Головуючий у 1 інстанції - Томілін О.М.
Суддя-доповідач - Сіваченко І.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2016 року справа №263/4266/16-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Сіваченка І.В.,
суддів Шишова О.О., Чебанова О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 12 серпня 2016 року у справі № 263/4266/16-а за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату індексації пенсії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду із адміністративним позовом до відповідача про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату індексації пенсії, посилаючись на те, що вона перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області (далі - Управління). Позивач не працює з березня 2008 року. у березні 2016 року позивач звернулась до відповідача про отримання даних щодо проведення індексації її пенсії, та з відповіді довідалась про порушення відповідачем її прав при проведенні індексації пенсії. Відповідно до даних відповідача з 01.09.2015 до складу пенсії позивача входить доплата до пенсії - фіксована індексація в розмірі 154,36 грн. Вважає, що сума даної виплати повинна бути набагато більшою, оскільки відповідачем безпідставно невірно визначено базові місяці. Оскільки підвищення пенсії не перевищувало розміру можливої індексації, базовим місяцем до теперішнього часу залишається квітень 2008 року та індекс споживчих цін - травня 2008 року. Проведене Управління підвищення пенсії, яке проводилось автоматизованим способом у 2015 році, не можна визнати підвищенням пенсії у розумінні п. 5 Порядку. Вважає, що відповідач необґрунтовано визначив базовий місяць для обчислення індексації її пенсії.
На підставі переліченого просила суд визнати неправомірними дії відповідача та зобов'язати Управління провести їй з 22 вересня 2015 року перерахунок індексації пенсії з врахуванням фіксованої суми індексації, визначеної виходячи із базового місяця квітня 2008 року та індексу споживчих цін за період з травня 2008 року на підставі та відповідно до вимог Закону України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» (далі - Закон № 1282-XII) та Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, починаючи нарахування та виплату фіксованої суми індексації пенсії з 22 вересня 2015 року.
Ухвалою Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 20.04.2016 при відкритті провадження у справі було залишено без розгляду позовні вимоги позивача за період з 22.09.2015 по 06.10.2015 на підставі вимог ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
В матеріалах адміністративної справи містяться письмові заперечення на позов від відповідача, з яких слідує, що згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Відповідно до ст. 1 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; а поріг індексації - це величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Статтею 2 Закону № 1282-XII передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, і які не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат).
Стаття 4 Закону № 1282-XII зазначає, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
За ст. 5 Закону проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Згідно зі ст. 6 Закону порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).
Згідно з п. 1-1 Порядку № 1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з 06 березня 2003 року (дати опублікування Закону України від 06 лютого 2003 року «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»).
За п. 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат).
Відповідно до абзаців 1 та 2 п. 5 Порядку № 1078 в разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. В разі ж, коли підвищення розмірів мінімальних соціальних гарантій, зазначених в абзаці 1 цього пункту, не супроводжується зростанням грошових доходів громадян, передбачених п. 2 Порядку № 1078, грошові доходи індексуються на загальних підставах відповідно до п. п. 1-1,4 Порядку № 1078.
За п. 10-1 Порядку № 1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено.
Згідно із абзацом 3 пункту 5 Порядку № 1078 (в редакції від 21 червня 2012 року на підставі Постанови від 13 червня 2012 року № 526 Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення») в разі, коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.
Для розрахунку сум індексації пенсії позивача визначено грудень 2013 року.
Отже з січня 2014 року управління здійснює проведення індексації пенсії з наростаючим підсумком.
Відповідно до пункту 1-І Порядку № 1078 індексація грошових доходів населення проводиться у разі коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держкомстатом не пізніше 10 числа місяця, що настає 31 звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Разом з тим 28 грудня 2014 року до Закону № 1282-XII були внесені зміни, зокрема доповнено статтю 5 частиною шостою такого змісту: «Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.»
Одночасно з цим пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», встановлено, що Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік, а норми і положення Закону № 1282-XII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік.
Отже з 01 січня 2015 року проведення індексації наростаючим підсумком та виплата фактично нарахованих сум проводиться виключно у межах бюджетних асигнувань на вказані цілі, встановлених Кабінетом Міністрів України. Діючі на сьогоднішній час обмеження на проведення нарахування та виплату індексації мають застосовуватися управлінням у чіткій відповідності із розмірами бюджетних асигнувань, оскільки такі норми є чинними та не скасовані в установленому законом порядку, а вимоги п. 9 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» не визнані неконституційними.
Зазначив, що бюджетами Пенсійного фонду України на 2014, 2015, 2016 роки взагалі не закладено коштів на проведення індексації пенсії.
З 01 вересня 2015 року згідно з Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» підвищено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Разом з тим, до прийняття відповідної постанови Кабінетом Міністрів України про особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення при проведенні індексації пенсій (щомісячного довічного утримання) у 2015 році застосовується коефіцієнти, які були встановлені для індексацій грудні 2014 року.
Згідно з документами пенсійної справи ОСОБА_2 працювала по 31.03.2008, по даній пенсійній справі розраховані та виплачені усі масові перерахунки пенсій, згідно з якими встановлені базові місяці.
