Постанова № 61450700, 14.09.2016, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
14.09.2016
Номер справи
236/2147/16-а
Номер документу
61450700
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 236/2147/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.09.2016 року Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Бікезіної О.В.,

за участю: секретаря Плаксіної Є.В.,

прокурора Городницької А.І.,

представників відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лиман адміністративну справу за позовом керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах неповнолітньої дитини - сироти ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище до ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", третя особа Управління державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії, суд,-

В С Т А Н О В И В :

29.08.2016 року керівник Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", третя особа Управління державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії, а саме нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_3, посилаючись на наступне.

Словянською місцевою прокуратурою при перевірці ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто" (далі СОЦСР "Смарагдове місто") щодо додержання вимогЗакону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»в частині виплати одноразової грошової допомоги випускникам зазначеного закладу було встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дитиною-сиротою, яка до 2015 року навчалася у відповідача й перебувала на повному державному утриманні. Відповідно до наказу директора СОЦСР "Смарагдове місто" ОСОБА_3 було відраховано з числа учнів у звязку з закінченням навчання. З вересня 2015 року ОСОБА_3 навчається у Краматорському вищому професійному торгово-кулінарному училищі, де також перебуває на повному державному утриманні. Згідно наказу директора СОЦСР "Смарагдове місто", ОСОБА_3 після закінчення навчання виплачено одноразову грошову допомогу в розмірі 42,50 грн., яка була останньою отримана. При вказаній виплаті відповідач керувався п. п. 1 п. 13Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 5 квітня 1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», яким передбачено виплату грошової допомоги в розмірі не менше як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що дорівнює 42,50 грн. Однак відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»встановлено, що випускники навчального закладу із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Крім цього за п. 2 Прикінцевих положень вказаногоЗакону передбачено, що інші нормативно-правові акти, прийняті до набуття чинності цим Законом, діють лише в частині, що не суперечить цьому Закону. Таким чином, оскільки нормиПостанови КМУ № 226 від 5 квітня 1994 рокуприйняті до набрання чинностіЗаконом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», та досі не приведені у відповідність до цьогоЗакону, при вирішенні питання про виплату одноразової грошової допомоги випускникам підлягають застосуванню саме норми ч. 7ст. 8 вказаного Закону. Відповідно дост. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»розмір прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня 2015 року до 1 вересня 2015 року становить 1286 грн. Тому ОСОБА_3 повинна була отримати після закінчення навчання одноразову грошову допомогу в розмірі значно більшому ніж ту, що вона отримала. Оскільки при порушенні законних прав ОСОБА_3 остання була неповнолітньою, то прокурором Словянської місцевої прокуратури на захист інтересів дитини-сироти, був поданий вказаний позов, за яким прокурор просив суд зобовязати відповідача нарахувати та виплатити одноразову дитині-сироті ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу за ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»та ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» з відрахуванням проведених виплат.

Крім того, прокурор просив поновити строк для звернення прокурора в інтересах ОСОБА_3 із позовом до суду на підставіст. 100 КАС України, бо про порушення прав дитини прокуратурі стало відомо лише у травні 2016 року, крім того, справа стосується інтересів неповнолітньої дитини-сироти.

Представник Словянської місцевої прокуратури, ОСОБА_5, яка діє на підставі посвідчення, у судовому засіданні на задоволені позову наполягала, надавши суду пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві, просила суд повністю задовольнити заявлені вимоги та поновити при цьому строки на звернення із позовом до суду.

Представники відповідача, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які діють на підставі довіреностей (а.с.54-55), заперечували проти задоволення заявлених позовних вимог, вказуючи, що ч. 7ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено, що випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом МіністрівУкраїни, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України. За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття. Але отримати таку допомогу мають право випускники державного закладу вже після його закінчення при працевлаштуванні, що безпосередньо вбачається зпостанови КМУ від 5 квітня 1994 року № 226, якою розмежовано надання зазначеної допомоги при працевлаштуванні та при продовженні навчання в державному навчальному закладі на повному державному забезпеченні.

Таким чином вказували, що одноразова грошова допомога в розмірі не менше шести мінімальних розмірів для осіб відповідного віку сплачується лише при працевлаштуванні осіб, що відносять до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, чого у спірному випадку не було. Прокурором не було враховано, що ОСОБА_3 16 років, а також, що вона не була працевлаштована після закінчення закладу відповідача.

