Постанова № 61347881, 13.09.2016, Крюківський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
13.09.2016
Номер справи
537/2766/16-а
Номер документу
61347881
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 537/2766/16-а

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13.09.2016 року м. Кременчук

Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді Сьорі С.І., при секретарі Яворській А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременчуці Полтавської області справу за адміністративним позовом фізичної особи ОСОБА_1 до юридичної особи ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним розпорядження, зобовязання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, де просив суд винести постанову, якою визнати недійсним розпорядження відповідача №12 від 12.04.2016 року, зобовязати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконати постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року в справі за його позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов»язання розглянути заяву про перерахунок пенсії; зобов»язати відповідача виконати перерахунок пенсії на підставі довідки № 4/6750 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012 року, виданої управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Полтавській області, відповідно до вимог ч.2,3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та провести відповідні виплати з 01.04.2012 року.

Свої вимоги мотивував тим, що він є пенсіонером МВС та отримує пенсію. Після прийняття Постанови КМУ №355 від 23.04.2012 року йому було здійснено перерахунок пенсії відповідно до ст. 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На його думку, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повинно було перерахувати йому пенсію, виходячи з вимог ч.2, 3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Він неодноразово звертався до відповідача з заявами про перерахунок пенсії, а також до суду. Вказує, що постановою Крюківського районного суду м.Кременчука від 19.11.2015 року було зобов»язано ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області розглянути складом комісії його заяву від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч.2, 3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та на підставі довідки №4/6750. Вважає, що рішення ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 12 від 14.04.2016 року, прийняте на виконання вказаного рішення Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року, є недійсним, оскільки його заява неналежно розглянута і не відповідає вимогам, викладеним в постанові суду.

В судовому засіданні позивач підтримав позов з підстав, викладених у ньому.

Представник ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області заперечив проти задоволення позову, посилаючись на порушення позивачем шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, який обчислюється з дня, коли особа дізналась про порушення своїх прав та інтересів. Вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки відповідачем вже було прийнято законне та обґрунтоване розпорядженням №15 від 17.11.2014 року про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії в іншому порядку та з інших строків, ніж визначених постановою КМУ від 23.04.2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також розпорядження № 12 від 12.04.2016 року на виконання постанови Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року. Зазначив, що в резолютивній частині постанови суду від 19.11.2015 року відсутнє зобов»язання розглянути заяву ОСОБА_1 складом комісії. Також вказав, що під час проведення перерахунку пенсії позивача дотримані всі вимоги чинного законодавства.

Вислухавши пояснення позивача та пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд встановив наступне.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію з 01.01.1993 року.

22.05.2015 року позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області з заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідок про грошове утримання посади від 01.01.2008 року та 01.04.2012 року, п. 23 та 24 Постанови правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року та ч. 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою просив комісійно розглянути дану заяву.

Листом від 09.06.2015 року за вих. 85/Г-03 ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області ОСОБА_1 надані розрахунки розміру виплачуваної пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які проведено із грошового забезпечення 3863 грн. 16 коп. та складаються з 1250 грн. посадового окладу; 125 грн. підвищення посадового окладу; 125 грн. окладу за військове звання; 600 грн. 40% надбавки за вислугу років; 966 грн. 46 % надбавки за особливо важливі завдання; 797 грн. 16 коп. 26% премії. Крім того, до основного розміру пенсії нараховано 62 грн. 58 коп. надбавки як дитині війни; 1189 грн. 85 коп. підвищення відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 «Про збільшення розміру пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 41 грн. 06 коп. доплати до розміру пенсії зафіксованої індексації.

14.07.2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов»язання розглянути заяву про перерахунок пенсії.

Постановою Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року, яка набрала законної сили, позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено, визнано бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо неналежного розгляду звернення ОСОБА_1 про перерахунок пенсії протиправною та зобовязано ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Полтавської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік, та прийняти рішення.

На підставі заяви позивача державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_2 управління юстиції у Полтавській області відкрито виконавче провадження ВП №50714795 з приводу примусового виконання вказаної постанови Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 19.11.2015 року.

12.04.2016 року відділом з питань призначення пенсій ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області прийнято розпорядження № 12 на виконання рішення Крюківського районного суду м. Кременчука щодо повторного розгляду звернення ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок пенсії, яким відмовлено позивачеві в перерахунку пенсії. Відмова мотивована тим, що ОСОБА_1 на підставі довідки № 4/6750 було проведено перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2012 р. № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», яка передбачає підвищення до пенсії у відсотковому відношенні до розміру пенсії, а не перерахунок у зв'язку зі зміною розмірів окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_2 управління юстиції у Полтавській області від 25.04.2016 року, виконавче провадження ВП №50714795 з приводу виконання виконавчого листа №537/3175/15а про зобовязання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Полтавської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік, та прийняти рішення закінчено на підставі п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» (фактичне виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Вказана постанова державного виконавця сторонами не оскаржувалась та на даний час є чинною.

Відповідно до ч.3ст.2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто, протягом розумного строку.

Суд вважає, що відсутні підстави для визнання розпорядження ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 12 від 12.04.2016 року протиправним та зобов»язання відповідача здійснити перерахунок пенсії, виходячи з наступного.

Умови, норми і порядок Пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, визначаються Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

ПреамбулоюЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"встановлено, що держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.

Відповідно до статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Процедура перерахунку пенсії, призначеної за вище згаданим Законом та належні для цього підстави, визначено Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Пунктом 1 постанови КМУ №355 встановлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.

При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Пунктом 2 Постанови КМУ №355 на Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство інфраструктури, Міністерство надзвичайних ситуацій, Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки, Адміністрацію Державної прикордонної служби, Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державну пенітенціарну службу, Державну податкову службу, Управління державної охорони після набрання чинності цією постановою покладено обов'язок забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та додатків 15, 26, 31, 32, 36 і 37 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» станом на 1 квітня 2012 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393».

Отже, вказаним актом Уряду передбачено підвищення пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», однак із застереженням, що розмір такої пенсії не повинен перевищувати розміру пенсії, обчисленої відповідно до цього Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року №1294 за відповідними посадами військовослужбовців.

Суд також зазначає, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють органи ПФУ.

На виконання Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року №355 уповноваженим органом Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області було направлено до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку від 21.02.2013 року № 4/6750 про розмір грошового забезпечення для проведення підвищення розміру пенсії позивача відповідно до цієї Постанови КМУ, згідно якої станом на 01.04.2012 року грошове забезпечення для проведення перерахунку пенсії складає 6321 грн. 26 коп. Зазначена довідка складена з урахуванням тих видів грошового забезпечення, які визначені згідно постанови Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року №1294.

Відповідно до Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року №355 позивачу було підвищено пенсію з 01 липня 2012 року на 11%, з вересня 2012 року на 23 % та з січня 2013 року - на 35% розміру пенсій: з 01.07.2012 р. розмір підвищення склав 373,95 грн., або 11% основного розміру пенсії (3399,58 грн. х 11% = 373,95); з 01.09.2012 р. підвищення пенсії склало 781,90 грн., або 23% основного розміру пенсії (3399,58 х 23% = 781,90) та з 01.01.2013р. - 1189,85 грн. або 35% основного розміру пенсії (3399,58 х 35% = 1189,85).

Отже, відповідачем на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 21.02.2013 року № 4/6750 позивачу було здійснено перерахунок пенсії відповідно до Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року №355.

При цьому суд зазначає, що нормативні акти Кабінету Міністрів України обов»язкові до виконання відповідно до ст..117 Конституції України, тому вимога ОСОБА_1 в заяві від 22.05.2015 року про незастосування п.1 Постанови № 355 правомірно не була взята до уваги відповідачем при прийнятті розпорядження № 12 від 12.04.2016 року.

Підставою для перерахунку позивачу пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є зміна Кабінетом Міністрів України розміру хоча б одного із видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців.

Кабінетом Міністрів України не приймалося рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, а відсоткове підвищення розміру пенсії не є підставою для перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області, оскільки фактично збільшення грошового забезпечення не відбулося.

Посилання позивача на ч. 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону, при цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону, а також на ч.3 вказаної статті, відповідно до якої усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством безпідставні, оскільки Постановою КМУ від 23 квітня 2012 року №355 передбачено підвищення до пенсії у відсотковому відношенні до розміру пенсії, а не перерахунок у зв'язку зі зміною розмірів окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1 врегульовано саме питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за Законом №2262-XII, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей.

Згідно пункту 4 цього Порядку подання документів заяв про переведення з одного виду пенсій та інший, про перерахунок пенсій подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Згідно п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1, на який посилається позивач як на підставу перерахунку пенсії, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Пунктом 24 Порядку встановлено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, при прийнятті розпорядження ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 12 від 12.04.2016 року про відмову в перерахунку пенсії суб»єктом владних повноважень не порушені норми п.23,24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Факт відсутності посилання в рішенні на положення пунктів 23,24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може бути підставою для визнання такого рішення протиправним.

Отже, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, діяло виключно на підставі та в межах повноважень, передбачених актами законодавства України.

Що стосується вимог позивача про зобовязання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконати належним чином постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року в справі за його позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов»язання розглянути заяву про перерахунок пенсії, то суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст..257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Як вбачається із вказаної постанови Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року, в ній не визначено спосіб, строки і порядок її виконання та на відповідача не було покладено обов»язок щодо забезпечення її виконання.

Ч.4 ст.257 КАС України передбачено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленомуЗаконом України "Про виконавче провадження", тобто примусове виконання рішень судів провадиться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначений Законом «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення). Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

З наведеного вбачається, що вказана постанова суду підлягає виконанню в порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Як вже було вище зазначено судом, на підставі заяви позивача державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_2 управління юстиції у Полтавській області відкрито виконавче провадження ВП №50714795 з приводу примусового виконання вказаної постанови Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 19.11.2015 року.

Відповідно до постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_2 управління юстиції у Полтавській області від 25.04.2016 року виконавче провадження ВП №50714795 з приводу виконання виконавчого листа №537/3175/15а про зобовязання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Полтавської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік, та прийняти рішення закінчено на підставі п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» (фактичне виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом).

Відповідно до ст..181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Виходячи із положень ст..181 КАС України та Закону України «Про виконавче провадження» суд може прийняти рішення щодо того, чи в повному обсязі державний виконавець виконав рішення суду у адміністративній справі, за наслідками розгляду адміністративного позову, який поданий в порядку передбаченому ст..181 КАС України.

Як встановлено судом, вказана постанова державного виконавця сторонами до суду не оскаржувалась, на даний час є чинною, а тому відсутні підстави для висновку про те, що постанова Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року не виконана.

Враховуючи викладене, встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про зобовязання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконати належним чином постанову Крюківського районного суду м.Кременчука від 19.11.2015 року в справі за його позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов»язання розглянути заяву про перерахунок пенсії задоволенню не підлягають.

Керуючись статтями 6-14, 71, 94, 159 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, статтями 8, 19 Конституції України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України №355 від 23 квітня 2012 року «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним розпорядження, зобовязання вчинити дії відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області на протязі десяти днів з дня отримання постанови у повному обсязі, з одночасним подання копії апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: С.І.Сьоря