Справа № 686/16175/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2016 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Стефанишин С.Л., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про визнання протиправних дій та зобов'язання до вчинення дій,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про визнання протиправних дій та зобов'язання до вчинення дій і просить:
визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щодо відмови включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому провести нарахування та виплату пенсії з 27.09.2007 року відповідно до Закону України «Про державну службу» включивши до складу заробітної плати з якої нараховується пенсія суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток та інших виплат з урахуванням до довідки від 17.02.2016 року № 02-13-275 із розрахунку 85% суми заробітної плати.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що отримує пенсію з 27.09.2007 року за віком згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» у розмірі 85 % від суми заробітної плати державного службовця.
25.02.2016 року ОСОБА_1, звернулася до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії.
Листом від 02.03.2016 року за № 119/С-12 відповідачем було відмовлено у здійсненні перерахунку.
Ухвалою суду від 12 серпня 2016 року позовна заява в частині позовних вимог за період з 27.09.2007 року по 10.03.2016 року включно була залишена без розгляду.
Відповідачу були вручені копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів, після чого відповідачем суду надані письмові заперечення проти позову, в яких він вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить відмовити в позові.
Суд вважає, що підстави для розгляду даної справи за загальними правилами адміністративного судочинства відсутні.
Суд, дослідивши письмові докази та матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Так, судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, що з 27.09.2007 року позивач перебуває на обліку в управління та отримує пенсію за віком, згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» у розмірі 85 % від заробітної плати.
25.02.2016 року ОСОБА_1, звернулася до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням усіх виплат зазначених у довідці від 17.02.2016 року № 02-13-275.
Листом від 02.03.2016 року за № 119/С-12 відповідачем було відмовлено у здійсненні перерахунку та зазначено, що згідно п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій. У тому числі спеціальних з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу». Також, на думку відповідача з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах визначених Законом України «Про державну службу» «Про прокуратуру"», «Про судоустрій і статус суддів"», «Про статус народного депутата України", «Про Кабінет Міністрів України"», «Про судову експертизу", «Про Національний банк України"», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового кодексу України, Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.не призначаються а раніше призначені не перераховуються.
10 серпня 2016 року ОСОБА_1, звернулася до суду із адміністративним позовом до відповідача, яким просить визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щодо відмови включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому провести нарахування та виплату пенсії з 27.09.2007 року відповідно до Закону України «Про державну службу» включивши до складу заробітної плати з якої нараховується пенсія суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток та інших виплат з урахуванням до довідки від 17.02.2016 року № 02-13-275 із розрахунку 85% суми заробітної плати.
Відповідач, відмовляючи ОСОБА_1, у нарахуванні та виплаті пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» включивши до складу заробітної плати з якої нараховується пенсія суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток та інших виплат, посилається на дію пункту 5 Прикінцевих положень Закону Україні "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-VIII від 02.03.2015 року, відповідно до якого з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України "Про державну службу".
Суд вважає зазначене рішення відповідача необґрунтованим.
Частиною першою статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною другою статті 33 Закону №3723-ХІІ передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу)).
Згідно із ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до виплат (доходу), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчисленні) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримуванні застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванні, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація доходів громадян входять до системи оплати праці позивача як державного службовця та мали бути враховані при обчисленні розміру її пенсії.
Зазначене узгоджується із правовою позицією Верховного Суду України, висловленою ним в постанові від 4.03.2014 року по справі № 21-3а14.
За таких обставин позов слід задовольнити.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) 551 грн. 20 коп. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 7 - 15, 69 - 71, 86, 158 - 163, 183-2 КАС України, Законом України «Про державну службу», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці», суд -
п о с т а н о в и в:
Позов ОСОБА_1 про визнання протиправних дій та зобов'язання до вчинення дій - задовольнити.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щодо відмови ОСОБА_1 включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Ззобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому провести нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з 10.03.2016 року відповідно до Закону України «Про державну службу» включивши до складу заробітної плати з якої нараховується пенсія суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток та інших виплат з урахуванням до довідки від 17.02.2016 року № 02-13-275 із розрахунку 85% суми заробітної плати.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) 551 грн. 20 коп. судового збору.
Копії постанови невідкладно надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя: С. Стефанишин