Постанова № 61556431, 23.09.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2016
Номер справи
805/2637/16-а
Номер документу
61556431
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 вересня 2016 р. Справа № 805/2637/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

ухвалено у нарадчій кімнаті

Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді – Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області

до Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій»

про стягнення коштів у розмірі податкового боргу з податку на прибуток та податку на додану вартість у сумі 281 607грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області звернулася із позовом до Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» про стягнення коштів у розмірі податкового боргу з податку на прибуток та податку на додану вартість у сумі 281 607грн. /а.с.5-7/.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що у ПрАТ «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» існує податковий борг з податку на прибуток та податку на додану вартість у сумі 281 607грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов’язань по податковим повідомленням-рішенням та нарахованої пені.

Просить суд стягнути з Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» (ЄДРПОУ 13509515, вул. Магнітогорська, буд.9, м. Краматорськ, Донецька область, 84333) з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків: заборгованість з податку на прибуток у сумі 41 219,85грн.(сорок одна тисяча двісті дев’ятнадцять гривень вісімдесят п’ять копійок) на користь державного бюджету (р/р 33111318700059, код платежу 11021000, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ); заборгованість з податку на додану вартість у сумі 240 387,15грн.(двісті сорок тисяч триста вісімдесят сім гривень п’ятнадцять копійок) на користь державного бюджету (р/р 31112029700059, код платежу 14010100, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ) /а.с.6/.

У судове засідання представник позивача не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином/а.с.55/. Надав заяву про розгляд справи без участі представника позивача в порядку письмового провадження/а.с.58/.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав, письмових заперечень з доказами, що обґрунтовують його позицію або пояснень суду не надавав. Конверт з рекомендованим повідомленням про вручення повернувся на адресу суду з позначкою «за даною адресою не значиться»/а.с.56/. З Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що юридична адреса підприємства є вул. Магнітогорська, буд.9, м. Краматорськ, Донецька область, 84333 на яку судом було здійснено відправлення рекомендованої кореспонденції із судовою повісткою.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі доказів в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач – Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Відповідач - Приватне акціонерне товариство «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» зареєстроване в якості юридичної особи, код ЄДРПОУ 13509515, місцезнаходження юридичної особи: вул. Магнітогорська, буд.9, м. Краматорськ, Донецька область, 84333, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 15.03.2016 року №1000736361 /а.с.8-10/. ПрАТ «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області, зареєстроване в якості платника податку на додану вартість/а.с.11/.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України.

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Так, податкова заборгованість відповідача виникла внаслідок недотримання платником податків вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі – Податковий Кодекс, ПКУ), відповідно до якого платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 41.1 ст.41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податковий борг підприємства з податку на прибуток у сумі 41 219,85грн. виник наступним чином.

Відповідачем до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на прибуток за 2013 рік від 11.03.2014 року №9089583724 на суму 6308,00грн. по строку сплати 11.03.2014 року /а.с.14/; уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток за 2013 рік від 20.03.2014 року №9091249545 на суму основного платежу 17187,00грн. та штрафних санкцій на суму 516грн. по строку сплати 20.03.2014 року /а.с.13/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення:

- від 23 квітня 2014 року №0004801502 на суму штрафних санкцій 298,50грн. по строку сплати 08.05.2014 року;

- від 29 травня 2014 року №0006451502 на суму штрафних санкцій 9967,70грн. по строку сплати 18.06.2014 року.

Податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем. Відомостей, щодо оскарження зазначених вище податкових повідомлень-рішень та скасування їх в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

В автоматичному режимі відповідно до вимог ст.129 Податкового кодексу України нарахована пеня у сумі 6942,65рн./а.с.43/.

Податковий борг Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» з податку на додану вартість у сумі 240 387,15грн. виник внаслідок несплати податкових зобов’язань відповідно до:

- податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2013 року від 20.01.2014 року №9088153491 на суму 34543,00грн. по строку сплати 30.01.2014 /а.с.37-38/;

- податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2014 року від 18.02.2014 року №9007810330 на суму 33224,00грн. по строку сплати 02.03.2014 /а.с.35-36/;

- податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2014 року від 19.03.2014 року №9014760511 на суму 73745,00грн. по строку сплати 30.03.2014 /а.с.33-34/;

- податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2014 року від 16.04.2014 року №9020831824 на суму 63208,00грн. по строку сплати 30.04.2014 /а.с.31-32/;

- податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2014 року від 16.05.2014 року №9027884511 на суму 29644,00грн. по строку сплати 30.05.2014 /а.с.29-30/;

- податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року від 15.07.2014 року №9040190713 на суму 9725,00грн. по строку сплати 30.08.2014 /а.с.27-28/;

- податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2014 року від 06.08.2014 року №9045123915 на суму 80,00грн. по строку сплати 30.08.2014 /а.с.25-26/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення:

- від 28 жовтня 2015 року №0000831501 на суму штрафних санкцій 1700грн. по строку сплати 13.12.2015 року, яке було отримано 03.12.2015 року /а.с.19/;

- від 13 квітня 2016 року №0000131201 на суму штрафних санкцій 6120,00грн. по строку сплати 01.05.2016 року/а.с.15/.

Податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем. Відомостей, щодо оскарження зазначених вище податкових повідомлень-рішень та скасування їх в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг – сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Згідно п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу податковим органом на адресу Приватному акціонерному товариству «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» було направлено податкову вимогу форми «Ю» №1740-25 від 24.03.2015 року, яка була отримана підприємством 27.03.2015 року /а.с.39/.

Однак, прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.

Станом на момент розгляду справи податковий борг з податку на прибуток та податку на додану вартість у сумі 281 607грн. не сплачено.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до Податкового кодексу України, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Податковий борг – податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Пунктом 14.1.137 Податкового кодексу України орган стягнення – державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України податковий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність податкового боргу з податку на прибуток та податку на додану вартість у сумі 281 607грн., який є несплаченим станом на дату розгляду справи, у в’язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257,263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» про стягнення коштів у розмірі податкового боргу з податку на прибуток та податку на додану вартість у сумі 281 607грн.,– задовольнити.

Стягнути з рахунків Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» (ЄДРПОУ 13509515, вул. Магнітогорська, буд.9, м. Краматорськ, Донецька область, 84333), відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків заборгованість з податку на прибуток у сумі 41 219,85грн.(сорок одна тисяча двісті дев’ятнадцять гривень вісімдесят п’ять копійок) на користь державного бюджету (р/р 33111318700059, код платежу 11021000, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ).

Стягнути з рахунків Приватного акціонерного товариства «Донецький інститут проблем зварювальних технологій» (ЄДРПОУ 13509515, вул. Магнітогорська, буд.9, м. Краматорськ, Донецька область, 84333), відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків заборгованість з податку на додану вартість у сумі 240 387,15грн.(двісті сорок тисяч триста вісімдесят сім гривень п’ятнадцять копійок) на користь державного бюджету (р/р 31112029700059, код платежу 14010100, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ).

Постанову прийнято в порядку письмового провадження 23 вересня 2016 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Троянова О.В.