ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1097/16
19 вересня 2016 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання незаконним та скасування висновку,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, в якому просить визнати незаконним та таким, що підлягає до скасування, висновок атестаційної комісії, викладений у протоколі № 15.00008053.0035422 від 15 липня 2016 року.
У відповідності до вимог частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення наведених вимог процесуального закону позивачем до позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, у тому числі оскаржуваного висновку атестаційної комісії, викладеного у протоколі № 15.00008053.0035422 від 15 липня 2016 року.
15 вересня 2016 року відділом документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду складено акт відповідно до підпункту 6.1.13 Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 року № 174, про те, що при відкритті конверта, у якому надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, виявлено відсутність квитанції про сплату судового збору та документів, вказаних як додатки до позовної заяви.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем до позовної заяви не додано документів, вказаних як додатки до неї, а також копії позовної заяви та всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідача.
Згідно з частиною третьою статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, чинних з 1 вересня 2015 року, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина перша статті 4 Закону).
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 року № 928-VIII з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 551,20 грн.
Позивачем в адміністративному позові заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру. Відтак, позивачу слід було сплатити 551,20 грн. судового збору за позовну вимогу немайнового характеру.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган ДФС України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)".
Частиною третьою статті 99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Позивач звернувся до адміністративного суду щодо оскарження висновку атестаційної комісії, викладеного у протоколі № 15.00008053.0035422 від 15 липня 2016 року, тобто позовна вимога стосується проходження публічної служби. Позовна заява до суду надішла поштовим зв'язком та, як вбачається з конверту, була здана на пошту 14 вересня 2016 року, тобто з пропуском місячного строку звернення до суду, встановленого частиною третьою статті 99 КАС України. При цьому, до позовної заяви не долучено належних доказів того, коли позивач фактично дізнався про оскаржуване рішення, та доказів, які підтверджують поважність причин пропуску строку звернення до суду, що позбавляє суддю можливості встановити, чи поданий адміністративний позов в межах строку звернення до адміністративного суду та чи є підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними в разі подання позову з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що позовна заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: 1) доказів на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 2) копії позовної заяви та копій всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача; 3) доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі або доказів, що підтверджують наявність пільг у позивача щодо сплати судового збору; 4) доказів на підтвердження обставин фактичного ознайомлення позивача з оскаржуваним рішенням та поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання незаконним та скасування висновку залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 29 вересня 2016 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
Копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.