15.04.2008 ОСОБА_2 звернулась з заявою про перерахунок пенсії.
У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму з 01.12.2013 проведено перерахунок пенсії та розраховано розмір пенсії у сумі 2358,89 гривень, визначено базовий місяць грудень 2013 року, починаючи з 01.05.2014 провадиться виплата індексації згідно з встановленими коефіцієнтами.
Розмір пенсії на 01.08.2015 складає:
Основний розмір пенсії, обчислений у відповідності до Закону № 1058-IV - 1890,44 гривень.
Доплата за понаднормативний стаж - 189,80 гривень.
Доплата з 01.05.2012 згідно з постановою № 327 від 23.04.2012 - 100 гривень.
Підвищення у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати - 138,28 гривень.
Індекс споживчих цін - 179,36 гривень.
Загальна сума пенсійної виплати складає 2538,25 гривень.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік з 01.09.2015 проведено перерахунок пенсії.
Розмір пенсії на 01.09.2015 складає:
Основний розмір пенсії, обчислений у відповідності до Закону № 1058-IV - 1890,44 гривень.
Доплата за понаднормативний стаж - 214,80 гривень.
Фіксована сума індексації з 01.09.2015 - 154,36 гривень.
Доплата з 01.05.2012 згідно постанови №327 від 23.04.2012 - 100 гривень.
Підвищення у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати - 138,28 гривень.
Загальна сума пенсійної виплати складає 2538.25 гривень.
Розмір пенсії збільшився на 25 гривень (214,8-189,80), що менше, ніж індексація в місяці перерахунку в сумі 179,36 гривень, тому була визначена фіксована індексація у сумі 154,36 гривень (різниця між попередньою індексацією у місяці перерахунку та сумою підвищення пенсії) в сумі 154,36 гривень та встановлено базовий місяць вересень 2015 року.
При проведенні індексації пенсії з 01.12.2014 по 31.08.2015, базовий місяць - грудень 2013 року, застосовуються коефіцієнт, який був встановлений для індексації у грудні 2014 року і складає 18,9% (до прийняття постанови Кабінету Міністрів України про особливий порядок індексації грошових доходів населення).
На підставі вищезазначених обґрунтувань просив у задоволенні вимог позивача відмовити.
Постановою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 12 серпня 2016 року у справі № 263/4266/16-а у позові відмовлено повністю.
Постанова мотивована тим, що пенсія, яку отримує позивач, є об'єктом індексації, яка має нараховуватись щомісячно, за місяцем, у якому індекс цін перевищив поріг індексації 101 відсоток, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Разом із тим, відповідно до статей 3, 4 Закону № 1282-ХІІ індекс інфляції споживчих цін, що перевищив поріг 101 відсоток, може бути застосованим для індексації пенсії тільки у місяці, що настає після опублікування індексу споживчих цін за попередній місяць, що слідує за базовим, але у зв'язку з тим, що вказаний місяць, коли може бути застосована індексація, збігається із щоквартальним підвищенням пенсії, відповідно до приписів абзацу першого пункту 5 Порядку індексація у базовому місяці не проводиться. Таким чином, підстав, які ґрунтувалися б на законі, для здійснення індексації пенсії немає. Окрім цього, суд першої інстанції послався на висновки колегії суддів Вищого адміністративного суду України у справі № К/800/671/15 (ухвала від 12.06.2016).
Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що постанова місцевого суду є необґрунтованою, винесеною з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню, та просив скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове, яким позов задовольнити.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що проведе Управлінням підвищення пенсії позивача, яке проводилось автоматизованим способом у 2015 році, не можна визнати підвищенням пенсії у розумінні п. 5 Порядку № 1078. Таким чином, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації і суми індексу грошових доходів населення (пенсії) відповідач зобов'язаний проводити відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.03.2003 № 1078, з урахуванням базового місяця квітень 2008 року та індексу споживчих цін за період з травня 2008 року.
Враховуючи викладене, апелянт просить врахувати, що відповідач необґрунтовано визначив базовий місяць для обчислення індексації пенсії позивача, тому апелянт вважає свої вимоги законними та обґрунтованими.
Окрім цього, оскільки на даний момент з боку суб'єкта владних повноважень триває порушення прав позивача, позивач вимушений звернутися за їх захистом в судовому порядку. Відповідачем при обчисленні суми індексації пенсії позивача у період з 2008 року по 2016 рік, не було враховано положень п. 5 Порядку № 1078, яким передбачено, що у разі якщо сума збільшення грошових доходів є меншою суми індексації, нарахованої відповідно до Порядку № 1078, подальша індексація провадиться на визначений згідно даному Порядку № 1078 індекс.
Тому, апелянт вважає, що відмова Управління в проведенні позивачу індексації його пенсії у відповідності з Законом № 1282-XII, без врахування за базовий місяць квітень 2008 року та індексу споживчих цін за період з травня 2008 року є незаконними, оскільки порушує права громадянина на пенсію. Аналогічних висновків дійшла колегія суддів ВАСУ у справі №К/800/20894/15 (Ухвала ВАСУ від 2015 року). Таким чином висновок суду першої інстанції суперечить нормам матеріального та процесуального права.
