Справа № 815/4157/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2016 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Андрухіва В.В., розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 7000 грн., -
ВСТАНОВИВ:
22 серпня 2016 року до суду надійшов адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 7000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем порушено вимоги п.4 глави 4 розділу ІІ Положення Про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Комісії від 03.12.2013 року №2826, в частині нерозміщення в загальнодоступній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації емітента за 2014 рік. Постановою № 102-ЦА-УП-Е від 01.03.2016 року до відповідача застосовано штрафні санкції у вигляді штрафу в розмірі 7000 гривень. Однак, у встановлений законодавством строк та до теперішнього часу штрафні санкції у сумі 7000 грн. відповідачем не сплачено.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, тому згідно ч.4 ст.128 КАС України суд ухвалив про розгляд справи за відсутності відповідача.
Керуючись ч.6 ст.128 КАС України, оскільки до суду з'явилися не всі особи, які беруть участь у справі, за наявності підстав для розгляду справи в даному судовому засіданні, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про розгляд справи у письмовому провадженні.
Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.
Закон України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні (далі за текстом - Закон) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст.6 Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Статтею 8 Закону визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст.11 Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст.12 Закону, штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Відповідно до п.п.1, 3 ст.40 Закону регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості:найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність;аудиторський висновок; перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій.
Згідно пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 року за № 2180/24712 (далі - Положення), розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що 25.01.2016 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ТОВ РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1, якою встановлено, що ТОВ РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярну річну інформацію за 2014 рік, та якою постановлено, зокрема, керівнику (або повноважному представнику) зявитися на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень 04.02.2016 року о 15:40 год.
Копія постанови була направлена Комісією відповідачу 25.01.2016 року, що підтверджується фіскальним чеком та списком згрупованих рекомендованих відправлень.
Суд встановив, що 04.02.2016 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 62-ЦА-УП-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, якими встановлено ознаки порушення відповідачем вимог пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення, а саме: ТОВ РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярну річну інформацію за 2014 рік.
Постановою уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.02.2016 року призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 на 01 березня 2016 року об 11 год. 45 хв. Копії постанови та акту № 62-ЦА-УП-Е про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені Комісією відповідачу 16.02.2016 року, що підтверджується фіскальним чеком та списком згрупованих рекомендованих відправлень.
Постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 102-ЦА-УП-Е від 01.03.2016 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів до відповідача застосовано штрафні санкції за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у вигляді штрафу у розмірі 7000 грн.
Також 01.03.2016 року Уповноваженою особою Комісії винесено розпорядження № 66-ЦА-УП-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери, яким зобовязано ТОВ РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 у термін до 16.03.2016 року усунути порушення законодавства та письмово проінформувати про виконання уповноважену особу Комісії та департамент корпоративного управління та корпоративних фінансів.
Копія постанови № 102-ЦА-УП-Е від 01.03.2016 року та копія розпорядження № 66-ЦА-УП-Е від 01.03.2016 року були направлена Комісією відповідачу 10.03.2016 року, що підтверджується фіскальним чеком та списком згрупованих рекомендованих відправлень.
За викладених обставин суд дійшов висновку про правомірність та обгрунтованість накладення на відповідача штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів постановою № 102-ЦА-УП-Е від 01.03.2016 року, і оскільки відповідач у встановлений законом строк штраф не сплатив, позовні вимоги про стягнення штрафу у сумі 7000 грн. підлягають задоволенню.
Таким чином, позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 7-9, 11, 86, 128, 159-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 (65114, м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд 140А, оф.2623, код ЄДРПОУ 34994688) штраф у розмірі 7000 грн. (сім тисяч гривень) до Державного бюджету України, який перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету, по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції, символ звітності 106.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: В.В.Андрухів