ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2016 року 13 год. 15 хв. Справа № 808/1188/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуші С.М.
за участю секретаря Яланської В.А.
представників позивача Барського А.О., Дєєвої Л.Є.
представника відповідача Школової Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом: Приватного підприємства «Марко Ніколло Поло»
до: Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Марко Ніколло Поло» (далі - позивач або ПП «Марко Ніколло Поло») звернулось з адміністративним позовом до Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000121400, яким застосовані штрафні санкції в сумі 171 грн., та податкового повідомлення-рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000131400, яким застосовані штрафні санкції в сумі 482669 грн. 98 коп.
Вважаючи необ'єктивними висновки проведеної перевірки та вказуючи на недопущення порушень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а також Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, позивач вважає податкові повідомлення-рішення такими, що прийняті протиправно, просить їх скасувати.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали у повному обсязі, просили його задовольнити та надали пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві. При цьому, представники позивача не заперечували факт несвоєчасної здачі понадлімітних залишків готівки в касі підприємства на суму 37021 грн. 72 коп., та подали відповідний розрахунок (а.с. 169-176).
Представник відповідача позов не визнала, просила у його задоволенні відмовити, вважає, що податкові повідомлення-рішення прийняті правомірно, у зв'язку із встановленими порушеннями норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо не проведення безготівкової розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та проведення розрахункових операцій не на повну суму покупки, не передачі по дротових або бездротових каналах зв'язку інформації в електронному вигляді щодо розрахункових операцій, а також порушеннями Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, внаслідок здавання понадлімітної готівки для її зарахування на рахунок підприємства в банку пізніше наступного робочого дня та відсутності на видаткових касових ордерах підписів одержувачів коштів.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що фахівцями ГУ ДФС у Запорізькій області проведено фактичну перевірку господарської одиниці «кафе» за адресою: вул. Хортицька, 5, с. Ульянівка, Вільнянський район Запорізької області, де здійснює діяльність ПП «Марко Ніколло Поло», за результатами якої складено Акт перевірки № 0041/08/01/14/36408237 від 01.03.2016 (а.с. 85-95).
Відповідно до Акту перевірки, перевіркою встановлені наступні порушення:
-17.02.2016 о 15.51 год. реєстратор розрахункових операцій при проведенні розрахункової безготівкової операції на суму 404 грн. не застосовувався та відповідний розрахунковий документ не видавався (порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг») (а.с. 87);
- проведення розрахункових операцій на суму 54 грн. 04 коп. без застосування реєстратора розрахункових операцій, а саме: згідно Z-звіту реєстратора розрахункових операцій № 1000 від 07.06.2015 (роздрукований о 22.59 год.) виручка склала - 1132 грн., в касу підприємства прибутковим касовим ордером № 922 від 07.06.2015 оприбутковано виручку у сумі 1162 грн. 04 коп., різниця - 30 грн. 04 коп.; згідно Z-звіту реєстратора розрахункових операцій від 19.07.2015 (роздрукований о 23.08 год.) виручка склала 2105 грн. 99 коп., в касу оприбутковано прибутковим ордером № 938 від 19.07.2015 - 2129 грн. 99 коп., різниця - 24 грн. (порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг») (а.с. 90-91);
- неподання з 01.01.2016 по дротових або бездротових каналах зв'язку інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в фіскальній пам'яті реєстраторів розрахункових операцій - не передавалась інформація в електронному вигляді щодо розрахункових операцій, проведених через реєстратор розрахункових операцій Міні-ФП фіскальний № 0829005629, зареєстрований за кафе за адресою: запорізька область, Вільнянський район, с. Улянівка, вул.. Хортицька, 5 (порушення пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг») (а.с. 90);
- за період з 15.01.2015 по 25.02.2016 перевищення встановленого ліміту каси, яке виникло внаслідок допущених випадків здавання понадлімітної готівки для її зарахування в банку пізніше наступного робочого дня на суму 226179 грн. 40 коп. (порушення пунктів 2.8, 5.10, 7.23 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного Банку України від 15.12.2004 № 637) (а.с. 91-93);
- внаслідок відсутності на видаткових касових ордерах за 15.04.2015 підписів одержувачів коштів, видача готівки не підтверджена, що призвело до понадлімітного залишку готівки в касі підприємства за 15.04.2015 у сумі 15155 грн. 59 коп. (порушення пунктів 2.8, 3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного Банку України від 15.12.2004 № 637) (а.с. 93-94).
