Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/45/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2016 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В. розглянувши в письмовому проваджені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся з вказаним позовом до відповідача, в обґрунтування якого послався на те, що йому призначена пенсія державного службовця згідно Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року, який був чинний на день виходу на пенсію за віком. Однак у березні 2016 року він звернув свою увагу на те, що призначена пенсія виплачується у меншому розмірі ніж повинна. Листом № 1382/02 від 04.04.2016 року відповідач повідомив, що матеріальна допомога не враховується в суму заробітної плати для обчислення пенсії у відповідності до Закону України «Про державну службу», тому немає підстав у перерахунку пенсії. Позивач вважає, що матеріальна допомога повинна враховуватися при обчисленні розміру пенсії, оскільки на матеріальну допомогу нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Тому просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з дати призначення з врахуванням матеріальної допомоги в суму заробітку, з якого обчислювалась пенсія.
В судове засідання позивач не з'явився, звернувся до суду з письмовою заявою про розгляд справи у його відсутність та підтримання позовних вимог.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи.
Судом встановлені факти і відповідні їм правовідносини.
Позивачу була призначена пенсія у зв'язку з виходом на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».
Згідно ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії.
Однак, відповідачем при розрахунку пенсії не включено до складу її заробітної плати матеріальної допомоги на оздоровлення, внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок.
Згідно з ч. 6 ст. 33 Закону України «Про державну службу», державним службовцям можуть встановлюватись надбавки за високі досягнення в праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога.
Частиною 1 ст. 35 Закону України «Про державну службу» передбачено виплату державним службовцям допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений орган виплачує працівникові за виконану роботу. Статтею 2 даного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить - основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
З довідки № 98/0219 від 14.06.2014 року Олевської міської ради Житомирської області вбачається, що позивач отримав: у 2012 році - 6682,90 грн., у 2013 року - 6705,49 грн., у 2014 року - 7188,77 грн. матеріальної допомоги на оздоровлення. На суми проведено нарахування та утримання страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення входила до системи оплати праці державного службовця.
Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплат праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того чи входять вони до структури заробітної плати.
Закон України «Про оплату праці» та Закон України «Про державну службу» ж загальними по відношенні до даних правовідносин, в той час як перевагу мають спеціальні норми Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Ч. 1 ст. 244-2 КАС України визначено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних відносинах, є обов'язковими для всіх судів України.
З огляду на викладене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області про визнання дій протравними та зобов'язання вчинити певні дії - слід задовольнити.
Крім цього, згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Відповідно до ст.ст. 33, 35, 37 Закону України «Про державну службу», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 6-12, 72,244-2 КАС України, керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області щодо відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця з врахуванням виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення на загальну суму 20 577,16 грн.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області, місцезнаходження: вул. Свято-Миколаївська, 31, м. Олевськ Житомирської області, Код ЄДРПОУ 20405093, здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, пенсії державного службовця з врахуванням виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення у сумі 20 577,16 грн. та раніше виплаченої пенсії, починаючи з дня її призначення.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору у розмірі 551,20 гривень.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду , через Олевський районний суд Житомирської області, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .
Суддя: О.В.Стратович