Справа № 417/3151/16-к
1-кс/417/167/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про продовження тривалості проведення позапланової перевірки
"23" вересня 2016 р. смт Марківка Луганської області
Слідчий суддя Марківського районного суду Луганської області Дідоренко А.Е., за участю прокурора Опанасюка О.П., слідчого Борисенка О.О., при секретарі Колеснік В.В., розглянувши клопотання в.о. начальника Марківського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366, ч.3 ст.191 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016131580000003 від 13.01.2016 року,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Марківського районного суду Луганської області надійшло клопотання про надання дозволу на проведення позапланової перевірки за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366, ч.3 ст.191 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016131580000003 від 13.01.2016 року.
В обґрунтування клопотання в.о. начальника Марківського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 посилається на те, що у провадженні Марківського ВП ГУНП в Луганській області знаходиться кримінальне провадження № 42016131580000003 від 13.01.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 та ч. 3 ст. 191 КК України за фактом службового підроблення та за фактом привласнення майна на загальну суму 152140 грн. посадовими особами Марківської РДА шляхом зловживання службовим становищем, що завдало істотної матеріальної шкоди державним інтересам.
В ході досудового розслідування встановлено факт службового підроблення офіційного документу (накладної № 1122 від 03.12.2015) шляхом внесення неправдивих відомостей у вигляді підпису про отримання паливно-мастильних матеріалів працівниками Марківської РДА, що надійшли від ТОВ ТК «Едельвейс» м. Старобільськ на загальну суму 152140 00 грн. Встановлено, що вказані паливно-мастильні матеріали придбані Марківською РДА згідно договору № 90 від 03.12.2015 на створення матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 30.09.2015 №775, та фактично не отримувались зазначеною у накладній особою - спеціалістом Марківської РДА ОСОБА_2, що слідує із його пояснення. При перевірці наявності отриманих згідно вказаної накладної паливно-мастильних матеріалів, які були передані Марківською РДА на зберігання до ТОВ ТК «Едельвейс», згідно договору зберігання № 209/1 від 03.12.2015 року, в місці їх зберігання за адресою смт. Марківка вул.20 років Перемоги, 56 проведеним оглядом встановлено відсутність вказаної у акті приймання-передачі кількості цих матеріалів. Окрім того встановлено, що із зазначеної кількості паливно-мастильних матеріалів Марківською РДА у поточному році уже відпущено АРЗ СП ГУМДМНС України 210 літрів бензину А-92 на суму 1277,51 грн. (згідно накладної № 1 від 09.01.2016 року) та філії «Марківський райавтодор» дизельне паливо у кількості 1000 літрів та бензин А-92 у кількості 300 літів (згідно накладної № 2 від 09.01.2016 року).
07 вересня 2016 року ухвалою Марківського районного суду було надано дозвіл на проведення позапланової перевірки Марківської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 04051556), юридична адреса: 92400, буд. № 8 вул. Центральна (Леніна), смт. Марківка, Марківського р-ну, Луганської області, з питань освоєння та використання бюджетних коштів за період з 01.01.2010 по 31.01.2016, в тому числі під час утворення, збереження місцевого матеріального резерву та його використання, у період з 12.09.2016 року терміном 10 робочих днів, яку було доручено фахівцям державної фінансової інспекції у Луганській області.
В ході проведення перевірки виникла необхідність для продовження терміну її проведення з метою вирішення питань дотримання вимог законодавства в сфері використання бюджетних коштів у повному обсязі.
Згідно п.12 постанови Кабінету міністрів України від 30.09.2015 № 775 «Про затвердження порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних
ситуацій» встановлено виключний перелік підстав для використання матеріальних резервів, яким передбачено їх використання у разі здійснення запобіжних заходів чи заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Рішення про визначення рівня надзвичайної ситуації, згідно п.11 постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368 приймає ДСНС з урахуванням експертного висновку (за наявності) регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Зважаючи, що на даний час встановлена фактична відсутність придбаних за бюджетні кошти на створення матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій паливно-мастильних матеріалів за місцем їх зберігання у кількості (дизельне паливо 5900 л та бензин А-92 3500 л), визначеній договором зберігання, та мають місце факти використання цього матеріального резерву, то з метою перевірки законності використання і збереження місцевих фінансових ресурсів, оборотних активів, в тому числі в частині збереження, фактичної наявності та використання ПММ місцевого матеріального резерву, стану достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності, виникла необхідність в проведенні позапланової перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності Марківської РДА в період з 01.01.2010 по 31.01.2016 з питань освоєння та використання бюджетних коштів.
