Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2016 р. Справа № 805/1700/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Козаченка А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області про стягнення коштів.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що йому в якості одноразової грошової допомоги при звільненні було виплачено 19 490, 09 грн. Разом з цим позивач вважає, що відповідачем при розрахуванні вказаної суми було невірно враховано розмір середньоденного грошового забезпечення, що призвело до зменшення загального розміру вказаної виплати.
Також позивач, посилаючись на ст. 116, 117 КЗпПУ, вважає, що відповідач з 06.11.2015 року повинен виплатити середній заробіток за весь час затримки виплат, належних позивачу, по день фактичного розрахунку.
На підставі викладеного, з урахуванням зменшених та уточнених позовних вимог, позивач просив стягнути з Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області на користь ОСОБА_2 невиплачену частку одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 30 153, 31 грн.; зобовязати Краматорський МВ ГУМВС України в Донецькій області нарахувати ОСОБА_1 суму середнього заробітку згідно ст. 117 КЗпПУ з 06.11.2015 року за увесь час затримки по день фактичного розрахунку з розрахунку середньоденної заробітної плати ОСОБА_2 в розмірі 147, 97 грн. по день фактичного розрахунку та виплатити цю суму.
Позивач просив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Представник відповідача через канцелярію суду надав письмові заперечення, згідно змісту яких просив відмовити в задоволенні позову, щодо розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Наказом ГУ МВС України в Донецькій області № 331 о/с від 03.11.2015 року майора міліції ОСОБА_1 (М-118173) поновлено на посаді старшого оперуповноваженого відділу карного розшуку Краматорського МВ з 30.07.204 року.
Наказом ГУ МВС України в Донецькій області №354 о/с від 06.11.2015 року майора міліції ОСОБА_1 (М-118173) старшого оперуповноваженого відділу карного розшуку Краматорського МВ звільнено з ОВС у запас Збройних сил (із постановкою на військовий облік) за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів).
Згідно витягу з наказу № 411 о/с від 06.11.2015 року унесено зміни до наказу ГУ МВС в області від 06.11.2015 року № 354 о/с у частині звільнення майора міліції ОСОБА_1 (М-118173), старшого уповноваженого відділу карного розшуку Краматорського міського відділу. Вважати вислугу років на 06.11.2015 року у календарному обчисленні та для виплати грошової допомоги 22 роки 01 місяць 25 днів без встановлення премії у листопаді 2015 року.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13.04.2016 року, яка набула законної сили 31.05.2016 року, разом з іншим зобовязано Краматорський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області перерахувати щомісячне грошове забезпечення ОСОБА_1 за період з 01 липня 2015 року по 02 листопада 2015 року із розрахунку середньоденного грошового забезпечення позивача у розмірі 147 (сто сорок сім гривень) гривень 97 (девяносто сім) копійок.
Згідно довідки від 10.08.2016 року № 212/488, позивачу нарахована вихідна допомога в розмірі 19 490, 68 грн.
З приводу спірних правовідносин в частині стягнення невиплаченої частки одноразової грошової допомоги про звільненні в розмірі 30 153, 31 грн. суд зазначає наступне.
Преамбулою Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Згідно положень ч. 1 ст. 9 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за станом здоров'я працівникам міліції (особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), які на момент опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ, мали календарну вислугу не менше п'яти років і до 7 листопада 2015 року були звільнені із служби в органах внутрішніх справ незалежно від підстав звільнення та продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ або Національній поліції (їхніх територіальних органах, закладах і установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення зі служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, а також у зв'язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 16 років, одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.
Таким чином, у відповідності до вимог вищезазначеної статті, суд вважає що позивач, перебуваючи у статусі особи, звільненої за скороченням штату та маючи станом на 06.11.2015 року більше 10 років вислуги, має право на одноразову грошову допомогу в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Як вже було зазначено вище, згідно витягу з наказу № 411 о/с від 06.11.2015 року унесено зміни до наказу ГУ МВС в області від 06.11.2015 року № 354 о/с у частині звільнення майора міліції ОСОБА_1 (М-118173), старшого уповноваженого відділу карного розшуку Краматорського міського відділу. Вважати вислугу років на 06.11.2015 року у календарному обчисленні та для виплати грошової допомоги 22 роки 01 місяць 25 днів без встановлення премії у листопаді 2015 року.
Також в тексті постанови Донецького окружного адміністративного суду від 13.04.2016 року, яка набула законної сили 31.05.2016 року, зазначено, що з довідки Краматорського МВ ГУМВС України від 01.04.2015 року № 212/82 встановлено, що середньомісячний розмір грошового забезпечення позивача на день звільнення становив 4513, 09 грн.
Згідно довідки від 10.08.2016 року № 212/488, позивачу нарахована вихідна допомога в розмірі 19 490, 68 грн. Розрахунок був проведений на підставі виплаченого грошового утримання. А саме: посадового окладу 750 грн., окладу на звання 125 грн., вислуги років 306, 25 (35%) та надбавки за особливі умови служби 590, 63 (50%).
Разом з цим, з урахуванням середньомісячного розміру грошового забезпечення позивача в сумі 4513, 09 грн., розмір вихідної допомоги становить: 4513, 09 грн. / 50% * 22 роки = 49 643, 99 грн. Так як позивачу вже нарахована вихідна допомога в розмірі 19 490, 68 грн., то залишок коштів в якості вихідної допомоги, що належить до сплати позивачу становить: 49 643, 99 грн. 19 490, 68 грн. = 30 153, 31 грн.
Таким чином суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в даній частині, а саме: стягнення з Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 невиплачену частку одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 30 153, 31 грн.
З приводу спірних правовідносин в частині зобовязання відповідача нарахувати позивачу суму середнього заробітку згідно ст. 117 КЗпПУ з 06.11.2015 року по день фактичного розрахунку з урахуванням середньоденної заробітної плати в розмірі 147, 97 грн. відповідача суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Кодексу законів про працю України, вказаний Кодекс регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини.
Статтею 2-1 Кодексу законів про працю України визначено, що Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.
Згідно ст. 116 Кодексу законів про працю України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відповідно до ст. 117 Кодексу законів про працю України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Аналізуючи вищенаведені положення законодавства суд зазначає, що у відповідача виник обовязок щодо виплати позивачу його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Таким чином, розглядаючи позовні вимоги в даній частині, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в даній частині, а саме: зобовязання Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області нарахувати ОСОБА_1 суму середнього заробітку згідно ст.. 117 КЗпПУ з 06.11.2015 року по день фактичного розрахунку з урахуванням середньоденної заробітної плати ОСОБА_3 в розмірі 147, 97 грн.
Відповідно суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути з Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 08671509) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) невиплачену частку одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 30 153, 31 грн.
Зобовязати Краматорський МВ ГУМВС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 08671509) нарахувати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) суму середнього заробітку згідно ст. 117 КЗпПУ з 06.11.2015 року по день фактичного розрахунку з урахуванням середньоденної заробітної плати ОСОБА_3 в розмірі 147, 97 грн.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Козаченко А.В.