Справа № 279/9398/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.09.2015 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
у складі: головуючого судді Снігір В. М.
за участі секретаря Каленської І.О.
розглянувши в приміщенні суду в м. Коростені Житомирської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області про визнання відмови в наданні субсидії неправомірною та зобов»язання призначити субсидію, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 02.07.2015 р. звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області про визнання відмови в наданні житлової субсидії неправомірною та зобов»язання відповідача призначити субсидію відповідно до вимог чинного законодавства. В обґрунтування свої позовних вимог позивач зазначив, що він відбуває покарання в Коростенській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області . 03.06.2015 року він звернувся в Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради з заявою про призначення житлової субсидії. Проте відповідач відмовив позивачу у призначенні субсидії, оскільки позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1. Просить суд визнати відмову відповідача в наданні житлової субсидії неправомірною та зобов»язати призначити субсидію відповідно до вимог чинного законодавства.
У судове засідання сторони не з»явилися, повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи.
Позивач просив задовольнити адміністративний позов, а розгляд справи провести без його участі, про що подав до суду заяву.
Представник відповідача, Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради, позов не визнала, просила відмовити в
задоволенні позовних вимог, про що подала письмове заперечення, а також заяву про розгляд справи без представника установи.
Представник третьої особи, Коростенської ВК № 71, просила задоволити позовні вимоги, розгляд справи провести без її участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Листом від 15.06.2015 року за № 6878/19.3 Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради вказано про відсутність підстав у наданні ОСОБА_1житлової субсидії, у зв'язку з тим, що субсидія призначається відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», зокрема, пунктів 2 та 6.
Згідно довідки про доходи від 30.06.2015 року № 518, виданої Коростенською ВК № 71, ОСОБА_1 отримав загальну суму доходу за період з червня 2014 р. по травень 2015 р. 1400 грн.50 коп.
Згідно довідки виданої Коростенської ВК № 71 від 22.06.2015 року за № 494, ОСОБА_1 засуджений 08.11.2010 року Богунським районним судом м.Житомира строком до 8 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Кінець строку відбуття покарання 01.06.2018 року. З 22.01.2011 року відбуває покарання в Коростенській ВК № 71, знаходиться у відділенні соціально-виховної та психологічної служби № 3.
За даними довідки, виданої Коростенською ВК № 71 № 507 від 24.06.2015 року відділення соціально-виховної та психологічної служби № 3 розміщене в гуртожитку № 3.
Позивач, фактично проживаючи в гуртожитку № 3, який знаходиться на балансі Коростенської ВК № 71 є споживачем житлово-комунальних та житлово-побутових послуг, що включають теплопостачання , водопостачання та водовідведення, вивіз сміття, постачання електричної енергії, прибирання та чергування у приміщеннях, миючі засоби.
Відповідно до розрахунку наданого представником Коростенської ВК № 71, позивач повинен оплачувати щомісячно вартість таких послуг.
Перевіривши доводи позову, оцінивши досліджені в судовому засіданні докази з позиції відповідності їх вимогам щодо належності та допустимості, з'ясувавши всі обставини у справі, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги піддлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п.2 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року за №848,
Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. .
Відповідно до п.4 Положення №848, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.
Відповідно до п.5 Положення № 848, субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
Посилання відповідача на п.6 Положення №848, як на підставу не призначення субсидії, суд вважає необгрунтованими, у зв"язку із наступним:
Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.
Як видно зі змісту відповіді від 15.06.2015 року, вмотивованого рішення виконавчого органу Коростенської міської ради або утвореної ним комісії не приймалось, матеріально-побутові умови не досліджувались.
Відповідно до п. 12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року за №848 « Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходів осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення. Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.
Статтею 55 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Суд захищає право позивача на отримання обгрунтованого рішення компетентного органу на його звернення, а тому позовні вимоги можуть бути задоволені частково.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 186 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області про визнання відмови в наданні субсидії неправомірною та зобов»язання призначити субсидію задоволити частково.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області у неприйнятті рішення щодо призначення ОСОБА_1 неправомірними.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського Апеляційного адміністративного суду через Коростенський міськрайонний суд Житомирської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня з дня отримання повного тексту постанови.
Суддя В.М. Снігір