Зазначили також, що усі витрати на виплату допомоги та державне утримання дітей заноситься до статей кошторису, який самостійно не складається СОЦСР "Смарагдове місто", а узгоджується з департаментом освіти в Донецькій області на підставі нормативних актів КМУ та законів України. Таким чином, представники відповідача вважають, що жодним чином не було порушено права неповнолітньої дитини, тому позов прокурора як необґрунтований не підлягає задоволенню, бо СОЦСР "Смарагдове місто" діяв у межах законодавства України.

Представник Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, до судового засідання не прибув, директор училища ОСОБА_6 надав заяву про розгляд справи без участі представника училища, просив позовні вимоги задовольнити (а.с.38). Аналогічна заява надійшла і від ОСОБА_3 (а.с.41).

Представник третьої особи Управління державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, до судового засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи без участі представника (а.с.53).

За ч. 2ст. 128 КАС Українинеприбуття в судове засідання без поважних причин представників третьої особи, або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Вислухавши прокурора, представників відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 народилась 19 березня 1999 року, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 229 від 03 червня 2010 року (а.с. 11).

На підставі рішення виконавчого комітету Торезької міської ради від 17.06.2010 року №234 ОСОБА_3 було надано статус дитини-сироти, враховуючи, що мати дитини - ОСОБА_7 померла 28.05.2010 року, відомості про батька записані за вказівкою матері згідно з частиною першою ст.135 СК України (а.с.12-14).

Згідно копії наказу № 314 від 26 серпня 2015 року ОСОБА_3 з 26 серпня 2015 року було відраховано з ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто" у звязку з зачисленням до Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища (а.с.23).

Згідно з витягу з наказу №01-64 від 08.09.2015 року ОСОБА_3 було зараховано до Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища на повне державне утримання (а.с.24).

На підставі наказу № 343 від 09 вересня 2015 року про видачу одноразової допомоги випускникам СОЦСР «Смарагдове місто» ОСОБА_3 було виплачено випускну допомогу у розмірі 42,50 грн. (а.с.19-20). Отримання вказаної суми ОСОБА_3 підтверджується відомістю про видачу матеріальної допомоги дітям-сиротам (а.с.21-22).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»N 2342-IV від 13 січня 2005 року (далі Закон N 2342-IV)випускники закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - є особами, які перебували на повному державному забезпеченні у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і закінчили своє перебування у зазначеному закладі у зв'язку із закінченням навчання.

Згідно до ст. 1 Закону №2342-IVзаклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - медичні, навчальні, виховні заклади, інші заклади та установи, в яких проживають діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

Згідно до ст. 2 Закону N 2342-IV законодавство України про соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складається зКонституції України, цьогоЗаконута інших законодавчих актів, що регулюють правовідносини, пов'язані з наданням матеріальної, соціальної та правової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, а також особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За приписами ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону N 2342-IV держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Допомога та утримання таких дітей не можуть бути нижчими за встановлені мінімальні стандарти, що забезпечують кожній дитині рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку на рівні, не нижчому за встановлений прожитковий мінімум для таких осіб.

На підставі ч. 7 ст. 8 Закону N 2342-IV випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Згідно до ч. 9 ст. 8 Закону N 2342-IV державні соціальні стандарти, нормативи споживання, нормативи забезпечення є однаковими для всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, незалежно від форми їх влаштування та утримання, і затверджуються відповідно до законодавства.

Таким чином Закон N 2342-IVвстановлює обов'язок з виплати грошової допомоги усім випускникам навчальних закладів, не розмежовуючи їх на окремі категорії - тих, хто продовжив навчання в іншому навчальному закладі, та тих, хто працевлаштувався та інші.

При цьому за п. 2 Прикінцевих положень Закону N 2342-IV вказано, що Закони України та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

На підставі ст. 25 Закону N 2342-IV порядок відшкодування витрат, повязаних з утриманням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, у тому числі на харчування, одяг, взуття, мякий інвентар на одну фізичну особу, здійснення грошових виплат при працевлаштуванні та вступі до навчального закладу, а також інших виплат, передбачених цим законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України відповідно до державних соціальних стандартів.

За ст. 39-9 Закону N 2342-IV порядок відшкодування витрат на виплату допомоги випускникам закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повне державне забезпечення відповідно дост. 8 цього Законупри працевлаштуванні та вступі до навчального закладу відповідно до норм забезпечення випускників закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, затверджується Кабінетом Міністрів України.