Продовження проведення зазначеної перевірки необхідно з метою встановлення істини у кримінальному провадженні, визначення вірної правової кваліфікації діям посадових осіб Марківської районної державної адміністрації, встановлення суми збитків завданих незаконними діями посадових осіб, а також повноти всебічності та неупередженості дослідження усіх обставин, оскільки неможливо виконати вказані заходи в інший законний спосіб, крім шляхом проведення позапланової документальної виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Марківської РДА.
Заслухавши слідчого, прокурора, які повністю підтвердили наведені в обгрунтування клопотання доводи, вимоги, викладені в клопотанні, просили його задовольнити, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державна фінансова інспекція України відповідно до положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011 є органом державної влади, який здійснює державний фінансовий контроль.
Статтею ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбаченого проведення позапланової виїзної ревізії у разі надходження доручення до органу Державного фінансового контролю щодо проведення ревізій, зокрема від Міністерства внутрішніх справ України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Підставою проведення інспектування (у формі виїзної позапланової ревізії) є рішення суду.
Згідно вимог ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939 від 26.01.1993, наказом «Про затвердження порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки України» № 346/1025/685/53 від 19.10.2006 перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності проводяться контролюючими органами державної фінансової інспекції.
Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Згідно ч. 4 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо субєктів малого підприємництва двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 12 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», продовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Згідно п. 9 абз. 2 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого Постановою КМУ N 550 від 20 квітня 2006 року, строк проведення ревізії в межах визначеної Законом тривалості продовжується за рішенням керівника контролюючого органу, а понад визначену Законом тривалість - за рішенням суду на строк, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 - для позапланової виїзної ревізії.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначеніч. 1 ст. 7 КПК України.
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність продовження проведення позапланової перевірки фахівцями державної фінансової інспекції у Луганській області з питань дотримання вимог законодавства України з питань утворення, збереження матеріального резерву та його використання.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 п. 4 ст. 40, ч. 2 ст. 93 КПК України, ч. 2 ст. 124 Конституції України, Постановою КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання в.о. начальника Марківського ВП ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_1 про продовження тривалості проведення позапланової перевірки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366, ч.3 ст.191 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016131580000003 від 13.01.2016 року.
Продовжити тривалість позапланової перевірки Марківської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 04051556), юридична адреса: 92400, буд. № 8 вул. Центральна (Леніна), смт. Марківка, Марківського р-ну, Луганської області, з питань освоєння та використання бюджетних коштів за період з 01.01.2010 по 31.01.2016, в тому числі під час утворення, збереження місцевого матеріального резерву та його використання, терміном 10 робочих днів, яку доручити фахівцям Державної фінансової інспекції у Луганській області.
В ході перевірки вирішити питання:
- законності використання і збереження державних фінансових ресурсів, оборотних активів, в тому числі в частині збереження, фактичної наявності та використання ПММ місцевого матеріального резерву;
- правильності визначення потреби в бюджетних коштах, взяття зобовязань, в тому числі при створенні та збереженні місцевого матеріального резерву, правильності визначення потреби в його використанні;
- стану та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності при освоєнні та використанні бюджетних коштів, збереженні та використанні оборотних активів, в т.ч. в частині місцевого матеріального резерву;
- визначення та призначення матеріально-відповідальної особи за зберігання матеріального резерву та прийняття вказаною особою матеріального резерву на відповідальне зберігання;
- з інших питань дотримання вимог законодавства в сфері використання бюджетних коштів .
Зобов'язати Марківську районну державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 04051556) забезпечити допуск фахівців державної фінансової інспекції у Луганській області для проведення позапланової перевірки, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення перевірки.
Встановити термін проведення перевірки десять робочих днів з моменту отримання ухвали суду.
Ухвала оскарженю не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя
Марківського районного суду: ОСОБА_3
Дана ухвала мені пред'явлена та надана її копія «____»____ 20___ року
______ (_________)