ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/1138/16
Категорія: 6.1 Головуючий в 1 інстанції: Танцюра К.О.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Танасогло Т.М.,
суддів - Бойка А.В.,
- Яковлєва О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Аероклуб "Одеса" до Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області, Біляївської районної ради Одеської області, Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Управління Держгеокадастру у Біляївському районі Одеської області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ПАТ"Одесцивільпроект" та ФОП ОСОБА_1, про визнання протиправними та скасування висновків та рішення -,
В С Т А Н О В И Л А :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аероклуб "Одеса" (ТОВ "Аероклуб "Одеса") звернулось до суду з адміністративним позовом до Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області, Біляївської районної ради Одеської області, Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Управління Держгеокадастру у Біляївському районі Одеської області про визнання протиправним висновку Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12 листопада 2013 року №1192, визнання протиправним висновку Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05 грудня 2014 року №01-05-14/13401, визнання протиправним висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16 лютого 2015 року №1, затвердженого начальником ГУ Держземагенства в Одеській області 16 лютого 2015 року, визнання протиправним та скасування рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 11 грудня 2014 року №490/Р-ХХХХИ-VІ, визнання протиправним та скасування рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10 липня 2015 року №45/753-VІ.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач вказує, що зазначеними рішеннями суб'єктів владних повноважень за попереднім погодженням проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області з Управлінням розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Управлінням Держземагенства у Біляївському районі Одеської області , була збільшена загальна площа території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507 за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами існуючого населеного пункту на території Августівської сільської ради.
Таке збільшення загальної площі території с.Набережне призвело до того, що межа цього населеного пункту стала становити менше 500 метрів від кінця злітно-посадкової смуги у напрямку зльоту та ніж 150 метрів від бічних меж ЗПС, що суперечить ст. 69 Повітряного кодексу України та п.8.3 Правил допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден, затверджених наказом Державіаслужби від 01 грудня 2004 року №205, та безпосередньо порушує права позивача щодо можливості експлуатації злітно - посадкового майданчика та отримання відповідного дозвільного документу для цього.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року адміністративний позов задоволений частково. Визнано протиправним висновок Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12 листопада 2013 року №1192. Визнано протиправним висновок Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05 грудня 2014 року №01-05-14/13401. Визнано протиправним та скасовано рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 11 грудня 2014 року №490/Р-ХХХХИ-VІ. Визнано протиправним та скасовано рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10 липня 2015 року №45/753-VІ. У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.
Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, Августівська сільська рада Біляївського району Одеської області звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Відповідно до приписів ст. 197 КАС України встановлено, що суд апеляційної інстанції, може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд за їх участю, а також у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
02 червня 2006 року між Біляївською районною державною адміністрацією Одеської області та ТОВ «Аероклуб» Одеса» укладено договір оренди землі, згідно п.1 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, яка находиться за межами населених пунктів на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області. /а.с.24-27 т. 1/
Пунктами 2,3 зазначеного договору оренди від 02 червня 2006 року передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 101,19 га. забудованих земель під аеродром та відповідними спорудами . На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна, які належать орендарю на підставі свідоцтва про право власності на будівлі №71 від 19 грудня 2003 року та згідно з договором оренди від 27 травня 1998 року.
