності до вимог абзацу першого частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України.

Стягнути з місцевого бюджету Бучанської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ 04360586) адреса: Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків, 12, на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, гуртожиток, витрати на правову допомогу у сумі 4 409 грн. 60 коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Суддя: