ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення позову
"21" вересня 2016 р.Справа № 809/1222/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, Атестаційної комісії №10 Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування рішення в частині включення ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, висновку від 13.09.2016 та визнання дій протиправними, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, Атестаційної комісії №10 Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування рішення в частині включення ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, висновку від 13.09.2016 та визнання дій протиправними.
Одночасно позивачем подано клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення (висновку) Атестаційної комісії №10 Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 13.09.2016.
Клопотання мотивоване тим, що оскаржуване рішення (висновок) містить очевидні ознаки протиправності, оскільки переатестація була проведена з грубим порушенням вимог чинного законодавства щодо порядку та вимог, встановлених законодавством України, без належних на те правових підстав, зокрема вимог статей 57, 58 Закону України "Про національну поліцію", пункту 3 розділу ІІ Інструкції "Про порядок проведення атестування поліцейських", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 17.11.2015 №1465, статей 11, 13 Закону України "Про професійний розвиток працівників". Вважає, що звільнення на підставі незаконного рішення (висновку) Атестаційної комісії №10 призведе до призначення на його посаду іншої особи, що в подальшому ускладнить та унеможливить захист порушених трудових прав та законних інтересів та приведе до порушення прав та інтересів іншої особи.
Клопотання про забезпечення позову, з врахуванням частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного суду України, розглянуто без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши заявлене клопотання, дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.
Наказом тимчасово виконуючого обовязки начальника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_2 за №18 о/с від 07.11.2015 ОСОБА_1 призначений на посаду інспектором взводу дорожньо-патрульної служби із забезпечення супроводження Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, з присвоєнням спеціального звання старший лейтенант поліції.
За результатами атестування, проведеного на підставі наказу Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області "Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області" Атестаційною комісією №10 Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області 13.09.2016 прийнято рішення (висновок) про невідповідність позивача займаній посаді та те, що він підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Згідно з частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Згідно пункту 24 розділу IV "Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015 №1465, за результатами атестування висновки, зазначені в протоколі атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа, який підписується головою та секретарем комісії та в місячний строк направляється до керівника, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції.
Керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу (пункт 28 розділу ІV Інструкції).
Відповідно до частини 3 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Оскільки, позивачем оспорюється рішення (висновок) Атестаційної комісії №10 Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області щодо невідповідності його займаній посаді та необхідності звільнення, що в подальшому може потягнути за собою реалізацію відповідачем даного висновку шляхом звільнення позивача із займаної посади, суд вважає за необхідне дію оскаржуваного рішення (висновку) зупинити до ухвалення рішення по справі.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання про забезпечення позову задовольнити.
Зупинити дію рішення (висновку) Атестаційної комісії №10 Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області від 13.09.2016 щодо ОСОБА_1 до ухвалення рішення в справі.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.