Ухвала суду № 61339491, 01.09.2016, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
01.09.2016
Номер справи
428/9234/16-к
Номер документу
61339491
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Кримінальне провадження № 1-кс/428/5626/2016

Справа № 428/9234/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2016 року м. Сєвєродонецьк

Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Горбатенко О.М., при секретарі Циганок А.В., за участю прокурора Федоренка С.В., слідчого Єрмолович Н.М., підозрюваного ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2,

розглянувши в приміщенні Сєвєродонецького міського суду клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_3, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про відсторонення від посади головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1,-

ВСТАНОВИВ:

26.08.2016 р. до Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_3, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про відсторонення від посади головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1, в обґрунтування якого зазначено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, будучи, відповідно до рішення № 20/7 від 23.10.2013 року головним лікарем Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги та наказу головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1 №60 від 12.03.2015 року «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів станції швидкої медичної допомоги», головою комітету з конкурсних торгів, тобто службовою особою, посада якої повязана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної та юридичної особи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Посадовою інструкцією ОСОБА_1 від 02.01.2014 року, з якою останній був ознайомлений під розпис, зокрема передбачено:

- п.1.1. головний лікар станції швидкої медичної допомоги - керівник, що здійснює управління всіма видами діяльності станції швидкої медичної допомоги на основі єдиноначальності;

- п.2.1.5. основним завданням головного лікаря є забезпечення раціонального використання сил станції швидкої медичної допомоги;

- п.2.2.5. до функціональних обовязків головного лікаря відноситься бережливе ставлення до використання матеріально-технічних ресурсів, медикаментів, перевязного матеріалу, виробів медичного призначення, різних цінностей та коштів;

- п.2.2.11 до функціональних обовязків головного лікаря відноситься укладання господарських та науково-практичних договорів на виконання робіт, обслуговування, постачання, взаємодію, проведення конференцій;

- п. 2.2.12 до функціональних обовязків головного лікаря відноситься організація фінансово-господарської та економічної діяльності станції швидкої медичної допомоги та її структурних підрозділів та служб;

- п. 2.2.13 до функціональних обовязків головного лікаря відноситься забезпечення законності в діяльності станції швидкої медичної допомоги та її структурних підрозділів і служб; збереження матеріальних, технічних та фінансових ресурсів та їх оптимальне використання;

- п.3.5. головний лікар має право: перевіряти та направляти діяльність всіх структурних підрозділів та служб станції швидкої медичної допомоги;

- п. 3.15. головний лікар має право: розпоряджатися фінансами у рамках затвердженого бюджету та наявних коштів;

- п.4.1. головний лікар несе відповідальність за всі види діяльності станції швидкої медичної допомоги згідно з чинним законодавством України та за виконання завдань і функцій, які передбачені посадовою інструкцією головного лікаря станції швидкої медичної допомоги.

Згідно з наказом головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1 №60 від 12.03.2015 року «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів станції швидкої медичної допомоги», головою комітету з конкурсних торгів було призначено головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної ОСОБА_1.

Згідно з «Положенням про комітет з конкурсних торгів», затвердженого 09.11.2012 року, а саме:

- п.3 розділу ІІ: «Голова комітету організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій».

- п. 6 розділу ІІ: «На засіданнях комітету підлягають розгляду такі питання:

- планування здійснення процедур закупівель;

- складання та затвердження річного плану державних закупівель;

- вибір процедури закупівлі;

- інші питання відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року.

Відповідно до ч.5 ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі Закону) від 10.04.2014 року забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Відповідно до ст.2 Закону, сфера його застосування поширюється до всіх замовників та закупівель товарів, робіт, послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів) послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 000,00 гривень. Відповідно до Закону, замовник визначає предмет закупівлі товару на підставі Наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» від 26.07.2010 №921 (далі Порядок №921), що зареєстрований в Міністерства юстиції України від 06.08.2010 №623/17918.

Відповідно до п. 2.1. розділу 2 «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Порядку №921, предмет закупівлі визначається замовником на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457, за показниками пятого знака.

