Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
21 вересня 2016 р. № 820/3796/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Зінченка А.В.,
при секретарі Абоян І.І.
за участі представників сторін:
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державного підприємства завод «Электроважмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Харкові Межрегіонального Головного Управління ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державне підприємство "ЗАВОД "ЕЛЕКТРОВАЖМАШ", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000204000 від 29.06.2016 року, винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС.
Позивач вважає зазначене податкове повідомлення-рішення неправомірним, необґрунтованим, безпідставним через відсутність порушення підприємством податкового законодавства, а тому просить скасувати його в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засідання прибув, проти задоволення позовних вимог заперечував та просив суд у задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини справи.
Фахівцями СДПІ з ОВП у м. Харкові МГУ ДФС на підставі ст. 76 глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку ДП "ЗАВОД "ЕЛЕКТРОВАЖМАШ" з питання своєчасності подання Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями за І квартал 2016 року.
За результатами перевірки контролюючим органом складено акт № 313/28-09-40/00213121 від 09.06.2016 року.
Згідно висновків вказаного акту перевірки встановлено порушення підприємством позивача п.п. 29.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, у звязку із несвоєчасним поданням Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями за І квартал 2016 року № 9074547427 від 11.05.2016 року.
На підставі вказаного акту перевірки СДПІ з ОВП у м. Харкові МГУ ДФС винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.06.2016 року, яким ДП "ЗАВОД "ЕЛЕКТРОВАЖМАШ" збільшено суму грошового зобовязання за платежем частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх обєднань), що вилучається до державного бюджету відповідно до закону (21010100), за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 1020,00 грн.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість вказаних висновків відповідача і винесеного на підставі таких висновків спірного правового акту індивідуальної дії на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд виходить з наступного.
Із матеріалів справи судом встановлено, що ДП "ЗАВОД "ЕЛЕКТРОВАЖМАШ" 28.04.2016 року подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за І квартал 2016 року.
Також, 11.05.2016 року позивачем був поданий до контролюючого органу Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями, в якому позивачем у всіх показниках відображено значення "-".
На підставі того, що граничним терміном подання вказаного розрахунку є 10.05.2016 року, контролюючим органом застосовано штрафні санкції до позивача в розмірі 1020,00 грн.
Відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.3 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно п. 46.1, 46. 2 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 49.1, 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобовязаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають обєкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Згідно п.п. 49.18.2, п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 138 від 23.02.2011 року, а саме ст. 3 Порядку, частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Виходячи із аналізу вищенаведених норм законодавства суд дійшов висновку про те, що якщо обєкт оподаткування, зокрема податком на прибуток, відсутній за відповідний звітний період та відсутні показники, які підлягають декларуванню відповідно до вимог Податкового кодексу, то декларація з цього податку до контролюючого органу не подається.
Отже, враховуючи те, що у підприємства позивача відсутній чистий прибуток за І квартал 2016 року, у звязку із чим у позивача не виникло підстав декларування розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями за вказаний період, а тому суд вважає, що ДП "ЗАВОД "ЕЛЕКТРОВАЖМАШ" не порушено норм податкового законодавства в частині несвоєчасного подання такого розрахунку до контролюючого органу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.06.2016 року, винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС є протиправним, у звязку із чим підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 11, 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно зясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного звязку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу згідно ст. 94 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 71, 94, 159, 160 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державного підприємства завод «Электроважмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Харкові Межрегіонального Головного Управління ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000204000 від 29.06.2016 року винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального Головного Управління ДФС.
Стягнути з Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Харкові Межрегіонального Головного Управління ДФС на користь Державного підприємства завод «Электроважмаш» (код 00213121) сплачений судовий збір у розмірі 1378 (одну тисячу триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі виготовлена 22 вересня 2016 року.
Суддя А.В. Зінченко