Постанова № 61384842, 13.09.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2016
Номер справи
815/2925/16
Номер документу
61384842
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/2925/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2016 року м.Одеса

16год.10хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

За участю секретаря - Гуманенко В.О.

За участю сторін:

Від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю

Від відповідача: Безпалько А.Ю. - за довіреністю

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_3, в якій позивач просить суд зобов'язати Головне управління ДФС в Одеській області надати ОСОБА_3 перелік вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року та станом на теперішній час, а також належним чином посвідчені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що його було попереджено про наступне звільнення та запропоновано посаду, яка не є рівнозначною посаді яку він займає. Вважаючи дане попередження протиправним, 25.05.2016 року він надіслав на адресу ГУ ДФС в Одеській області інформаційний запит, в якому просив надати перелік вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року та станом на теперішній час, а також належним чином посвідчені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час.

Листом ГУ ДФС в Одеській області від 02.06.2016 р. йому повідомлено, що його запит про надання публічної Інформації від 25.05.2016 року направлено до Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області як належному розпоряднику інформації. Листом Комінтернівської ОДПІ від 08.06.2016 року позивача було повідомлено, що інформація про вакантні посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській висвітлена в районній газеті «Слава хлібороба», а надати належним чином посвідчені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час не має можливості.

На думку позивача, відмова ГУ ДФС в Одеській області у наданні запитуваної інформації є незаконною. Позивач вважає, що ГУ ДФС в Одеській області є розпорядником інформації про вільні посади у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській, тому звернувся до суду з даним позовом про зобов'язання надати інформацію.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених в письмових запереченнях на позов. В обґрунтування своєї правової позиції зазначив, що до ГУ ДФС в Одеській надійшов запит на публічну інформацію ОСОБА_3 від 25.05.2016 року. Відповідно до наказу ДФС України від 18.01.2016 №57-О ГУ ДФС в Одеській області уповноважено попереджати керівних працівників територіальних органів та осіб начальницького складу та працевлаштовувати працівників шляхом пропонування посад у підпорядкованих органах, у тому числі номенклатури Голови ДФС.

Штатна чисельність Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області була затверджена 22.03.2016 року Г.В. Мілютіним та передана до Комінтернівської ОДПІ, інформація щодо вакансій в даному штатному розписі належить до компетенції Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, а тому відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. ГУ ДФС в Одеській області було перенаправлено запит ОСОБА_3 для розгляду до належного розпорядника інформації.

У зв'язку з тим, що до компетенції Головного управління ГУ ДФС в Одеській області відноситься запропонування посад та працевлаштування, а також вручення попередження та пропозиції, позивачу неодноразово повідомлялися посади в Комінтернівської ОДПІ, які були вакантні, при цьому таке запропонування проходить за попереднім погодженням з уповноваженими посадовими особами Комінтернівської ОДПІ (керівництво та кадрова служба). Кадровою службою ГУ ДФС в Одеській області проводиться постійна робота щодо ознайомлення позивача з вакантними посадами Комінтернівської ОДПІ, про що складаються відповідні листи.

Відповідь ГУ ДФС в Одеській області була підготовлена та надана (перенаправлена) у строки, передбачені чинним законодавством, та направлена на адресу запитувача, а саме ОСОБА_3, у зв'язку з чим підстав для задоволення позовних вимог немає.

У судовому засіданні 13.09.2016р. судом розглянуто та відхилено клопотання представника позивача про заміну відповідача - ГУДФС в Одеській області на Комінтернівську ОДПІ ГУДФС в Одеській області, оскільки така заміна призведе до зміни підстав позову, що суперечить положенням ч.1 ст.51 КАС України, адже станом на 13.09.2016р. суд вже розпочав судовий розгляд справи по суті.

Підставою позовних вимог до ГУДФС в Одеській області є відмова у наданні публічної інформації за запитом від 25.05.2016р. листом ГУДФС в Одеській області від 02.06.2016р. з перенаправленням запиту до Комінтернівської ОДПІ, що позивач вважає протиправним.

Підставою позовних вимог до Комінтернівської ОДПІ (адміністративний позов в редакції заяви від 13.09.2016р.) є незаконна (на думку позивача) відмова вже Комінтернівської ОДПІ надати відповідь на інформаційний запит від 25.05.2016р. листом від 08.06.2016р., тобто інші обставини, ніж ті, на які ОСОБА_3 вказував в адміністративній позовній заяві, за якою суд розглядає справу по суті.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що наказом ДФС України від 29.09.2015р. №3064-о ОСОБА_3 призначено на посаду начальника ДПІ у м.Южному ГУДФС в Одеській області. У зв'язку з реорганізацією ДПІ у м.Южному 05.04.2016р. комісія з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області запропонувала ОСОБА_3 посаду держподатінспектора юридичного сектору Комінтернівської ОДПІ ГУДФС в Одеській області, яку позивач вважає нерівнозначною тій, яку він обіймає.

