Справа № 815/4662/16
УХВАЛА
19 вересня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Агротіртранс» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльність, зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Агротіртранс» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності ДФС України, ГУ ДФС України в Одеській області, ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС України в Одеській області по незабезпеченню автоматичного збільшення суми, на яку ТОВ «Агротіртранс» (код ЄДРПОУ 32503284) має право реєструвати податкові накладні та /або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. На величину від'ємного значення за червень 2015 року у розмірі 1 148 373, 00 грн. у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у визначений законом термін; зобов'язання Державну Фіскальну службу України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРОТІРТРАНС" (код ЄДРПОУ 32503284) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину від'ємного значення за червень 2015 року на суму 1 148 373,00 грн.; зобов'язання Головне Управління Державної фіскальної служби в Одеській області відобразити у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ суму, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРОТІРТРАНС" (код ЄДРПОУ 32503284) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину від'ємного значення за червень 2015 року на суму 1 148 373,00 грн.; зобов'язання Державну податкову інспекцію у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області відобразити у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ суму, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРОТІРТРАНС" (код ЄДРПОУ 32503284) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину від'ємного значення за червень 2015 року на суму 1 148 373,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно до п. 4)ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте дана заява зазначеним вимогам не відповідає.
В позовній заяві позивач вказує трьох відповідачів - Державну податкову інспекцію у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, Головне управління ДФС в Одеській області, Державну фіскальну службу України, та в пункті 1 прохальної частини даного позову позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність одночасно всіх трьох відповідачів, по незабезпеченню автоматичного збільшення суми, на яку ТОВ «Агротіртранс» (код ЄДРПОУ 32503284) має право реєструвати податкові накладні та /або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. На величину від'ємного значення за червень 2015 року у розмірі 1 148 373, 00 грн. у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у визначений законом термін, проте, в порушення п.4 ч. 1 ст. 106 КАС України позивач не зазначає та не надає доказів того, в чому саме полягає протиправність вчинення даних дій кожним з відповідачів відповідно.
Також позивач в п. 3 та 4 прохальної частини адміністративного позову просить суд зобов’язати ГУ ДФС в Одеській області та ДПІ у Київському районі ГУ ДФС України в Одеській області вчинити одну й ту саму дію, відобразити у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ суму, на яку ТОВ «Агротіртранс» (код ЄДРПОУ 32503284) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. На величину від'ємного значення за червень 2015 року у розмірі 1 148 373, 00 грн., проте в порушення п.4 ч. 1 ст. 106 КАС України позивач не зазначає та не надає доказів того, в чому саме полягає необхідність зобов’язання обох відповідачів вчинити одну й ту саму дію.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22.05.2015 року № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб’єктом владних повноважень або юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата в місячному розмірі становить – 1 378 гривень.
Між тим, згідно абз. 2 ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, даний адміністративний позов містить 1 вимогу майнового характеру та вимоги немайнового характеру.
Позивачем до позову наданий документ про сплату судового збору у розмірі 17255,60 грн., тобто за одну вимогу майнового характеру.
Таким чином, з урахуванням вимог, заявлених позивачем, судовий збір ним сплачений не в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме шляхом подання до суду уточнень до адміністративного позову у відповідності до кількості відповідачів з визначенням позовних вимог до кожного з них та викладенням обставин, а також доказів на їх підтвердження та документу про сплату судового збору ,відповідно до заявлених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Агротіртранс» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльність, зобов’язання вчинити певні дії,- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 28 вересня 2016 року усунути недоліки та роз’яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук