ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"22" вересня 2016 р. Справа № 809/1237/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування протоколу від 05.09.2016,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування протоколу ОП №15.00033765.0075758 від 05.09.2016 року атестаційної комісії №13 Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області в частині висновків, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається із позовної заяви відповідачем по справі зазначено - Головне управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, в той час як позовні вимоги звернуті до атестаційної комісії №13 Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області
Таким чином, позивачем зазначено неналежного відповідача, що є порушенням пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Одночасно, в прохальній частині позову ОСОБА_1 просить на час розгляду даного адміністративного позову зупинити дію протоколу ОП №15.00033765.0075758 від 05.09.2016 року атестаційної комісії №13 Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області.
Відтак, суд розцінює дану вимогу, як клопотання про забезпечення позову передбачене статтею 117 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення ставка судового збору становить 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1 378,00 грн.
Таким чином, при зверненні позивача до адміністративного суду з клопотанням про забезпечення позову, у відповідності до положень статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір який підлягає сплати становить 413,40 грн.
Однак, позивачем документ про сплату судового збору за подання даного клопотання не подано, крім того дане клопотання за своєю формою не відповідає вимогам статті 117-118 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
З огляду на вказане суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування протоколу від 05.09.2016 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 03 жовтня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Микитин Н.М.