465/2300/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
23.09.2016 року Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Дзеньдзюра С.М.
при секретарі Стасишин А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Львові адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Софіт» до Франківської районної адміністрації ЛМР, голови Франківської районної адміністрації ЛМР Гниди Тараса Григоровича про спонукання до виконання зобов'язання, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до Франківської районної адміністрації ЛМР, голови Франківської районної адміністрації ЛМР Гниди Тараса Григоровича в якому просить зобов'язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради в особі голови районної адміністрації видати Розпорядження про присвоєння поштового номера «204» на вул. Стрийській у м. Львові новозбудованому багатоповерховому житловому будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Стрийській - вул. Трускавецькій у м. Львові.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що 23.09.2015р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області було зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації - «Будівництво багатоповерхового житлового будинку зі вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Стрийській - вул. Трускавецькій у м. Львові». Згідно з довідкою, наданою ОКП БТІ, присвоюється номер будинку 204 по вул. Стрийській у м. Львові. З метою присвоєння окремої поштової адреси новозбудованому житловому будинку 15.12.2015р. позивач звернувся до Франківської районної адміністрації ЛМР. Однак, 20.12.2015р. позивач отримав від Франківської районної адміністрації ЛМР листа за №35-4583 від 18.12.2015р., в якому адміністрація повідомила, що питання присвоєння поштової адреси новозбудованому житловому будинку на вул. Стрийській - вул. Трускавецькій розглянуто на засіданні міжвідомчої комісії районної адміністрації 15.12.2015р. та прийнято висновок: «Враховуючи лист департаменту містобудування від 24.11.2015р. №2401-2вих-1557, подати інвентаризаційну справу на новозбудований житловий будинок на вул. Стрийській - вул. Трускавецька з зазначенням приміщень в технічному поверсі та довідку з управління економіки Львівської міської ради про сплату інвестиційного внеску». Оскільки, додаткове витребування відповідачем документів не може бути результатом надання адміністративної послуги згідно п.5 Додатку 2 Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 09.10.2015р. за №581, то позивач вважає, що отримав відмову у наданні адміністративної послуги-присвоєння поштових адрес об'єктам нерухомого майна. Разом з тим, надати довідку з управління економіки ЛМР про сплату інвестиційного внеску не є можливим, оскільки на даний час позивачем проводиться робота щодо зарахування Львівською міською радою позивачу в якості сплати інвестиційного внеску не грошових коштів у відповідній сумі, а виконаних додатково робіт на об'єкті при будівництві вищевказаного будинку.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача Франківської районної адміністрації ЛМР в судовому засіданні позов заперечив, просив відмовити в його задоволенні.
Відповідач - голова Франківської районної адміністрації ЛМР Гнида Т.Г. в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. Враховуючи наведене, суд вважає за можливе провести розгляд справи без його участі на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача - Франківської районної адміністрації ЛМР, з'ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право звернутися до адміністративного суду з адміністративним позовом.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З матеріалів справи вбачається, що 23.09.2015р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області було зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації - «Будівництво багатоповерхового житлового будинку зі вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Стрийській - вул. Трускавецькій у м. Львові».
Згідно з довідкою, наданою ОКП БТІ, присвоюється номер будинку 204 по вул. Стрийській у м. Львові.
З метою присвоєння окремої поштової адреси новозбудованому житловому будинку 15.12.2015р. позивач звернувся до Франківської районної адміністрації ЛМР.
Листом від 18.12.2015р. №35-4583 Франківська районна адміністрація Львівської міської ради повідомила позивача, що питання присвоєння поштової адреси новозбудованому житловому будинку на вул. Стрийській - вул. Трускавецькій розглянуто на засіданні міжвідомчої комісії районної адміністрації 15.12.2015р. та прийнято висновок: «Враховуючи лист департаменту містобудування від 24.11.2015р. №2401-2вих-1557, подати інвентаризаційну справу на новозбудований житловий будинок на вул. Стрийській - вул. Трускавецька з зазначенням приміщень в технічному поверсі та довідку з управління економіки Львівської міської ради про сплату інвестиційного внеску».
Питання присвоєння окремої поштової адреси окремому новозбудованому житловому будинку регулюється відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 09.10.2015р. за №581 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, суб'єктами надання яких є районні адміністрації».
Згідно п.4 Додатку 2 (Інформаційна картка адміністративної послуги-присвоєння поштових адрес об'єктам нерухомого майна) вказаного вище Рішення виконкому Львівської міської ради строк надання адміністративної послуги-21 день.
Відповідно до п.5 Додатку 2 вказаного вище рішення виконкому Львівської міської ради, результатом надання адміністративної послуги може бути - розпорядження голови районної адміністрації про присвоєння поштової адреси будинку або відмова у наданні адміністративної послуги (доводиться до відома одержувача у письмовій формі з посиланням на чинне законодавство, з мотивацією відмови та роз'ясненням відповідно до встановленого порядку).
Оскільки, додаткове витребування відповідачем документів не може бути результатом надання адміністративної послуги згідно п.5 Додатку 2 Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 09.10.2015р. за №581, то можна вважати, що ПП «Софіт» отримало відмову у наданні адміністративної послуги-присвоєння поштових адрес об'єктам нерухомого майна.
Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням доводів позивача, та того, що відповідачем не надано доказів, які б спростовували доводи позивача, суд дійшов висновку про неправомірність дій відповідачів щодо відмови у присвоєнні новозбудованому об'єкту поштової адреси.
На підставі наведеного вище, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України з відповідача слід стягнути сплачений позивачем судовий збір 1 450,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 11, 17, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Позов задоволити.
Зобов'язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради в особі голови районної адміністрації видати Розпорядження про присвоєння поштового номера «204» на вул. Стрийській у м. Львові новозбудованому багатоповерховому житловому будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул.Стрийській-вул.Трускавецькій у м. Львові.
Стягнути з Франківської районної адміністрації Львівської міської ради в користь Приватного підприємства «Софіт» 1 450,00 грн. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення або з дня отримання копії постанови.
Суддя Дзеньдзюра С.М.