Вважаючи, що попередження про звільнення з посади відбулось з порушеннями ст.49-2 КзПП України, 25.05.2016 року ОСОБА_3 надіслав до Головного управління ДФС в Одеській області інформаційний запит про надання публічної інформації (а.с 9).

У зазначеному запиті позивач просив надати йому наступну інформацію: перелік вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року та станом на теперішній час, а також належним чином посвідчені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час.

У відповідь на вищезазначений запит позивачем було отримано лист Головного управління ДФС в Одеській області від 02.06.2016 року №588/П/15-32-04-01-09, де відповідач зазначив, що запит про надання публічної інформації від 25 травня 2016 року, відповідно до п.3 ст.22 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-УІ «Про доступ до публічної інформації» направлено до Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області як належному розпоряднику інформації.

Листом від 08.06.2016 року №3433/10/15-17-04-01-10 Комінтернівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області позивачу на його запит від 25.05.2016 року була надана відповідь, що ОСОБА_3 являється структурною одиницею державного органу, на яку покладено службові повноваження, на підставі п. 2 ст.2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом. На підставі ст.49-2 одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації позивачу були надані пропозиції від 05 квітня 2016 року на посаду головного державного інспектора юридичного сектору Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (на період відсутності основного працівника ОСОБА_7), у разі відмови працівника від переведення, працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Крім того зазначено, що у засобах масової інформації, а саме районній газеті «Слава хлібороба» від 30.04.2016 року №17, були висвітлені вакантні посади Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області. На підставі підпункту 4. п.1 ст. 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформація про інших осіб надається за рішенням суду, тому завірені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час надати не має можливості.

Позивач, вважаючи, що саме ГУ ДФС в Одеській області є належним розпорядником інформації, звернувся з позовом до суду про зобов'язання відповідача надати інформацію.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011р. №2939-VI (далі - Закон України № 2939-VI).

Згідно ст.1 Закону України № 2939-VI, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Частиною 1 ст. 5 Закону України № 2939-VI передбачено, що доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.

Відповідно до статті 12 Закону України №2939-VI суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закону України № 2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.

Позивач в адміністративному позові пояснює, що наказом ДФС України від 29.09.2015 року № 3064-О його було призначено на посаду начальника ДПІ у м. Южному ГУ ДФС в Одеській області. В подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 р. № 892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» постановлено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2. Згідно Додатку № 2 до Постанови КМ України 04.11.2015 р. № 892 шляхом об'єднання Березівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС, Миколаївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС та Державної податкової інспекції у м. Южному Головного управління ДФС утворено Комінтернівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС. На базі ліквідованої ДПІ у м. Южному створюється Южненське відділення Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області.

Як вбачається з матеріалів справи, наказом Комінтернівської ОДПІ Головного управління ДФС в Одеській області від 05.04.2016 року № 47 «Про введення в дію організаційної структури та штатного розпису Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області» затверджено штатний розпис Комінтернівської ОДПІ. Штатним розписом Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області на 2016 рік затверджено посаду заступника начальника - начальник Южненського відділення Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області.

Позивач вказує, що у зв'язку із реорганізацію ДПІ у м. Южному 05.04.2016 року йому було запропоновано посаду головного державного податкового інспектора юридичного сектору у реорганізованій Комінтернівській ОДПІ Головного управління ДФС в Одеській області.

Разом з чим, оскільки позивачу було запропоновано лише одну вільну посаду, не рівнозначну посаді, яку він займав до попередження про звільнення, останній звернувся до Головного управління ДФС в Одеській області з інформаційним запитом про надання про надання публічної інформації, а саме: перелік вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року та станом на теперішній час, а також належним чином посвідчені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час.

При цьому позивач звернувся з запитом про надання публічної інформації як фізична особа згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», а не як структурна одиниця державного органу.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до наказу ДФС України від 18.01.2016 № 57-0, ГУ ДФС в Одеській області уповноважено попереджати керівних працівників територіальних органів та осіб начальницького складу податкової міліції, посади яких належать до номенклатури ДФС при скороченню численності працівників, зміні істотних умов праці та наступному вивільнені відповідно до п. 6 ст. 36 або п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпПУ, при організаційно-штатних змінах, про скорочення штатів та звільнення осіб начальницького складу податкової міліції відповідно до підпункту «з» п. 63, підпункту «г» п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року №114 та працевлаштування працівників шляхом пропонування посад у підпорядкованих органах, у тому числі номенклатури Голови ДФС.

