241/1475/16-а
2-а/241/28/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2016 року суддя Першотравневого районного суду Донецької області Скудін В.Є., при секретарі Цуканової Л.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Першотравневому районі Донецької області, « Про визнання протиправними дій та зобов,язання вчинити певні дії»-
ВСТАНОВИВ:
11.12.2014 року управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області позивачу було призначено пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
На час звернення за призначенням пенсії за віком, загальний стаж трудової діяльності позивача склав 30 років 10 днів, і вона скористалася правом дострокового виходу на пенсію, що передбачено пунктом 7-2 Розділу XV Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З грудня 2014 року позивачу було призначено пенсію за віком в розмірі 949.00 грн. (з урахуванням доплати до прожиткового мінімуму).
17.09.2015 року було прийнято ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», яким прожитковий мінімум для непрацездатних осіб було встановлено в розмірі 1074,00 грн.
В жовтні 2015 року позивач отримала пенсію за жовтень та перерахунок пенсії за
вересень 2015 року з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З листопада 2015 року розмір пенсії позивача було зменшено і станом на теперішній час позивач отримує пенсію нижче розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Зменшення позивач вважає порушенням її прав, гарантованих Конституцією України, а також порушенням ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
12.05.2016 року позивач звернулася до управління ПФУ в Першотравневому районі Донецької області із заявою про перерахування та виплату їй пенсії за віком, починаючи з 01.11.2015 року з врахуванням проведених виплат, врахувавши, що розмір пенсії, що їй виплачується, не може бути нижчим від мінімального прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного відповідним Законом.
30.05.2016 року позивач отримала відповідь від управління ПФУ в Першотравневому районі Донецької області № 9/П-01-01-03 із розрахунком її пенсії, відповідно до якого вбачається, що розмір пенсії є нижче розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Вважає дії відповідача такими, що суперечать законодавству, є необґрунтованими та неправомірними, тому звернулася до суду.
У судовому засіданні представник позивача за дорученням ОСОБА_2 в обґрунтуванні позиції позивача повідомила , що відповідно до 4,1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до пункту 7-2 Розділу XV Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0.5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок ЗО років страхового стажу встановлюється в розмірі прожитковою мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 01 січня 2015 року - 949 гривень, з 01 вересня 2015 року - 1074 гривні.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 01 січня 2016 року - 1074 гривні, з 01 травня 2016 року - 1130 гривень, з 01 грудня 2016 року - 1208 гривень.
Згідно ч. З ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» тимчасово, у період з 01.04.2015 по 31.12.2015, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону, перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
З 01.01.2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Просить визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області щодо нарахування та виплати позивачу ОСОБА_1, пенсії за віком з 01 лютого 2016 року в розмірі, меншому ніж мінімальний розмір пенсії, встановлений ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області здійснити нарахування та виплатити позивачу, ОСОБА_1, пенсію за віком у розмірі не менше мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01 лютого 2016 року. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області (код ЄДРПОУ 21983633) на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 витрати на оплату судового збору в сумі 551,20 грн. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок).
Представник відповідача за дорученням ОСОБА_3 заперечує проти позову і обґрунтовує наступним:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою АДРЕСА_1. З 11.12.2014р. їй було призначено пенсію за віком, заява про призначення пенсії від 11.12.2014 року № 1762/405. Згідно матеріалів пенсійної справи (копії трудової книжки) загальний страховий стаж на момент призначення пенсії складав 30 років 10 днів, стаж враховано по 08.12.2014 року, що дало право на призначення дострокової пенсії.
Згідно з п.7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до 01 січня 2015року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш як ЗО років та за умови їх звільнення з роботи. За таких умов розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. Щодо розміру пенсії, то статтею 28 Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності зокрема в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законодавством. Із 1 вересня 2015року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 1074грн.
За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1% від мінімального розміру пенсії за віком.
Тож, за З0 років страхового стажу Позивачу призначено пенсію в розмірі прожиткового мінімуму (1074грн.). За більш ранній вихід на пенсію розмір пенсії Позивача зменшено на 15%, як передбачено п.7-2 Прикінцевих положень Закону. Про що в пенсійній справі на аркуші 26 є зобов'язання, в якому вона згідна зі зменшенням розміру своєї пенсії, та не мас претензій к Пенсійному фонду (копія листа додається).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р. №265 (у редакції від 25.03.2014р.№112), у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат, окрім інвалідів(з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949грн. Таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Оскільки з 01.09.2015р пенсія після зменшення на 15% не досягла 949, до пенсії встановлено державну адресну допомогу. Встановлення пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, можливе за умови внесення змін в чинне законодавство.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 01.05.2016 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який зріс з 1074,00 до 1130.00 грн. Розмір пенсії з 01.05.2016р. складає - 960,50грн. Пенсія призначена і виплачується на підставі чинного законодавства України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19 Конституції України).