При цьому за п. 3 Прикінцевих положень Закону N 2342-IV вказано, що Кабінету Міністрів України в шестимісячний термін з дня набрання чинності цим Законом необхідно привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цьогоЗаконута забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Відповідно до п. п. 1 п. 13Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»встановлено, що дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошова допомога в розмірі не менш як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно до п. п. 4 п. 13 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України учням, студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в навчально-виховних та вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів.

На підставі перелічених норм суд дійшов висновку, що положення п. п. 1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» не були приведені у відповідність доЗакону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», тому не відповідають його положенням, викладеним у ч. 7ст. 8 вказаного Закону N 2342-IV .

Відповідно до положень ч. 4 ст. 9 КАС Україниу разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами, та оскільки норми Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» прийняті до набрання чинності ЗакономN 2342-IV та не приведені у його відповідність, при вирішенні спірного питання підлягають застосуванню нормиЗакону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», а саме одноразова грошова допомога підлягає виплаті ОСОБА_3 у розмірі, визначеному цим Законом.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»від 28 грудня 2014 року № 80-VIII в 2015 році було встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня в розмірі 1286 грн.

Таким чином при проведенні виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_3, як випускниці СОЦСР "Смарагдове місто" відповідач повинен був здійснити таку виплату в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, що дорівнює відповідно 7716 грн. (1286 грн. х 6 = 7716 грн.).

На підставі викладеного, суд вважає, що одноразова допомога, яка була виплачена ОСОБА_3 у розмірі не відповідає вимогам Закону N 2342-IV, чим порушено її права. Тому різницю між наведеними розмірами одноразової допомоги відповідачу необхідно нарахувати ти виплатити неповнолітній ОСОБА_8

Суд при цьому відхиляє посилання представників відповідача на те, що право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі визначеному Законом N 2342-IV ОСОБА_3 мала лише при працевлаштуванні після закінчення закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що суперечать вимогам ст. 8Закону №2342-IV, яка чітко встановлює, що усі випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повинні бути забезпечені за рахунок такого навчального закладу одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, незалежно від того продовжують вони далі навчання у іншому закладі або працевлаштуються.

Стосовно доводів прокурора щодо визнання причин пропуску звернення до суду з даним позовом (а.с. 51-52), суд зазначає наступне.

Згідно ч. 2ст. 99 КАС Українидля звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

На підставі ч. 1ст. 100 КАС Україниадміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Відповідно до пункту 1 статі 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (в редакції зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1995 року), яку ратифікованоПостановою Верховної Ради України № 789-XII від 27.02.1991 р., в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

В даному випадку суд звертає увагу, що прокурором заявлений позов в інтересах неповнолітньої дитини-сироти.

Враховуючи, що судом було встановлено порушення законних прав ОСОБА_3, яка є дитиною-сиротою, у неповнолітньому віці останньої, що було виявлено лише після проведення відповідної перевірки законності дій відповідача органами прокуратури, то у сукупності наведені обставини свідчать про можливість визнати причини пропуску строку, передбаченогост. 99 КАС України, звернення до адміністративного суду поважною.

На підставі викладеного, позовні вимоги керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах неповнолітньої дитини - сироти ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище до ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", третя особа Управління державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_3 згідно ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»та ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» з відрахуванням проведених виплат підлягають задоволенню.

З приводу вимоги позивача про відшкодування понесених ним судових витрат суд зазначає наступне.

Згідно із ст. 87 КАСУ України судовий збір включено до складу судових витрат. Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАСУ якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при поданні позову сплачено в дохід держави судовий збір у розмірі 1378 грн., що підтверджено наданим позивачем платіжним дорученням № 1661 від 28.07.2016 року (а.с.3).

За цих обставин суд приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь позивача сплаченої останнім суми судового збору.

Керуючись ст. ст.8-11,17,18,71,86,94,159-167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Визнати причини пропуску строку звернення керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах неповнолітньої дитини - сироти ОСОБА_3 до адміністративного суду поважними.

Адміністративний позов керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах неповнолітньої дитини - сироти ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище до ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", третя особа Управління державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_4 центр соціальної реабілітації "Смарагдове місто" нарахувати та виплатити дитині - сироті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, одноразову грошову допомогу, передбачену ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» з відрахуванням проведених виплат.

Стягнути з відповідача ОСОБА_4 центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто" на користь прокуратури Донецької області (код ЄДРПУ 25707002 Держказначейська служба України, м. Київ МФО 820172) р/р 35216066016251 сплачений судовий збір у розмірі 1378,00 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краснолиманський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошено у судовому засіданні 14 вересня 2016 року, повний текст постанови виготовлений 19 вересня 2016 року.

Суддя-