Провадження № 2-а/331/158/15
331/7424/15-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.12.2015 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Федченко І.М. перевіривши відповідність адміністративної заяви ОСОБА_1 до Департаменту Державної архітектурно будівельної інспекції у Запорізькій області Державної архітектурно будівельної інспекції України про визнання незаконною та скасування постанов по справі про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту Державної архітектурно будівельної інспекції у Запорізькій області Державної архітектурно будівельної інспекції України про визнання незаконною та скасування постанов по справі про адміністративне правопорушення.
В своїй адміністративній позовній заяві позивач просить суд : «приписи №3 та №4 на підставі яких складені постанови №9 та №11 визнати протиправними та скасувати їх. Визнати постанови за №9 та №11 не законними та скасувати їх»
За правилами п.4 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Згідно ч.2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності «…».
Ст. 18 КАС України чітко встановлено адміністративні справи, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Так, відповідно до п.2 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності «…». Положеннями КАС України не передбачено, що спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади належать до підсудності місцевих загальних судів.
Отже, аналіз субєктивного складу та характеру правовідносин за адміністративним позовом свідчить, що позовні вимоги позивача, а саме : «приписи №3 та №4 на підставі яких складені постанови №9 та №11 визнати протиправними та скасувати » є справою адміністративної юрисдикції, та підлягає розгляду не в місцевому адміністративному суді (ч.1 ст.18 КАС України), а в окружному адміністративному суді.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Тому, суд вважає, що в частині вимог позивача, а саме : «приписи №3 та №4 на підставі яких складені постанови №9 та №11 визнати протиправними та скасувати» не підлягає розгляду в місцевому адміністративному суді .
В іншій частині вимог позивача адміністративна позовна заява , відповідно до вимог ч.1 ст..18 КАС України, підлягає відкриттю провадження.
Приймаючи до уваги те, що позивач порушив правило предметної підсудності в частині вимог, керуючись ст.ст.18, 108 КАС України,
У Х В А Л И В:
Повернути адміністративну позовну заяву в частині вимог, а саме: «приписи №3 та №4 на підставі яких складені постанови №9 та №11 визнати протиправними та скасувати», розяснивши , що для вирішення цього спору позивачу необхідно звертатись, відповідно до ч.2 ст.18 КАС України, до Запорізького окружного адміністративного суду .
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали.
Суддя: І.М.Федченко
01.12.2015