Тобто в даному випадку ГУ ДФС в Одеській області є розпорядником запитуваної позивачем інформації, а інформація щодо переліку вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року, є публічною.

Відповідно до ч.ч.1-5 ст.19 Закону України №2939-VІ запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі. Запит на інформацію має містити:1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Згідно із ч.ч.1-4 ст.22 Закону України №2939-VІ розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону. Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником. У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації; 2) дату відмови; 3) мотивовану підставу відмови; 4) порядок оскарження відмови; 5) підпис.

Згідно із ч.1, п.1 ч.2, ч.3 ст.23 Закону України №2939-VІ рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити відмову в задоволенні запиту на інформацію. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши зміст відповіді відповідача на запит позивача, суд дійшов висновку, що відповідачем безпідставно направлено запит ОСОБА_3 до Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області, як належному розпоряднику інформації, оскільки відповідно до наказу ДФС №57-О від 18.01.2016 року, Головне управління ДФС в Одеській області уповноважене попереджати керівних працівників територіальних органів та осіб начальницького складу про наступне вивільнення та делеговані повноваження стосовно працевлаштування шляхом пропонування посад у підпорядкованих органах. У зв'язку з чим, посилання представника відповідача, що розпорядником запитуваної позивачем інформаціє є Комінтернівска ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області необґрунтовані.

Також суд не приймає до уваги посилання представника відповідача, що позивача листами від 02.06.2016 року запрошували позивача прибути до Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області для ознайомлення з вакантними посадами та вирішення питання щодо подальшого проходження позивачем служби в органах ДФС, оскільки в даному випадку суд розглядає спір, який виник з приводу ненадання позивачу публічної інформації на його інформаційний запит, а не спір з приводу правомірності його попередження про наступне вивільнення та пропонування йому вакантної посади.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідач, направляючи запит на інформацію позивача Комінтернівській ОДПІ, діяв неправомірно, оскільки саме він є розпорядником даної інформації відповідно до п.2 ч.1 ст.13 Закону.

Відповідно до ч.5 ст.6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Згідно із ст.6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні. Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше. Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину. Не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", крім відомостей, зазначених в абзаці четвертому частини першої статті 47 вказаного Закону. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Зважаючи на вищезазначене та встановлені судом обставини, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління ДФС в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії підлягає задоволенню частково із зобов'язанням Головного управління ДФС в Одеській області надати ОСОБА_3 перелік вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року.

Відповідно до ст.9 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону до службової може належати така інформація: 1) що міститься в документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень; 2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці. Документам, що містять інформацію, яка становить службову інформацію, присвоюється гриф "для службового користування". Доступ до таких документів надається відповідно до частини другої статті 6 цього Закону. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб'єктами владних повноважень, у тому числі на виконання делегованих повноважень, не може бути обмеженим у доступі.

Суд відмовляє у задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача надати ОСОБА_3 належним чином посвідчені копії наказів про призначення на посади в Комінтернівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за період з 05.04.2016 року по теперішній час, оскільки означена інформація у відповідності до приписів ч. 3 ст. ЗУ «Про доступ до публічної інформації» є інформацією з обмеженим доступом (є службовою) та відсутні докази її оприлюднення раніше.

Вимога стосовно надання позивачу переліку вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на теперішній час також задоволенню не підлягає, оскільки відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.

Отже, право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів.

На дату звернення до суду з позовом право ОСОБА_3 як запитувача публічної інформації було порушено перенаправленням його запиту від 25.05.2016р. ГУДФС в Одеській області до Комінтернівської ОДПІ та відсутністю відповіді по суті запиту від відповідача як належного розпорядника інформації.

Позивач не конкретизує, яку дату він розуміє, вимагаючи у запиті та позовній заяві надання йому переліку вакантних посад «на теперішній час», що унеможливлює задоволення судом такої вимоги.

З урахуванням викладеного позовні вимоги ОСОБА_3 підлягають частковому задоволенню із відшкодуванням йому сплаченого судового збору пропорційно задоволеним позовним вимогам згідно ч.3 ст.94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління ДФС в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління ДФС в Одеській області надати ОСОБА_3 перелік вакантних посад у штатному розпису Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 05.04.2016 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 275(двісті сімдесят пять)грн. 60коп судового збору.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 16.09.2016 року.

Суддя Аракелян М.М.