В письмових запереченнях на апеляційну скаргу відповідачем висловлено згоду з висновками місцевого суду та прохання залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Частиною 8 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Судами встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі міста Маріуполя як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV.
У березні 2016 року позивач звернулась із заявою до Управління щодо правильності нарахування пенсії та виплати індексації її пенсії.
Листом Управління від 22 березня 2016 року позивача повідомлено, що перерахунок її пенсії розрахований згідно з діючим законодавством, на підставі документів пенсійної справи. Базовим місяцем встановлено вересень 2015 року, з 01.09.2015 сума індексації пенсії зафіксована в розмірі 154,36 гривень.
Згідно зі статтею 3 Закону № 1282-ХІІ (у редакції, яка діяла до 16 жовтня 2012 року) індекс споживчих цін обчислюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
У редакції цієї ж статті Закону, чинній після 16 жовтня 2012 року, індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
За змістом статті 4 зазначеного Закону індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації 101 відсоток. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Відповідно до абзацу третього пункту 4 Порядку № 1078 (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачуються замість пенсії, щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуваннями виплат на необхідний догляд за потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачується особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.
Із наведеної вище норми випливає, що доплата до пенсії позивача є складовою загальної суми пенсійної виплати, яка індексується.
Відповідно до абзацу п'ятого пункту 4 Порядку № 1078 частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.
Абзацом першим пункту 5 Порядку № 1078 встановлено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться.
Частиною п'ятою статті 58 Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, надалі - Закон № 107-VI) для осіб, що втратили працездатність, затверджено щоквартальне збільшення у 2008 році прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 470 гривень, з 1 квітня 481 гривня, з 1 липня 482 гривні, з 1 жовтня 498 гривень.
При цьому, у 2009 році відповідно до статті 54 Закону України від 26 грудня 2008 року № 835-VI «Про Державний бюджет України на 2009 рік» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) установлено прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.
Крім того, протягом 2010-2012 років відбувалося щоквартальне підвищення пенсій.
Слід звернути увагу на те, що зазначені місяці щоквартального підвищення пенсій у законах України про Державний бюджет України є базовими місяцями обчислення індексації пенсії відповідно до вимог абзацу першого пункту 5 Порядку № 1078.
Отже, законами України про Державний бюджет України на відповідні роки встановлювався механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість відшкодовувати подорожчання споживчих товарів та послуг.
При цьому, Законом № 107-VI зміни до Закону № 1282-ХІІ щодо об'єктів індексації грошових доходів населення Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнано неконституційними.
Таким чином, колегія суддів зауважує, що пенсія, яку отримує позивач, є об'єктом індексації, яка має нараховуватись щомісячно, за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації 101 відсоток, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Разом із тим, колегія суддів апеляційної інстанції приходить до такого висновку, що відповідно до статей 3, 4 Закону № 1282-ХІІ індекс інфляції споживчих цін, що перевищив поріг 101 відсоток, може бути застосованим для індексації пенсії тільки у місяці, що настає після опублікування індексу споживчих цін за попередній місяць, що слідує за базовим, але у зв'язку з тим, що вказаний місяць, коли може бути застосована індексація, збігається із щоквартальним підвищенням пенсії, відповідно до приписів абзацу першого пункту 5 Порядку індексація у базовому місяці не проводиться. Таким чином, підстав, які ґрунтувалися б на законі, для здійснення індексації пенсії немає.
Аналогічний правовий висновок викладений в постанові Верховного Суду України від 17.02.2016 у справі № 21-5368а15.
Також колегія суддів апеляційного суду погоджується з доводами відповідача про те, що 28 грудня 2014 року до Закону № 1282-XII були внесені зміни, зокрема доповнено статтю 5 частиною шостою такого змісту: «Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.».
Одночасно з цим пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», встановлено, що Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік, а норми і положення Закону № 1282-XII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік.
Отже з 01 січня 2015 року проведення індексації наростаючим підсумком та виплата фактично нарахованих сум проводиться виключно у межах бюджетних асигнувань на вказані цілі, встановлених Кабінетом Міністрів України. Діючі на сьогоднішній час обмеження на проведення нарахування та виплату індексації мають застосовуватися управлінням у чіткій відповідності із розмірами бюджетних асигнувань, оскільки такі норми є чинними та не скасовані в установленому законом порядку, а вимоги п. 9 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» не визнані неконституційними.
Бюджетами Пенсійного фонду України на 2014, 2015, 2016 роки взагалі не закладено коштів на проведення індексації пенсії.
Таким чином, судом першої інстанції зроблений правильний висновок про відсутність підстав для задоволення позову.
Статтею 200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись статтями 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 12 серпня 2016 року у справі № 263/4266/16-а за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату індексації пенсії - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий: І.В.Сіваченко
Судді: О.О.Шишов
О.О.Чебанов