Так, у період з 28.05.2015 року по 23.07.2015 року ОСОБА_1, обіймаючи посаду головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги та будучи головою комітету з конкурсних торгів, діючи умисно, з метою отримання неправомірної вигоди в інтересах ТОВ «Техностиль 2000», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех», ТОВ «Компанія Макстрой», використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, керуючись злочинним наміром, спрямованим на зловживання службовим становищем, передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків своїх дій у вигляді заподіяння матеріальної шкоди державі, в порушення положень ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України дотримання принципів ефективності та результативності, а саме при притягнені мінімального обєму бюджетних коштів досягнення максимального результату, не вжив всіх ефективних заходів, щодо встановлення вартості товаро-матеріальних цінностей, які поставлялись ТОВ «Техностиль 2000», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех», ТОВ «Компанія Макстрой» до Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги», не перевірив належним чином їх вартість на ринку України, внаслідок чого підписав і таким чином уклав між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги та ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех», ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой» 18 договорів купівлі-продажу спеціального одягу, мякого інвентарю та медичного обладнання, за цінами які значно перевищують ринкові, на загальну суму 1 567 305, 00 гривень, 9 із яких укладено в порушення ч.5 ст. 2 Закону.

Згідно кошторису Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, підписаного головним лікарем Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру ОСОБА_6, та затвердженого заступником директора Департаменту охорони здоровя Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_7 на 2015 рік, Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги Департаментом було виділено 21 356 599, 00 грн. бюджетних грошових коштів, з яких 1 585 528,00 грн. планувалося використати для закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.

ОСОБА_1, в порушення п. 2.2.5. п. 2.2.11. п. 2.2.12, п. 2.2.13, п. 4.1 функціональних обовязків та в порушення вимог ч. 5 ст. 2 Закону, прийняв рішення про укладення договорів купівлі-продажу вказаних предметів для Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги у ТОВ «Техностиль 2000» та ТОВ «Компанія Макстрой», про що складено довідки № 7.14.175 від 02.04.2015 та № 7.21.278 від 21.05.2015 про внесення змін до кошторису на 2015 рік, які були затверджені повноважним представником Департаменту.

Далі ОСОБА_1, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, будучи головою комітету з конкурсних торгів, з метою укладання договорів купівлі-продажу з ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», шляхом невірного визначення коду Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, прийняв рішення про поділення суми грошових коштів за договорами таким чином, щоб вони не перевищували розміру 100 000,00 грн., з метою уникнення процедури проведення закупівель за бюджетні грошові кошти шляхом проведення тендерної процедури.

З цієї метою 24.05.2015, 12.06.2015, 30.06.2015 на засіданнях комітету з конкурсних торгів Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1 виступив з пропозиціями про здійснення закупівель мякого інвентарю для персоналу та основних засобів без проведення конкурсних закупівель, які було прийнято та оформлено секретарем комітету ОСОБА_8, відповідними протоколами засідання б/н від 24.05.2016, б/н від 12.06.2015, б/н від 30.06.2015.

В подальшому, ОСОБА_1 з метою реалізації свого злочинного наміру спрямованого на зловживання службовим становищем виконує наступні дії:

28.05.2015 між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги», в особі головного лікаря ОСОБА_1, та ТОВ «Техностиль 2000», в особі директора ОСОБА_9, укладено 4 договори купівлі-продажу спеціального одягу та мякого інвентарю, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 по завищеним цінам, а саме:

- 1) по договору № 198 від 28.05.2015 за 143 жакети чоловічі на загальну суму 84 370 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 34 320 грн.;

- 2) по договору № 196 від 28.05.2015 за 43 штанів робочих жіночих на загальну суму 15 910 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6 020 грн.;

- 3) по договору № 195 від 28.05.2015 за 100 подушок на загальну суму 20 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6 000 грн., та за 90 ковдр стьобаних на загальну суму 42 750 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 10 530 грн.;

- 4) по договору № 197 від 28.05.2015 за 147 футболок жіночих на загальну суму 40 425 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 26 460 грн.,

