Постанова № 61556385, 09.08.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2016
Номер справи
804/3941/16
Номер документу
61556385
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2016 р. Справа № 804/3941/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції про визнання рішення незаконним, -

ВСТАНОВИВ:

24.06.2016 року фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить скасувати рішення Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції про застосування фінансових санкцій від 15.03.2016 року № 000222/04-18-17/НОМЕР_1.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що при прийнятті рішення про застосування фінансових санкцій фактично в другий раз було притягнуто позивача до адміністративної відповідальності.

Позивач у судовому засіданні просив позов задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_3 є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Криворізькій північній обєднаній державній податковій інспекції.

Позивач здійснює господарську діяльність з роздрібної торгівлі за адресою с. Новий Кременчуг, вул. 50-річчя Жовтня 1 В.

08.10.2015 року працівниками Криворізького районного відділу ГУМВС України в Дніпропетровській області був виявлений факт продажу ОСОБА_3 алкогольних напоїв (пива) особі що не досягла 18 років у приміщенні магазину розташованого за адресою с. Новий Кременчуг, вул. 50-річчя Жовтня 1 В.

За результатами виявленого факту порушення продажу алкогольних напоїв працівниками Криворізького районного відділу ГУМВС України в Дніпропетровській області було складено протокол від 08.10.2015 року серії ДН № 013052 про адміністративне правопорушення передбачене частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно наданих пояснень позивач визнала вину у скоєнні адміністративного правопорушення продажу алкогольного напою (пива) особі, яка не досягла 18 років.

16.11.2015 року начальником Криворізького районного відділу ГУМВС України в Дніпропетровській області було прийнято постанову про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 540 грн. за продаж пива особі, яка не досягла 18 років.

На підставі протоколу про Криворізького районного відділу ГУМВС України в Дніпропетровській області від 08.10.2015 року серії ДН № 013052 про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення Криворізькою північною обєднаною державною податковою інспекцією було прийнято рішення від 15.03.2016 року № 000222/04-18-17/НОМЕР_1 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 фінансових санкцій за порушення правил торгівлі пивом на підставі статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Вирішуючи спір суд зазначає, згідно частини 1 статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 років.

Частиною 4 статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється .

Згідно частини 1 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вимог статті 15-3 цього Закону - до суб'єктів господарювання застосовується штрафні санкції у розмірі 6800,00 грн.

Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», визначає Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790 (далі Порядок).

В силу вимог пункту 2 Порядку до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.

Відповідно до абзацу 3 пункт 5 Порядку, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій від 15.03.2016 року № 000222/04-18-17/НОМЕР_1 є протокол про адміністративне правопорушення від 08.10.2015 року серії ДН № 013052, в якому зафіксовано адміністративне правопорушення, а саме реалізація ОСОБА_3 пива неповнолітній особі у приміщенні магазину розташованого за адресою с. Новий Кременчуг, вул. 50-річчя Жовтня 1 В де позивач здійснює підприємницьку діяльність.

Окремо суд зауважує, що законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» поряд з адміністративною відповідальністю фізичної особи (продавця) встановлено адміністративно-господарську відповідальність суб'єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), у зв'язку з діяльністю яких і допущено порушення вимог статті цього Закону.

Суд зазначає, що застосування санкції за вчинення адміністративного правопорушення та адміністративно-господарської санкції за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності відносяться до різних видів відповідальності, відповідно до адміністративно-правової та господарсько-правової, які не виключають одна одну.

За таких обставин суд дійшов висновку, що рішення про застосування фінансових санкцій від 15.03.2016 року № 000222/04-18-17/НОМЕР_1 прийнято у відповідності із чинним законодавством та не підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції про визнання рішення незаконним відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 12 серпня 2016 року

Суддя ОСОБА_1