Відповідно ч.2 ст.73 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Таким чином, право на перерахунок пенсії Позивач не має згідно вимог діючого законодавства. Управління не має законних підстав для перерахунку пенсії позивачу, виходячи зі змісту позовних вимог. Просить відмовити у задоволенні позову.
Суд вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали надані сторонами до суду, виходить з наступного:
11.12.2014 року управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Донецької області позивачу було призначено пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». На час звернення за призначенням пенсії за віком, загальний стаж трудової діяльності позивача склав 30 років 10 днів, і вона скористалася правом дострокового виходу на пенсію, що передбачено пунктом 7-2 Розділу XV Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».З грудня 2014 року позивачу було призначено пенсію за віком в розмірі 949.00 грн. (з урахуванням доплати до прожиткового мінімуму).
Відповідно до пункту 7-2 Розділу XV Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0.5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Щодо посилань відповідача на правомірність зменшення загального розміру пенсії позивача на 15 %.
Як вбачається з листа УПФУ в Першотравневому районі Донецької області № 9/11-01-01-03 від 30.05.2016 р.. пенсію позивача розраховано, виходячи з таких показників:
- загальний трудовий стаж - 32 р, 0 міс. 10 днів.
- середньомісячний заробіток для розрахунку пенсії 1860.44 гри..
- коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1.35 складає 0.4050.
- розмір пенсії за віком 753.48 грн.
Крім того, до складу пенсії позивачки входять:
- доплата до прожиткового мінімуму 320.52 гри. (станом на 01.05.2016 р.).
Загальний розмір пенсії за віком позивачки становить 1130.00 гри. (станом на 01.05.2016 р.).
Крім того, в свої запереченнях на позовну заяву відповідач зазначає, що позивачу призначена пенсія відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який передбачає, що розмір пенсії в жінок, які скористались правом дострокового виходу на пенсію, зменшується на 0.5 % за кожний повний чи неповний місяць достроковою виходу на пенсію, у зв,язку з чим, до пенсії позивачки застосовується зменшення за достроковий вихід па пенсію - 1,5%, що складає з 01.09.2015 року -161,10 грн., а з 01.05.2016 року - 169.50 гри,
Отже, до виплати призначено : з 01.09.2015 року - 949.00 гри.:
з 01.05.2016 року 960.50 грн.
З такими твердженнями відповідача погодитися не можна, враховуючи наступне:
Згідно з положеннями п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до І січня 2015 року право дострокової «і виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страховою стажу не менше 30 років та за умови звільнення і робот. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії не незалежно від її виду.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 58 років які народилися з 01 квітня 1959 року по 30 вересня 1959року.
11 грудня 2014 року позивачем до УІІФУ в Першотравневому районі Донецької області було подано заяву про призначення пенсії за віком і протоколом № 1762 від 18.02.2015 року ОСОБА_1 було призначено пенсію за віком з 11.12.2014 року.
Розрахунок пенсії позивачки було здійснено при загальному трудовому стажі 30 років 0 місяців та 10 днів.
Станом на дату звернення за призначенням пенсії позивачці виповнилося 55 років.
Таким чином, на правовідносини з приводу виплати пенсії позивачці поширюються положення п.7-2 Перехідних положень Закон)України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а відтак, розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до статі 27 із урахуванням статті 28 нього Закону, зменшується на 0.5 % за кожний повний або неповний місяці, дострокового виходу па пенсію, що в підсумку складає 15% (за 30 повних місяців).
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсії за віком визначається за формулою: П= Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статі і 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія. у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до ст. 25 цього Закону.
З аналізу ст. 27 та п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» випливає, що 15-відсоткове зменшення застосовується виключно до пенсії, яка обчислена за формулою, визначеною ст. 27 цього Закону. Оскільки доплати до прожиткового мінімуму не входить, до цієї формули, не враховуються при обчисленні пенсії згідно зі ст. 27 цього Закону, 15-відсоікове зменшення пенсії на цю доплату не поширюється.
При цьому, статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страховою стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,визначеного законом.
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.09.2015 року по 30.04.2015 року складав 1074,00 грн., з 01.05.2016 року складає 1130.00 гри.
Як вбачається з матеріалів справи, розмір пенсії за віком позивачки склав 753.48 грн (1860.44 грн. (середньомісячний заробіток для обчислення пенсії) х 0.4050 (коефіцієнт стажу з урахуванням кратності).
З урахуванням доплати до прожиткового мінімуму в розмірі 376.52 грн., а також 15 відсоткового зменшення (-164.50 грн). розмір пенсії, який виплачується позивачці, складає 960,50 грн., що становить менше від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
При розгляді позову суд враховує , що пенсія позивачки є основним джерелом існування та є нижчою від прожиткового мінімуму, встановленого відповідними Законами України.