крім того, 2 із вище перелічених договорів купівлі-продажу укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону, а саме:

- № 195 з метою придбання подушок за ціною 200,00 грн. за одиницю, у кількості 100 штук, на загальну суму 20000,00 грн., ковдр стьобаних за ціною 475,00 грн. за одиницю, у кількості 90 штук, на загальну суму 42750,00 грн.;

- № 197 з метою придбання футболок жіночих за ціною 275,00 грн. за одиницю, у кількості 147 штук, на загальну суму 40425,00 грн.;

15.06.2015 та 25.06.2015 між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ТОВ «Компанія Макстрой», в особі директора ОСОБА_10, укладено 10 договорів купівлі-продажу, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 по завищеним цінам, а саме:

- 1) по договору № 231 від 15.06.2015 за 47 курток робочих жіночих на загальну суму 49 350 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 32 900 грн. та за 46 курток робочих чоловічих на загальну суму 50 600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 34 500 грн.;

- 2) по договору № 229 від 15.06.2015 за 27 водолазок жіночих на загальну суму 9 720 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5 481 грн. та за 25 водолазок чоловічих на загальну суму 9 250 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5 325 грн.;

- 3) по договору № 230 від 15.06.2015 за 100 матраців на загальну суму 45 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 28 400 грн.;

- 4) по договору № 226 від 15.06.2015 за 90 курток утеплених чоловічих на загальну суму 99 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 45 000 грн.;

- 5) по договору № 228 від 15.06.2015 за 95 курток утеплених жіночих на загальну суму 99 750 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 42 750 грн.;

- 6) по договору № 257 від 25.06.2015 за 103 штанів робочих чоловічих на загальну суму 44 805 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 21 115 грн.;

- 7) по договору № 256 від 25.06.2015 за 5 костюмів робочих жіночих на загальну суму 8 605 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5 705 грн. та за 7 костюмів робочих чоловічих на загальну суму 12 600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8 540 грн.;

- 8) по договору № 255 від 25.06.2015 за 136 штанів утеплених чоловічих на загальну суму 95 200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 50 320 грн.;

- 9) по договору № 254 від 25.06.2015 за 120 светрів жіночих трикотажних на загальну суму 43 200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 24 360 грн. та за 118 светрів чоловічих трикотажних на загальну суму 43 660 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 25 134 грн.;

- 10) по договору № 253 від 25.06.2015 за 142 штанів утеплених жіночих на загальну суму 95 850 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 48 990 грн.,

крім того, 7 із вище перелічених договорів купівлі-продажу спеціального одягу та мякого інвентарю укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону, а саме:

- № 226 з метою придбання курток утеплених чоловічих за ціною 1100,00 грн. за одиницю, у кількості 90 штук, на загальну суму 99000,00 грн.;

- № 228 з метою придбання курток утеплених жіночих за ціною 1050,00 грн. за одиницю, у кількості 95 штук, на загальну суму 99750,00 грн.;

- № 231 з метою придбання курток робочих жіночих за ціною 1050,00 грн. за одиницю, у кількості 47 штук, на загальну суму 49350,00 грн., курток робочих чоловічих за ціною 1100,00 грн. за одиницю, у кількості 46 штук, на загальну суму 50600,00 грн.;

- № 253 з метою придбання штанів утеплених жіночих за ціною 675,00 грн. за одиницю, у кількості 142 штук, на загальну суму 95850,00 грн.;

- № 255 з метою придбання штанів утеплених чоловічих за ціною 700,00 грн. за одиницю, у кількості 136 штук, на загальну суму 95200,00 грн.;

- № 256 з метою придбання костюмів робочих жіночих за ціною 1721,00 грн. за одиницю, у кількості 5 штук, на загальну суму 8605,00 грн., костюмів робочих чоловічих за ціною 1800,00 грн. за одиницю, у кількості 7 штук, на загальну суму 12600,00 грн.;

- № 257 з метою придбання штанів робочих чоловічих за ціною 435,00 грн. за одиницю, у кількості 103 штук, на загальну суму 44805,00 грн.