Відповідно до додаткової угоди до зазначеного договору оренди земельної ділянки від 20 жовтня 2009 року п.1 договору було викладено у наступній редакції: «орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області для розміщення спортивного аеродрому з метою розвитку авіаційних видів спорту, малої авіації (авіації загального призначення) та уставної діяльності орендаря» та згідно п.7 договору визначено, що він укладений на 24 роки до 02 червня 2030 року. /а.с.ЗЗ т.1/
Рішенням Біляївської районної ради Одеської області «Про погодження Інструкції з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» та встановлення приаеродромної території» від 25 лютого 2011 року №122-VI вирішено погодити Інструкцію з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса -Лиман» та розміри зон польотів, згідно зі схемою №1 та підтримати клопотання керівництва Аероклуб «Одеса» щодо встановлення приаеродромної території навколо злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» у розмірі 1,5 км. від контрольної точки аеродрому. /а.с.34 т.1/
Судом першої інстанції також встановлено, що 18 березня 2013 року Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області прийнято рішення про затвердження генерального плану селища Набережне, Одеської області, Біляївського району, Августівської ради №347/Р-XXV-VI, яким затверджено генеральний план селища Набережне, Одеської області, Біляївського району, Августівської ради та надано згоду на виготовлення проекту землеустрою. /а.с.12 т.2/
На підставі договору №07-30/3 від 30 липня 2013 року, за замовленням Августівської сільської ради, ФОП ОСОБА_1 виготовлено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області. /а.с.2-281 т.2/
12 листопада 2013 року Управлінням розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області прийнято висновок №1192, яким погоджено проектну документацію із землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району. /а.с.67 т. 1/
05 грудня 2014 року Управлінням Держземагенства у Біляївському районі Одеської області прийнято висновок про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від №01-05-14/13401. /а.с.131-132 т.1/
11 грудня 2014 року Августівською сільською радою Біляївського району Одеської прийнято рішення про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне №490/Р-ХХХХІІ-VI, яким вирішено погодити проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне із додатковим включенням в межі селища 108,8471 га землі та пропонувати Біляївській районній раді затвердити проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж та встановити площу селища Набережне 159,5507 га. При цьому, відповідно до зазначеного рішення було також вирішено вилучити із загальної площі 0,2508га., що знаходяться в оренді ТОВ Аероклуб «Одеса» та 0,3544га. ріллі державної власності. /а.с. 160-161 т.1/
Відповідно до висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16 лютого 2015 року №1, затвердженої заступником начальника Головного управління Держземагенства в Одеській області М.Є.Кузнєцовим, зазначений проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області було повернуто на доопрацювання у зв'язку із тим, що він не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам. /а.с.68-69 т.1/
Рішенням Біляївської районної ради від 10 липня 2015 року №45/753-УІ було затверджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області із збільшенням загальної площі території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507га. за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами існуючого населеного пункту на території Августівської сільської ради. /а.с.64 т.1/
Не погоджуючись з вищезазначеними висновками та рішеннями позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи справу суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані висновки є протиправними, а рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 11 грудня 2014 року №490/Р-ХХХХИ-УІ та Біляївської районної ради Одеської області від 10 липня 2015 року №45/753-УІ є протиправними та підлягають скасуванню.
Колегія суддів вважає такий висновок суду першої інстанції правильним та таким, що відповідає вимогам Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, Повітряного кодексу України, Земельному кодексу України та іншим нормам діючого законодавства, виходячи з наступного.
В апеляційній скарзі Августівської сільської ради вказується, що ні Августівська сільська рада, ні Біляївська районна державна адміністрація не розглядали та не вирішували питання щодо надання приаєродромної території ТОВ «Аероклуб». Апелянт вважає, що позивачем не доведено порушення його прав оскаржуваними висновками та рішеннями, а тому просить постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року скасувати, та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову ТОВ «Аероклуб»Одеса» до Августівської сільської ради Біляївського району про визнання протиправними та скасування висновків та рішень відмовити повністю.
Колегія суддів не погоджується з доводами апелянта,виходячи з наступного.