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і дії принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу.
Верховний Суд України в постанові пленуму «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» від 01.11.1996 р., зазначив, що оскільки Конституція має вищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з і точки зору його відповідності Конституцій в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватися на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.
Відповідно до ч. З ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Статтею 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» визначено, що прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування (далі - набір продуктів харчування), а також мінімального набору непродовольчих товарів (далі - набір непродовольчих товарів) та мінімального набору послуг (далі - набір послуг), необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.
За приписами ч. 2 ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсії, інші види соціальних вишиті та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожитковою мінімуму, встановленого законом.
Таким чином, пенсія за віком позивачки з урахуванням 15 % зменшення за достроковий вихід на пенсію не може станови менше, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність .
Крім того, у судовому засіданні встановлено, що до 01.09.2015 року пенсія позивачці виплачувалась в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 949.00 грн., однак, з 01.09.2015 року, незважаючи, на підвищення прожиткового мінімуму, стала виплачуватись у розмірі меншому, ніж це передбачено статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Щодо посилань відповідача на правомірність застосування до спірних правовідносин постанови КМУ М 265 від 26.03.200Н року «Про деякі питання пенсійного забезпечення громадян».
Згідно статей 2,6, 17 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» мінімальний розмір пенсії за віком і мінімальний розмір заробітної плані віднесені до основних соціальних гарантій і не можуть бути нижчими від прожитковою мінімуму доходів громадян.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум», прожитковий мінімум встановлюється для встановлення розмірів мінімальної заробітної плані та мінімальної пенси за віком.
Статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Представник відповідача посилався на те, що у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 265 від 26 березня 2008 року «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» передбачено, що у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, крім осіб, зазначених у п. 1 цієї постанови (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Однак, таке твердження є неспроможним та не береться до уваги судом, оскільки вказана Постанова суперечить вимогам ст. 8 Конституції України, згідно якої закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та їй відповідають.
Закон України про «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» - є пріоритетним над постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян».
Приписи ч. 2 ст. 8 КАС України, зобов'язують суд застосовувати принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейською Суду з прав людини.
Так, Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 18.07.06 р. по справі «Проніна проти України» констатував порушення п. І ст. 6 Конвенції. При ньому. Європейський Суд з прав людини зазначив, що у цій справі заявниця зверталась до національних судів з вимогою вирішити її спір щодо пенсії з органами соціальною забезпечення. Заявниця посилалась, зокрема, на положення ст. 46 Конституції України, заявляючи, що її пенсія не повинна бути нижчою за прожитковий мінімум. Однак національні суди не вчинили жодної спроби проаналізувати позов заявниці з цієї точки зору, попри пряме посилання у кожній судовій інстанції. На думку Суду національні суди, цілком ігноруючи цей момент, хоча він був специфічним, доречним та важливим, не виконали свої зобов'язання щодо п. 1 ст. 6 Конвенції.
Крім того, Європейський суд з прав людини знову ж таки визнав, що українські пенсії, що виплачуються особам в розмірі, меншому за прожитковий мінімум -є порушенням прав людини. Про це йдеться в рішенні у справі «Петриченко проти України» (заява № 2586/07), яке було прийнято 12 липня 2016 року та набуло статусу остаточного відповідно до п. 2 статті 44 Конвенції про захист прав людини.
Європейський суд з прав людини визнав порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з тим, що у цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статтю 46 Конституції України про те, що розмір його пенсії був нижчим від встановленого у відповідний час прожиткового мінімуму.
Європейський суд дійшов висновку, що, цілком проігнорувавши доводи заявника, навіть коли вони були конкретними, доречними та важливими, національні суди не дотримались свою зобов'язання за пунктом 1 статті 6 Конвенції.
Проаналізувавши у сукупності вище наведене, суд вважає,що позов має бути задоволений.
Судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. 8, 19, 46, Конституції Украйни, ст. 7, 26, 27, 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.1,2 ЗУ «Про прожитковий мінімум»», ст.2, 6, 17 ЗУ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», постанови КМУ № 265 від 26.03.2008 року, Рішенням Європейського суду з прав людини «Пронін проти України»,ст. 2, 8, 71, 158-163 КАСУ, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Першотравневому районі Донецької області, «Про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії» - задовольнити .
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі Донецької області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1, пенсії за віком з 01 лютого 2016 року в розмірі, меншому ніж мінімальний розмір пенсії, встановлений ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.46 Конституції України.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі Донецької області здійснити нарахування та виплати ОСОБА_1, пенсію за віком у розмірі не менше мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України « Про загально обов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.46 Конституції України, з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01 лютого 2016 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі Донецької області на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 витрати за оплату судового збору в сумі 551.20 грн.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: В.Є. Скудін