Справа № 815/4654/16
УХВАЛА
19 вересня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі до ТОВ«Гурман-К» про накладення штрафу,-
ВСТАНОВИВ
14.09.2016р. до суду надійшов адміністративний позов Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі до ТОВ «Гурман-К» про притягнення до відповідальності передбаченої п.5 ч.1 ст.64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: накладення штрафу у розмірі від пяти до восьми мінімальних заробітних плат із вилученням з обігу таких харчових продуктів.
Відповідальність за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів передбачена ст.64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Відповідно п.8,9 ст.65 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» розгляд справ про порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів здійснюється у судовому порядку відповідно до закону. Заява про правопорушення, передбачені статтею 64 цього Закону, разом з іншими матеріалами надсилається до суду у 15-денний строк з моменту складення протоколу про правопорушення.
Як свідчать матеріали, додані до адміністративного позову, протокол про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів складено за результатом перевірки оператора ринку ТОВ «Гурман-К» 05.09.2016р.
Згідно з ч.1 та п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
При цьому, відповідно до п.5 ч.1 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Разом з цим, відповідно до вимог ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї відповідно до кількості відповідачів та документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі разом з позовною заявою подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі у звязку із відсутністю коштів у Державному бюджеті.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» для Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі не передбачено пільг зі сплати судового збору.
Крім того, факт подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень не є безумовною підставою для надання йому пільг зі сплати судового збору та вирішення питання про відстрочення його сплати.
Тобто, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для надання пільг зі сплати судового збору, зокрема, відстрочення його сплати.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.7 КАС України одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах є принцип рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
При цьому, Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі не надано до суду жодних доказів відсутності коштів на сплату судового збору та наявновності обгрунтованих підстав для відстрочення його сплати.
Враховуючи зазначене, суд не вбачає підстав для відстрочення Управлінню Держпродспоживслужби в м.Одесі сплати судового збору.
За таких обставин, оскільки Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі не сплачено судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
Адміністративний позов Управління Держпродспоживслужби в м.Одесі до ТОВ«Гурман-К» про накладення штрафу - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя К.О. Танцюра