Відповідно до ст.69 Повітряного кодексу України будівлі і природні об'єкти, розташовані на при аеродромній території, не повинні становити загрози для польотів повітряних суден. На при аеродромній території запроваджується особливий порядок здійснення діяльності, яка може вплинути на безпеку авіації та створити перешкоди для роботи наземних засобів зв'язку, навігації та спостереження. До такої діяльності належать: 1) будівництво, вибухові роботи; 2) діяльність, що сприяє скупченню птахів; 3) установлення радіовипромінювальних пристроїв; 4) роботи, пов'язані з використанням лазерних пристроїв, що можуть випромінювати у повітряний простір; 5) роботи, пов'язані із запуском ракет, метеорологічних радіозондів та куль-пілотів; 6) діяльність, пов'язана з польотами літальних апаратів, з викидами диму та газів, що можуть погіршувати видимість у районі аеродрому; 7) будівництво високовольтних повітряних ліній, висадка та вирощування дерев або зелених насаджень. Визначення умов забудови, використання землі і споруд та здійснення діяльності, зазначеної в частині другій цієї статті, на приаеродромній території здійснюється органами місцевого самоврядування згідно із законом за погодженням з експлуатантом аеродрому та уповноваженим органом з питань цивільної авіації. Інформація про розміри при аеродромної території доводиться експлуатантом аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика чи уповноваженою ним особою до відома відповідних органів місцевого самоврядування, на території здійснення повноважень яких знаходиться земельна ділянка, ч яка повністю чи частково належить до при аеродромної території. Розмір при аеродромної і території залежить від розмірів аеродрому та визначається авіаційними правилами України. , Для запобігання порушенню умов погодження, незаконному будівництву експлуатант аеродрому повинен здійснювати контроль за станом при аеродромної території. Експлуатант аеродрому та провайдер аеронавігаційного обслуговування за взаємною згодою та за згодою органів місцевого самоврядування мають право встановлювати на при аеродромній території та за її межами наземні засоби зв'язку, навігації та спостереження, світлотехнічні засоби, прокладати інженерні мережі, користуватися правом доступу до такого обладнання. У смугах повітряних підходів до аеродромів може бути обмежено спорудження об'єктів, у яких може одночасно перебувати значна кількість людей, а також об'єктів підвищеної небезпеки, обмежено розташування високовольтних повітряних ліній. Якщо дерева або гілки дерев становлять перешкоду для повітряного руху або розміщуються поблизу повітряних ліній електрозв'язку та електропостачання, антенно-фідерних пристроїв наземних засобів зв'язку, навігації та спостереження, світлотехнічних засобів, які заважають їх установленню або роботі, експлуатант аеродрому та провайдер аеронавігаційного обслуговування мають право вимагати усунення цих перешкод. Вимоги щодо обмежень та обліку перешкод встановлюються авіаційними правилами України. На відстані до 15 кілометрів від меж аеродрому забороняється відкрите складування харчових відходів, розміщення звалищ, спорудження або розбудова споруд, які сприяють масовому скупченню птахів і можуть створювати загрозу для повітряного руху. Органи виконавчої влади, юридичні та фізичні особи незалежно від форми власності, які допустили порушення порядку діяльності, зазначеної в частині другій цієї статті, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, зобов'язані згідно з рішенням уповноваженого органу з питань цивільної авіації припинити будівництво чи діяльність, зазначену в частині другій цієї статті, до вирішення питання щодо можливості та умов подальшого будівництва відповідно до законодавства. Будь-яка шкода, заподіяна власникові або експлуатантові аеродрому, постійного злітно-посадкового майданчика чи аеропорту та споживачу їхніх послуг, у тому числі експлуатанту повітряного судна, внаслідок порушень, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією чи іншою діяльністю на при аеродромній території, підлягає відшкодуванню відповідно до закону.
Згідно з п. 84 ч.1 ст.1 Повітряного кодексу України при аеродромна територія - це обмежена регламентованими розмірами місцевість навколо зареєстрованого згідно із встановленим порядком аеродрому (вертодрому) або постійного злітно-посадкового майданчика.
Відповідно до ч.2 ст.72 Земельного кодексу України на приаеродромній території відповідно до закону запроваджується особливий режим використання земель.
Відповідно до п.п. 8.3.1 - 8.3.3 п.8.3 Правил допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден, які затверджені наказом Державної служби з нагляду за забезпеченням безпеки авіації №205 від 01.12.2004р. розташування злітно-посадкового майданчику, планування та виконання польотів з нього повинні відповідати інструкції з виконання польотів. Прилегла до злітно-посадкового майданчику місцевість повинна забезпечувати безпеку польотів повітряних суден. Віддалення злітно-посадкового майданчику, злітно-посадкова смуга для польотів літаків від межі населеного пункту повинно становити не менше 500 метрів від кінця злітно-посадкової смуги у напрямку зльоту та 150 метрів від бічних меж злітно-посадкової смуги.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Біляївської районної ради Одеської області «Про погодження Інструкції з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» та встановлення приаеродромної території» від 25.02.2011р. №122-УІ. було погоджено Інструкцію з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «спортивний аеродром «Одеса_Лиман» та розміри зон польотів, згідно зі схемою №1 та підтримано клопотання керівництва аероклубу «Одеса» щодо встановлення при аеродромної території навколо злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» у розмірі 1,5 км від контрольної точки аеродрому(КТА- центр льотного поля з координатами точки 463446N0304218Е).
Отже,колегія суддів вважає, що відповідно до пункту ст.69 Повітряного кодексу України інформація про розміри приаеродромної території була доведена позивачем як експлуатантом аеродрому до відома відповідного органу місцевого самоврядування, на території здійснення повноважень якого знаходиться земельна ділянка,та розміри цієї приаеродромної території були встановлені шляхом прийняття вищевказаного рішення Біляївської районної ради Одеської області.
Відповідно до ч.2 ст.173 Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.
Згідно з ч.2 ст.174 Земельного кодексу України рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад.
Відповідно до ст.186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта, подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури. Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації. У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи.
Разом з цим, відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно Рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської від 11 грудня 2014 року було погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне №490/Р-ХХХХІІ-VI, із додатковим включенням в межі селища 108,8471 га землі та запропоновано Біляївській районній раді затвердити даний проект землеустрою та встановити площу селища Набережне 159,5507 га.
Рішенням Біляївської районної ради від 10 липня 2015 року №45/753-УІ було затверджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області із збільшенням загальної площі території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507га. за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами існуючого населеного пункту на території Августівської сільської ради.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, вказаний проект землеустрою попередньо погоджувався з Управлінням розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Управлінням Держземагенства у Біляївському, що підтверджується позитивними висновками цих структурних підрозділів.
Наявність, встановленої рішенням Біляївської районної ради від 25.02.2011р. №122-УІ приаеродромної території та особливості вимог щодо віддалення злітно-посадкових майданчиків від меж населеного пункту під час прийняття оскаржуваних рішень до уваги не було прийнято, що підтверджується матеріалами справи, та письмовими поясненнями представника Біляївської районної ради. / т.1а.с.106-107/
Крім того з досліджених під час апеляційного розгляду матеріалів справи вбачається, що збільшення загальної площі території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507га. за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами населеного пункту на території Августівської сільської ради згідно зазначеного проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області призвело до того, що межа зазначеного населеного пункту стала становити менш ніж 500 метрів від кінця злітно-посадкової смуги у напрямку зльоту та ніж 150 метрів від бічних меж злітно-посадкової смуги.
Отже, колегія суддів вважає, що порушення вищевказаних вимог діючого законодавства мають прямий зв'язок з порушенням прав позивача на експлуатацію злітно-посадкового майданчику відповідно до предмету діяльності товариства, визначеного його Статутом.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що висновок Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12.11.2013р. №1192, висновок Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05.12.2014р. №01-05-14/13401, рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХІІ-УІ та рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-УІ прийняті без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, а тому вони є протиправними, а рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХИ-УІ та Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-УІ у зв'язку із чим крім цього підлягають скасуванню.
Крім того, колегія суддів вважає за необхідне наголосити, що відповідно до правового висновку, зазначеного у Постанові Верховного Суду України від 01.07.2015р. по справі №6-184цс15, обов'язковим для врахування в порядку ст.244-2 КАС України, відсутність окремого проекту землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги не свідчить про відсутність самої прибережної захисної смуги, оскільки її розміри встановлені законом, що за аналогією закону можливо застосувати до зазначених правовідносин у зв'язку із тим, що встановлення приаеродромної території визначено діючим законодавством.
Інші доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає, оскільки вони спростовуються матеріалами справи.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст.200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга - залишенню без задоволення.
Керуючись, ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направленні її копій сторонам та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Головуючий: Т.М. Танасогло
Суддя: А.В. Бойко
Суддя: О.В. Яковлєв