За результатами проведеної перевірки відповідачем прийняті податкове повідомлення-рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000121400, яким за порушення пунктів 1, 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовані штрафні санкції у сумі 171 грн., та податкове повідомлення-рішення форми «С», яким за порушення пунктів 2.8, 3.5, 5.10, 7.23 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 застосовані штрафні санкції у сумі 482669 грн. 98 коп. (а.с. 26-27, 176).
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою визначені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за 40/10320 (далі - Положення № 637).
Відповідно до пункту 2.8 Положення № 637, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) у межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.
За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства (підприємця) може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку.
Пунктом 5.1 Положення № 637 закріплено, що строки здавання підприємствами готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках визначаються підприємством і встановлюються за погодженням з відповідним банком (у якому відкрито рахунок підприємства, на який зараховуються кошти) відповідно до таких вимог:
а) для підприємств, що розташовані в населених пунктах, де є банки, - щодня (у день надходження готівкової виручки (готівки) до їх кас);
б) для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), що встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства України, не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) в день її надходження, - наступного за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси дня;
в) для підприємств, що розташовані в населених пунктах, де немає банків, - не рідше ніж один раз на п'ять робочих днів.
Якщо підприємства працюють у вихідні та святкові дні і не мають змоги, через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію, здати одержану ними за ці дні готівкову виручку (готівку), то вона має здаватися підприємствами до банку протягом операційного часу наступного робочого дня банку та підприємства.
Згідно з пунктом 5.2 Положення № 637, установлення ліміту каси проводиться підприємствами самостійно на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі (додаток 8), що підписується головним (старшим) бухгалтером та керівником підприємства (або уповноваженою ним особою). До розрахунку приймається строк здавання підприємством готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку. Для кожного підприємства та його відокремленого підрозділу складається окремий розрахунок встановлення ліміту залишку готівки в касі.
Установлений ліміт каси затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства. Для відокремлених підрозділів ліміт каси встановлюється і доводиться до їх відома відповідними внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства - юридичної особи.
Відповідно до пунктів 5.3 та 5.4 Положення № 637, ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси, за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи.
Кожне підприємство визначає ліміт каси з урахуванням режиму і специфіки його роботи, віддаленості від банку, обсягу касових оборотів (надходжень і видатків) за всіма рахунками, установлених строків здавання готівки, тривалості операційного часу банку, наявності домовленості підприємства з банком на інкасацію тощо:
для підприємств, які мають строк здавання готівкової виручки (готівки) в банк щодня (у день її надходження до каси) або наступного дня від дня її надходження до каси, - у розмірах, що потрібні для забезпечення їх роботи на початку робочого дня, але не більше розміру середньоденного надходження готівки до каси (за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти);
для підприємств, які мають строк здавання готівкової виручки (готівки) в банк, передбачений підпунктом «в» пункту 5.1 цієї глави, - у розмірах, що залежать від установлених строків здавання готівкової виручки (готівки) та її суми, але не більше п'ятикратного розміру середньоденних надходжень готівки (за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти);
для підприємств, ліміти каси яким установлюються згідно з фактичними витратами готівки (крім виплат, пов'язаних з оплатою праці, стипендій, пенсій, дивідендів), - не більше розміру середньоденної видачі готівки (за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти).
Згідно з пунктом 5.10 Положення № 637, підприємства, які встановлюють строк здавання готівкової виручки (готівки) відповідно до підпункту «в» пункту 5.1 цієї глави, мають здавати понадлімітну готівку для її зарахування на рахунки підприємства в банку не пізніше наступного робочого дня незалежно від установленого строку здавання готівкової виручки (готівки).
Судом встановлено, що на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі, наказом керівника ПП «Марко Ніколло Поло» від 01.05.2014 «Про затвердження ліміту каси» встановлено з 01.05.2014 ліміт залишку готівки в касі підприємства у розмірі 568 грн. (а.с. 166-167).
У розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі зазначено строк здавання готівкової виручки (готівки) в банк - не рідше ніж один раз в 5 днів (а.с. 167).
Наказом директора ПП «Марко Ніколло Поло» від 06.05.2014 доповнено наказ від 01.05.2014 «Про затвердження ліміту каси» та на підставі пункту 5.4 Положення № 637 затверджено з 06.05.2014 ліміт залишку готівки в касі в п'ятикратному розмірі середньоденної виручки - 2840 грн. (а.с. 168).
На підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі, наказом керівника ПП «Марко Ніколло Поло» від 01.06.2015 «Про затвердження ліміту каси» встановлено з 01.07.2015 ліміт залишку готівки в касі підприємства у розмірі 605 грн. 38 коп. (а.с. 163-164).
У розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі зазначено строк здавання готівкової виручки (готівки) в банк - не рідше ніж один раз в 5 днів (а.с. 164).
Наказом директора ПП «Марко Ніколло Поло» від 02.06.2015 доповнено наказ від 02.06.2015 «Про затвердження ліміту каси» та на підставі пункту 5.4 Положення № 637 затверджено з 02.06.2015 ліміт залишку готівки в касі в п'ятикратному розмірі середньоденної виручки - 3026 грн. 90 коп. (а.с. 168).
Таким чином, відповідно до прийнятих позивачем наказів «Про затвердження ліміту каси» від 01.05.2014 та від 01.06.2015, з відповідними доповненнями від 06.05.2014 та від 02.06.2015, а також з урахуванням положень пунктів 5.1 «в», 5.4 та 5.10 Положення № 637, ПП «Марко Ніколло Поло» як підприємство, що розташовано в населеному пункті, де немає банків, зобов'язано було здавати понадлімітну готівку для її зарахування на рахунки підприємства в банку не пізніше наступного робочого дня незалежно від установленого строку здавання готівкової виручки (готівки) лише у разі перевищення такого ліміту, який відповідно у період з 06.05.2014 по 01.06.2015 був визначений у розмірі 2840 грн., у період з 02.06.2015 - у розмірі 3026 грн. 90 коп.
В іншому випадку, у разі неперевищення у відповідні періоди встановлених лімітів каси, строк здавання підприємствами готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках - не рідше ніж один раз на п'ять робочих днів.
Доводи представника відповідача про те, що накази ПП «Марко Ніколло Поло» від 06.05.2014 та від 02.06.2015 прийняті без відповідних розрахунків встановлення ліміту залишку готівки суд вважає необґрунтованими, оскільки зазначеними наказами лише доповнені накази «Про затвердження ліміту каси» від 01.05.2014 та від 01.06.2015, які в свою чергу прийняті на підставі відповідних розрахунків встановлення ліміту залишку готівки в касі, та визначений в яких ліміт каси врахований в наказах від 06.05.2014 та від 02.06.2015
Та обставина, що позивач здійснює свою діяльність в населеному пункті, де немає банків, не заперечується представником відповідача.
Таким чином, висновки Акту перевірки про перевищення ПП «Марко Ніколло Поло» встановленого ліміту каси, яке виникло внаслідок допущених випадків здавання понадлімітної готівки для її зарахування в банку пізніше наступного робочого дня у період з 15.01.2015 по 25.02.2016 на суму 226179 грн. 40 коп. є необґрунтованими.
Натомість, на підставі дослідженого розрахунку понадлімітних залишків готівки в касі ПП «Марко Ніколло Поло», який є додатком № 1 до Акту перевірки, та наданого відповідного розрахунку позивача, суд приходить до висновку, що у перевіряємому періоді сума понадлімітної готівки, яка була здана до банку пізніше наступного робочого дня, становить 37021 грн. 72 коп. (а.с. 20-25,169-175).
Відповідно до абзацу другого статті 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995, у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Таким чином, розмір штрафної санкції, яка повинна бути застосована до позивача становить 74043 грн. 44 коп., а не 452358 грн. 80 коп., яка застосована відповідачем.
Також суд вважає необґрунтованими висновки Акту перевірки про не підтвердження видачі готівки внаслідок відсутності на видаткових касових ордерах за 15.04.2015 підписів одержувачів коштів, що призвело до понадлімітного залишку готівки в касі підприємства за 15.04.2015 у сумі 15155 грн. 59 коп. (а.с. 93-94, 80-84).
Пунктом 3.5 Положення № 637 визначено, що у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Як встановлено судом, видача 15.04.2015 готівки - виплата заробітної плати особам, підписи яких відсутні у видаткових касових ордерах, проведена за видатковими відомостями від 15.04.2015 (а.с. 154-158).
Зазначені видаткові відомості містять прізвища та підписи осіб, яким видані готівкові кошти, а також дані про серії та номери паспортів фізичних осіб і дату їх видачі, та про суми виданої готівки, що відповідає положенням пункту 3.5 Положення № 637.
