Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/1652/14-к
№ 1-кс/733/63/14
У Х В А Л А
"11" вересня 2014 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області у складі:
виконуючого повноваження слідчого судді - судді Овчарика В.М.,
за участю ст. слідчого СВ Ічнянського РВ УМВС ОСОБА_1
та секретаря Мошенець Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня клопотання ст. слідчого СВ Ічнянського РВ УМВС ОСОБА_1 про проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства водоканалізаційного господарства «Ічень» Ічнянської міської ради в кримінальному провадженні № 42014270120000014 від 26 червня 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,
встановив:
Старший слідчий СВ Ічнянського РВ УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням щодо надання дозволу сектору в Ічнянському районі Ніжинської об»єднаної Державної фінансової інспекції на проведення у термін з 16.09.2014 по 06.10.2014 року позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства водоканалізаційного господарства «Ічень» Ічнянської міської ради з питань перевірки за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року повноти надходження та правильності нарахування сплати грошових коштів до КП ВКГ «Ічень» за скид стічних вод з перевищенням допустимої концентрації забруднюючих речовин ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат». В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що 26.06.2014 року прокуратурою Ічнянського району внесено відомості до ЄРДР № 42014270120000014 від 26.06.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, щодо неналежного чи несумлінного ставлення до виконання своїх службових обовязків службових осіб КП ВКГ «Ічень». У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи КП ВКГ «Ічень» у період з 01.01.2012 року по 31.12.2013 року в порушення вимог місцевих правил приймання стічних вод та п. 7, 10 «Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, не повідомили у разі виявлення перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин підприємство, що проводить їх скид, а саме: ПАТ «Ічнянський МКК» протягом 15 днів відповідно у шестимісячний термін у подальшому направляє претензію для виплати додаткової плати за скид стічних вод. Внаслідок вказаних дій чи бездіяльності посадових осіб КП ВКГ «Ічень» підприємству завдано матеріальних збитків на суму 159 744,51 грн. Тому іформація, яка може бути здобута внаслідок проведення вказаної вище ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши надані ним матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 (зі змінами та доповненнями), позапланова ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення та на підставі рішення суду.
Пункт 4 ч. 2 ст. 40 КПК України передбачає, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Таким чином збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормами ст. 40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлено Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
У п. 5 ч. 5 ст. 11 Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» зазначено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Частина 7 ст. 11 вказаного закону передбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
При цьому у ч. 8 зазначеної статті закону наведено, що орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи, що отримані за результатами позапланової ревізії відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, призначення позапланової ревізії є доцільним, а тому наявні підстави для задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 2, 40, 131, 132, 309, 395 КПК України, суддя
ухвалив:
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства водоканалізаційного господарства «Ічень» Ічнянської міської ради (код ЄДРПОУ 33380497, місце знаходження: Чернігівська область, м. Ічня, вул. Войкова, 1а), за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року.
На вирішення ревізії поставити наступні питання:
- перевірити повноту надходження та правильність нарахування, відповідно до існуючих на підприємстві правил, сплати грошових коштів до КП ВКГ «Ічень» за скид стічних вод з перевищенням допустимої концентрації забруднюючих речовин ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат».
Проведення позапланової ревізії доручити сектору в Ічнянському районі Ніжинської обєднаної Державної фінансової інспекції.
Ревізію провести в термін з 16 вересня 2014 року по 06 жовтня 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Виконуючий повноваження
слідчого судді суддя В.М.Овчарик