18.06.2015 між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ПП «Лібротех», в особі директора ОСОБА_11, укладено 1 договір купівлі-продажу, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 по завищеним цінам, а саме:

- № 235 від 18.06.2015 за 5 холодильників марки Аtlant МХ 2823-66, 2014 року випуску на загальну суму 64 995 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 26 385 грн.;

23.07.2015 року між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_5, в особі ОСОБА_5, укладено 3 договори купівлі-продажу, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 по завищеним цінам, а саме:

- 1) по договору № 3С від 23.07.2015 за 4 електрокардіографи цифрових "Біомед ECG300G» на загальну суму 99 200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 48 220 грн.;

- 2) по договору № 2С від 23.07.2015 за 11 саквояжів алюмінієвих УМСП-01 на загальну суму 93 940 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 52 305 грн.;

- 3) по договору № 5С від 23.07.2015 за 1 ноші - каталку Біомед В-07, на загальну суму 43 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 16 616 грн.

На виконання умов вказаних вище договорів, на підставі платіжних доручень підписаних головним лікарем Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (ЛОДКЛ) ОСОБА_12 та головним бухгалтером централізованої бухгалтерії при ЛОДКЛ ОСОБА_13, Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки: ТОВ «Техностиль 2000» - №26003000028930, відкритий в АБ «Південний» у м. Харків, ТОВ «Компанія Макстрой» - №26000052331047, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Харків, ПП «Либротех» - № 26003052326628 відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» у м. Харків, ФОП ОСОБА_14 - № 26004015219396 відкритий в філії АТ «Укрексимбанк» м. Житомир.

На виконання умов вищевказаних договорів до Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ТОВ «Техностиль 2000», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех», ТОВ «Компанія Макстрой» було поставлено весь придбаний спеціальний одяг, предмети мякого інвентарю, медичне обладнання та побутова техніка.

Згідно висновку судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016, внаслідок договірних відносин між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги та ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех», які мали місце у період часу з 28.05.2015 по 23.07.2015, перераховано державних коштів на поточні рахунки ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех» загальну суму 1 567 305, 00 грн. (ТОВ «Техностиль 2000» згідно вказаних договорів на загальну суму 493 400, 00 грн., ТОВ «Компанія Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 750 270,00 грн., ФОП ОСОБА_5 згідно вказаних договорів на загальну суму 258 640, 00 грн., ПП «Либротех» згідно вказаних договорів на загальну суму 64 995,00 грн.), серед яких, в результаті закупівлі вищезазначеного товару за завищеними цінами та в результаті укладання договорів купівлі-продажу без застосування тендерної процедури, на рахунки вказаних СПД було безпідставно перераховано державні кошти у сумі - 625 136, 00 грн..

Таким чином, ОСОБА_1, діючи з корисливих мотивів, в інтересах інших осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, шляхом укладання прямих договорів (без проведення процедур тендерних торгів) придбав спеціальний одяг, мякий інвентар, медичне обладнання та побутову техніку для Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, по цінам, які значно перевищують ринкові та виконав дії, спрямовані на зловживання службовим становищем в інтересах інших фізичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки, тобто завдав збитків на загальну суму 625 136,00 грн., що більше ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України за ознаками: зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби та в інтересах інших фізичних осіб і юридичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам юридичних осіб.

12 серпня 2016 року за даним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016130000000115 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

«16» серпня 2016 року о «09.55» годин ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні № 12016130000000115 доказами:

- актом ревізії № 31-21/001 від 12.02.2016 в ході проведення якої встановлено, що головним лікарем СШМД ОСОБА_1 здійснена закупівля товарів за державні кошти без застосування визначених законом процедур, а саме: проведена закупівля мякого інвентарю без застосування процедури закупівлі на загальну суму 730790,00 грн., по договорам від 28.05.2015 №№ 195,197,199, від 15.06.2015 №№226,228,231, від 25.06.2015 №№ 252,253,255,256,257, чим порушено вимоги частини 5 статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року №1197-VII;

- матеріалами дослідження державного ревізора-інспектора відділу боротьби з відмивання доходів одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Луганській області № 9/12-32-16-01-01987132 від 17.05.2016 згідно із висновків якого: «Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги було придбано у ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП «ОСОБА_5А.» та ПП «Либротех», які не мали можливості здійснювати господарську діяльність, мякий інвентар, медичне обладнання та формений одяг. Всього на загальну суму 1 567 305, 00 грн. Також встановлено, що посадові особи Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги уклали договори купівлі-продажу без застосування тендерної процедури та закупили вищезазначений товар за завищеними цінами в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП «ОСОБА_5А.» та ПП «Либротех» державні кошти»;

- експертним висновком № 11/1-29 від 26.02.2016 товарознавчої експертизи, згідно якого середня роздрібна ринкова вартість предметів закуплених Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги в особі головного лікаря ОСОБА_15 згідно із укладеними договорами купівлі-продажу з ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех» за проміжок часу з 28.05.2015 до 23.07.2015 ( без проведення конкурсних торгів) з урахуванням вільного ціноутворення на території України є нижчою ніж сплачена вартість в результаті здійснення вищезазначеної закупівлі;

- експертним висновком № 352/16-25 від 10.06.2016 судово-економічної експертизи, згідно якого Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги в особі головного лікаря ОСОБА_15 та ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех», перераховано державних коштів на поточні рахунки ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех» загальну суму 1 567 305, 00 грн. (ТОВ «Техностиль 2000» згідно вказаних договорів на загальну суму 493 400, 00 грн., ТОВ «Компанія Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 750 270,00 грн., ФОП ОСОБА_5 згідно вказаних договорів на загальну суму 258 640, 00 грн., ПП «Либротех» згідно вказаних договорів на загальну суму 64 995,00 грн.), серед яких, в результаті закупівлі вищезазначеного товару за завищеними цінами та в результаті укладання договорів купівлі-продажу без застосування тендерної процедури, на рахунки вказаних СПД було безпідставно перераховано державні кошти у сумі - 625 136, 00 грн..

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 29.09.2015, відповідно до якого вилучено у приміщенні Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру документи Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, серед яких оригінали укладених угод із ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех» за проміжок часу з 28.05.2015 до 23.07.2015 підписані головним лікарем Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1, із додатками та документами, що підтверджують факт оплати, а також технічні паспорти та інструкції по експлуатації на придбану побутову та компютерну техніку;

- договорами купівлі-продажу від 28.05.2015 укладеними між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ТОВ «Техностиль 2000», в особі директора ОСОБА_9, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові , а саме:

- 1) договор № 198 від 28.05.2015 за 143 жакети чоловічі на загальну суму 84 370 грн;

- 2) договор № 196 від 28.05.2015 за 43 штанів робочих жіночих на загальну суму 15 910 грн.;

- 3)договор № 195 від 28.05.2015 за 100 подушок на загальну суму 20 000 грн., та за 90 ковдр стьобаних на загальну суму 42 750 грн.;

- 4) договору № 197 від 28.05.2015 за 147 футболок жіночих на загальну суму 40 425 грн.

- договорами купівлі-продажу укладеними 15.06.2015 та 25.06.2015 між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ТОВ «Компанія Макстрой», в особі директора ОСОБА_10, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові , а саме:

- 1) по договору № 231 від 15.06.2015 за 47 курток робочих жіночих на загальну суму 49 350 грн., та за 46 курток робочих чоловічих на загальну суму 50 600 грн.;

- 2) по договору № 229 від 15.06.2015 за 27 водолазок жіночих на загальну суму 9 720 грн., та за 25 водолазок чоловічих на загальну суму 9 250 грн.;

- 3) по договору № 230 від 15.06.2015 за 100 матраців на загальну суму 45 000 грн.;

- 4) по договору № 226 від 15.06.2015 за 90 курток утеплених чоловічих на загальну суму 99 000 грн.;

- 5) по договору № 228 від 15.06.2015 за 95 курток утеплених жіночих на загальну суму 99 750 грн.;

- 6) по договору № 257 від 25.06.2015 за 103 штанів робочих чоловічих на загальну суму 44 805 грн.;

- 7) по договору № 256 від 25.06.2015 за 5 костюмів робочих жіночих на загальну суму 8 605 грн., та за 7 костюмів робочих чоловічих на загальну суму 12 600 грн.;

- 8) по договору № 255 від 25.06.2015 за 136 штанів утеплених чоловічих на загальну суму 95 200 грн.;

- 9) по договору № 254 від 25.06.2015 за 120 светрів жіночих трикотажних на загальну суму 43 200 грн., та за 118 светрів чоловічих трикотажних на загальну суму 43 660 грн.;

- 10) по договору № 253 від 25.06.2015 за 142 штанів утеплених жіночих на загальну суму 95 850 грн.;

- договорами купівлі-продажу укладеними 23.07.2015 між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичної установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_5, в особі ОСОБА_5, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові , а саме:

- 1) договором № 3С від 23.07.2015 за 4 електрокардіографи цифрових "Біомед ECG300G» на загальну суму 99 200 грн.;

- 2) договором № 2С від 23.07.2015 за 11 саквояжів алюмінієвих УМСП-01 на загальну суму 93 940 грн.;

- 3) договору № 5С від 23.07.2015 за 1 ноші - каталку Біомед В-07, на загальну суму 43 000 грн.

- договором купівлі-продажу укладеного між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_1 та ПП «Лібротех», в особі директора ОСОБА_11, № 235 від 18.06.2015 за 5 холодильників марки Аtlant МХ 2823-66, 2014 року випуску на загальну суму 64 995 грн., без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові;

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 17.02.2016, згідно якого вилучено у Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги речі, придбані за укладеними у проміжок часу з 28.05.2015 до 23.07.2015 угодами із ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех»;

- речами, що закуплені Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги за укладеними угодами із ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_5, ПП «Либротех» за проміжок часу з 28.05.2015 до 23.07.2015 по цінам, які значно перевищують ринкові, а саме:

- куртка робоча жіноча 1штука;

- штани робочі жіночі 1 штука;

- куртка робоча чоловіча 1 штука;

- штани робочі чоловічі 1 штука;

- водолазка (светр) трикотажний 1 штука;

- футболка жіноча 1 штука;

- куртка утеплена жіноча 1 штука;

- штани утеплені жіночі 1 штука;

- куртка утеплена чоловіча 1 штука;

- штани утеплені чоловічі 1 штука

- матрац 1 штука;

- подушка 1 штука;

- ковдра стьобана 1 штука;

- наказом головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1 № 60 від 12.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів станції швидкої медичної допомоги», відповідно до якого затверджено комітет з конкурсних торгів у новому складі і головою комітету з конкурсних торгів затверджено ОСОБА_1;

- протоколами засідання комітету з конкурсних торгів: б/н від 24.05.2015, б/н від 12.06.2015, б/н від 30.06.2015 на яких було прийнято пропозицію ОСОБА_1 про здійснення закупівель мякого інвентарю для персоналу та основних засобів без проведення конкурсних закупівель;

- довідками № 7.14.175 від 02.04.2015 та № 7.21.278 від 21.05.2015 про внесення змін до кошторису на 2015 рік, що підтверджують прийняте ОСОБА_1 рішення про укладення договорів купівлі-продажу предметів для Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги у ТОВ «Техностиль 2000» та ТОВ «Компанія Максстрой», без проведення процедур тендерних торгів;

- рухом грошових коштів на банківському розрахунковому рахунку ТОВ «Техностиль 2000» - №26003000028930, відкритий в АБ «Південний» у м. Харків, на який Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів;

- рухом грошових коштів на банківському розрахунковому рахунку ФОП ОСОБА_14 - № 26004015219396 відкритий в філії АТ «Укрексимбанк» м. Житомир, на який Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів;

- протоколами допитів свідків працівників Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, які показали, що вони були членами комітету з конкурсних торгів на період 2015 року Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги головою якого був ОСОБА_1. Рішення на засіданнях комітету приймалося на основі голосування, результатом засідання був відповідний протокол, який було підписано усіма членами комітету з конкурсних торгів. Всі засідання проходили у кабінеті головного лікаря ОСОБА_1 Протоколи засідання тендерного комітету вела та роздруковувала секретар - Некраш І.М.;

- вимогами ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року;

- вимогами ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України;

ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, таким чином, у разі визнання його винним у вчинені вказаного кримінального правопорушення йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років, тобто відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину.

Підставою звернення до слідчого судді з даним клопотанням є наявність обґрунтованих підозр у вчиненні ОСОБА_1 кримінального правопорушення, а також наявність ознаки, передбаченої п.6 ч.2 ст.155 КПК України, а саме те, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги може незаконними засобами впливати на свідків, так як вони викривають його у вчинені кримінального правопорушення, може знищити, сховати або спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, місцезнаходження яких на цей час невідоме або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином. Крім цього, саме перебування ОСОБА_1 на посаді головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги сприяло вчиненню ним зазначеного кримінального правопорушення. З огляду на зазначене в клопотанні ставиться питання про відсторонення підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, від посади головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги.

Слідчий в судовому засіданні підтримала клопотання та просила його задовольнити, суду пояснила, що свідки уданому кримінальному провадженні є підлеглими підозрюваного ОСОБА_1, а тому є ризик незаконного впливу на них. Від інших ризиків, зазначених у клопотанні вона відмовляється.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що ризики, зазначені у клопотанні надумані та необґрунтовані. Він просить не відстороняти його від посади та винести рішення за даним питанням на розсуд суду. Просить також долучити до матеріалів даного клопотання його письмові заперечення та клопотання трудового колективу, в якому зазначено, що трудовий колектив Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станції швидкої медичної допомоги вважає підстави для відсторонення його від посади надуманими. Його відсторонення матиме негативні наслідки для трудового колективу, оскільки тільки він може організувати роботу станції швидкої медичної допомоги на такому рівні професіоналізму. Крім того, він під час бойових дій в ході активної фази АТО у м. Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Золоте, Попасна не допустив розвалу системи екстреної медичної допомоги нашого регіону, чим врятував багато життів поранених, хворих завдяки своєчасному наданню медичної допомоги і продовжує надавати екстрену медичну допомогу бійцям АТО і населенню в дуже непростих умовах і зараз.

Захисник ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, суду пояснив, що ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, є надуманим, оскільки показання свідків не містять у собі доказів про вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення. Відсторонення ОСОБА_1 буде мати негативні наслідки, оскільки лише він може надавати екстрену медичну допомогу навіть під час бойових дій у містах Лисичанськ, Золоте, Попасна.

Вислухавши сторони кримінального провадження, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що має місце наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, яке відповідно до ст.12 КК України, відноситься до категорії тяжких злочинів.

Відповідно до ч. 1 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

Згідно ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Про існування ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме можливості ОСОБА_1 незаконно впливати на свідків, відповідно до ч. 1 ст.178 КПК України свідчать такі обставини, як те, що ОСОБА_1 працює на посаді головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги та є керівником, який має авторитет серед трудового колективу, крім того виклик свідків, які працюють під керівництвом підозрюваного ОСОБА_1, до слідчого для допиту під час досудового розслідування здійснюється через ОСОБА_1, а тому, враховуючи положення ч. 4 ст. 95 КПК України, якими передбачено, що суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу, існує ризик впливу на свідків у даному кримінальному провадженні. Слідчий суддя також враховує що саме перебування ОСОБА_1 на посаді головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги сприяло вчиненню даного кримінального правопорушення.

З огляду на зазначене та враховуючи, що для запобігання незаконного впливу на свідків, а також враховуючи те, що ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні тяжкого злочину у сфері службової діяльності, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_3, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про відсторонення від посади задовольнити.

За таких обставин, керуючись вимогами ст.ст. 40, 131, 132, 154, 156, 157, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_3, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про відсторонення від посади головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Відсторонити підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, від посади головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги строком на 2 місяці до 01 листопада 2016 року.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області протягом пяти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя О. М. Горбатенко