Враховуючи, що пунктом 3.5 Положення № 637 передбачена видача готівки з каси підприємства фізичним особам як за видатковим касовим ордером так і за видатковою відомістю, кожен із зазначених документів окремо є належним підтвердженням видачі готівки, суд, з урахуванням досліджених видаткових відомостей на видачу заробітної плати, вважає висновки відповідача про не підтвердження видачі готівки у сумі 15155 грн. 59 коп. необґрунтованими, та як наслідок неправомірним є застосування штрафної санкції у двократному розмірі - 30311 грн. 18 коп.
Окрім того, як встановлено судом, позивачем разом із запереченнями на Акт перевірки подавались накази ПП «Марко Ніколло Поло» від 06.05.2014 та від 02.06.2015, якими доповнені накази «Про затвердження ліміту каси» від 01.05.2014 та від 01.06.2015, а також відомості на виплату грошей (а.с. 147-157).
При цьому, при розгляді заперечень та прийнятті оскаржуваних рішень зазначені документи відповідачем враховані не були.
За вказаних обставин суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000131400 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 408626 грн. 54 коп. прийнято протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасування в цій частині.
Позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000121400, яким застосовані штрафні санкції в сумі 171 грн. не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з пунктом 7 цієї ж статті, зазначені суб'єкти господарювання зобов'язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Порядок передачі інформації до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється органами доходів і зборів на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Відповідно до Акту перевірки, перевіркою встановлено:
-17.02.2016 о 15.51 год. реєстратор розрахункових операцій при проведенні розрахункової безготівкової операції на суму 404 грн. не застосовувався та відповідний розрахунковий документ не видавався (порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг») (а.с. 87);
- проведення розрахункових операцій на суму 54 грн. 04 коп. без застосування реєстратора розрахункових операцій, а саме: згідно Z-звіту реєстратора розрахункових операцій № 1000 від 07.06.2015 (роздруковано о 22.59 год.) виручка склала - 1132 грн., в касу підприємства прибутковим касовим ордером № 922 від 07.06.2015 оприбутковано виручку у сумі 1162 грн. 04 коп., різниця - 30 грн. 04 коп.; згідно Z-звіту реєстратора розрахункових операцій від 19.07.2015 (роздруковано о 23.08 год.) виручка склала 2105 грн. 99 коп., в касу оприбутковано прибутковим ордером № 938 від 19.07.2015 - 2129 грн. 99 коп., різниця - 24 грн. (порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг») (а.с. 90-91);
- неподання з 01.01.2016 по дротових або бездротових каналах зв'язку інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в фіскальній пам'яті реєстраторів розрахункових операцій - не передавалась інформація в електронному вигляді щодо розрахункових операцій, проведених через реєстратор розрахункових операцій Міні-ФП фіскальний № 0829005629, зареєстрований за кафе за адресою: запорізька область, Вільнянський район, с. Улянівка, вул.. Хортицька, 5 (порушення пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг») (а.с. 90).
Зазначені обставини щодо не застосування реєстратора розрахункових операції 17.02.2016 при проведенні розрахункової безготівкової операції на суму 404 грн., проведення розрахункових операції на суму 54 грн. 04 коп. без застосування реєстратора розрахункових операцій, а також щодо неподання з 01.01.2016 по дротових або бездротових каналах зв'язку інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в фіскальній пам'яті реєстраторів розрахункових операцій, підтверджуються також поясненнями ОСОБА_5, який на момент проведення перевірки обіймав посаду директора ПП «Марко Ніколло Поло» (а.с.76-77-зворот, 79).
Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: за вчинене вперше - 1 гривня.
Відповідно до пункту 9 статті 17 цього ж Закону, у в разі неподання до органів доходів і зборів звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання - штрафна санкція застосовується у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, з урахуванням встановлених перевіркою порушень пунктів 1 та 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які об'єктивно підтверджуються також поясненнями директора ПП «Марко Ніколло Поло», суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000121400, яким до позивача застосовані штрафні санкції в сумі 171 грн., прийнято правомірно та позовні вимоги про його скасування задоволенню не підлягають.
За встановлених обставин позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, присудженню на користь позивача підлягають понесені ним та документально підтверджені судові витрати пропорційно задоволеним позовним вимогам (а.с. 3, 54).
Керуючись статтями 2, 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати прийняте Запорізькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області податкове повідомлення-рішення форми «С» від 17.03.2016 № 0000131400 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 408626 (чотириста вісім тисяч шістсот двадцять шість) грн. 54 коп.
У решті позовних вимог відмовити.
Присудити на користь Приватного підприємства «Марко Ніколло Поло» за рахунок бюджетних асигнувань Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області судові витрати у розмірі 6156 (шість тисяч сто п'ятдесят шість) грн. 21 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша