Ухвала суду № 61339228, 18.08.2016, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
18.08.2016
Номер справи
428/8868/16-к
Номер документу
61339228
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Кримінальне провадження № 1-кс/428/5410/2016

Справа № 428/8868/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2016 року м. Сєвєродонецьк

Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Горбатенко О.М., при секретарі Волковій О.М., за участю прокурора Бражнік В.І., слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, підозрюваного ОСОБА_2, захисника ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, та додані до клопотання матеріали кримінального провадження № 12016130000000115 від 12.08.2016р., відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, що має вищу освіту, раніше не засудженого, розлученого, який має малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює на посаді головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

ВСТАНОВИВ:

17.08.2016 року до слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_2, в обґрунтування якого зазначено, що останній підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України за наступних обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, будучи, відповідно до рішення № 20/7 від 23.10.2013 року головним лікарем Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги та наказу головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_2 №60 від 12.03.2015 року «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів станції швидкої медичної допомоги», головою комітету з конкурсних торгів, тобто службовою особою, посада якої повязана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної та юридичної особи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Посадовою інструкцією ОСОБА_2 від 02.01.2014, з якою останній був ознайомлений під розпис, зокрема передбачено:

- п.1.1. головний лікар станції швидкої медичної допомоги - керівник, що здійснює управління всіма видами діяльності станції швидкої медичної допомоги на основі єдиноначальності;

- п.2.1.5. основним завданням головного лікаря є забезпечення раціонального використання сил станції швидкої медичної допомоги;

- п.2.2.5. до функціональних обовязків головного лікаря відноситься бережливе ставлення до використання матеріально-технічних ресурсів, медикаментів, перевязного матеріалу, виробів медичного призначення, різних цінностей та коштів;

- п.2.2.11 до функціональних обовязків головного лікаря відноситься укладання господарських та науково-практичних договорів на виконання робіт, обслуговування, постачання, взаємодію, проведення конференцій;

- п. 2.2.12 до функціональних обовязків головного лікаря відноситься організація фінансово-господарської та економічної діяльності станції швидкої медичної допомоги та її структурних підрозділів та служб;

- п. 2.2.13 до функціональних обовязків головного лікаря відноситься забезпечення законності в діяльності станції швидкої медичної допомоги та її структурних підрозділів і служб; збереження матеріальних, технічних та фінансових ресурсів та їх оптимальне використання;

- п.3.5. головний лікар має право: перевіряти та направляти діяльність всіх структурних підрозділів та служб станції швидкої медичної допомоги;

- п. 3.15. головний лікар має право: розпоряджатися фінансами у рамках затвердженого бюджету та наявних коштів;

- п.4.1. головний лікар несе відповідальність за всі види діяльності станції швидкої медичної допомоги згідно з чинним законодавством України та за виконання завдань і функцій, які передбачені посадовою інструкцією головного лікаря станції швидкої медичної допомоги.

Згідно з наказом головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_2 №60 від 12.03.2015 року «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів станції швидкої медичної допомоги», головою комітету з конкурсних торгів було призначено головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної ОСОБА_2.

Згідно з «Положенням про комітет з конкурсних торгів», затвердженого 09.11.2012 року, а саме:

- п.3 розділу ІІ: «Голова комітету організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій».

- п. 6 розділу ІІ: «На засіданнях комітету підлягають розгляду такі питання:

- планування здійснення процедур закупівель;

- складання та затвердження річного плану державних закупівель;

- вибір процедури закупівлі;

- інші питання відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року.

Відповідно до ч.5 ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі Закону) від 10.04.2014 забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Відповідно до ст.2 Закону, сфера його застосування поширюється до всіх замовників та закупівель товарів, робіт, послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів) послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 000,00 гривень. Відповідно до Закону, замовник визначає предмет закупівлі товару на підставі Наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» від 26.07.2010 №921 (далі Порядок №921), що зареєстрований в Міністерства юстиції України від 06.08.2010 №623/17918.

Відповідно до п. 2.1. розділу 2 «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Порядку №921, предмет закупівлі визначається замовником на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457, за показниками пятого знака.

Так, у період з 28.05.2015 року по 23.07.2015 року ОСОБА_2, обіймаючи посаду головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги та будучи головою комітету з конкурсних торгів, діючи умисно, з метою отримання неправомірної вигоди в інтересах ТОВ «Техностиль 2000», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех», ТОВ «Компанія Макстрой», використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, керуючись злочинним наміром, спрямованим на зловживання службовим становищем, передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків своїх дій у вигляді заподіяння матеріальної шкоди державі, в порушення положень ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України дотримання принципів ефективності та результативності, а саме при притягнені мінімального обєму бюджетних коштів досягнення максимального результату, не вжив всіх ефективних заходів, щодо встановлення вартості товарно-матеріальних цінностей, які поставлялись ТОВ «Техностиль 2000», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех», ТОВ «Компанія Макстрой» до Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги», не перевірив належним чином їх вартість на ринку України, внаслідок чого підписав і таким чином уклав між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги та ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех», ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой» 18 договорів купівлі-продажу спеціального одягу, мякого інвентарю та медичного обладнання, за цінами які значно перевищують ринкові, на загальну суму 1 567 305 гривень, 9 із яких укладено в порушення ч.5 ст. 2 Закону.

Згідно кошторису Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, підписаного головним лікарем Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру ОСОБА_7, та затвердженого заступником директора Департаменту охорони здоровя Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_8 на 2015 рік, Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги Департаментом було виділено 21 356 599, 00 грн. бюджетних грошових коштів, з яких 1 585 528 грн. планувалося використати для закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.

ОСОБА_2, в порушення п. 2.2.5. п. 2.2.11. п. 2.2.12, п. 2.2.13, п. 4.1 функціональних обовязків та в порушення вимог ч. 5 ст. 2 Закону, прийняв рішення про укладення договорів купівлі-продажу вказаних предметів для Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги у ТОВ «Техностиль 2000» та ТОВ «Компанія Макстрой», про що складено довідки № 7.14.175 від 02.04.2015 року та № 7.21.278 від 21.05.2015 року про внесення змін до кошторису на 2015 рік, які були затверджені повноважним представником Департаменту.

Далі ОСОБА_2, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, будучи головою комітету з конкурсних торгів, з метою укладання договорів купівлі-продажу з ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», шляхом невірного визначення коду Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, прийняв рішення про поділення суми грошових коштів за договорами таким чином, щоб вони не перевищували розміру 100 000 грн., з метою уникнення процедури проведення закупівель за бюджетні грошові кошти шляхом проведення тендерної процедури.

З цієї метою 24.05.2015 року, 12.06.2015 року, 30.06.2015 року на засіданнях комітету з конкурсних торгів Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_2 виступив з пропозиціями про здійснення закупівель мякого інвентарю для персоналу та основних засобів без проведення конкурсних закупівель, які було прийнято та оформлено секретарем комітету ОСОБА_9, відповідними протоколами засідання б/н від 24.05.2016 року, б/н від 12.06.2015 року, б/н від 30.06.2015 року.

В подальшому, ОСОБА_2 з метою реалізації свого злочинного наміру спрямованого на зловживання службовим становищем виконує наступні дії:

28.05.2015 року між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги», в особі головного лікаря ОСОБА_2, та ТОВ «Техностиль 2000», в особі директора ОСОБА_10, укладено 4 договори купівлі-продажу спеціального одягу та мякого інвентарю, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 року по завищеним цінам, а саме:

- 1) по договору № 198 від 28.05.2015 року за 143 жакети чоловічі на загальну суму 84 370 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 34 320 грн.;

- 2) по договору № 196 від 28.05.2015 року за 43 штанів робочих жіночих на загальну суму 15 910 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6 020 грн.;

- 3) по договору № 195 від 28.05.2015 року за 100 подушок на загальну суму 20 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6 000 грн., та за 90 ковдр стьобаних на загальну суму 42 750 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 10 530 грн.;

- 4) по договору № 197 від 28.05.2015 року за 147 футболок жіночих на загальну суму 40 425 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 26 460 грн.,

крім того, 2 із вище перелічених договорів купівлі-продажу укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону, а саме:

- № 195 з метою придбання подушок за ціною 200,00 грн. за одиницю, у кількості 100 штук, на загальну суму 20000,00 грн., ковдр стьобаних за ціною 475,00 грн. за одиницю, у кількості 90 штук, на загальну суму 42750,00 грн.;

- № 197 з метою придбання футболок жіночих за ціною 275,00 грн. за одиницю, у кількості 147 штук, на загальну суму 40425,00 грн.;

15.06.2015 року та 25.06.2015 року між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ТОВ «Компанія Макстрой», в особі директора ОСОБА_11, укладено 10 договорів купівлі-продажу, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 року по завищеним цінам, а саме:

- 1) по договору № 231 від 15.06.2015 року за 47 курток робочих жіночих на загальну суму 49 350 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 32 900 грн. та за 46 курток робочих чоловічих на загальну суму 50 600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 34 500 грн.;

- 2) по договору № 229 від 15.06.2015 року за 27 водолазок жіночих на загальну суму 9 720 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5 481 грн. та за 25 водолазок чоловічих на загальну суму 9 250 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5 325 грн.;

- 3) по договору № 230 від 15.06.2015 року за 100 матраців на загальну суму 45 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 28 400 грн.;

- 4) по договору № 226 від 15.06.2015 року за 90 курток утеплених чоловічих на загальну суму 99 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 45 000 грн.;

- 5) по договору № 228 від 15.06.2015 року за 95 курток утеплених жіночих на загальну суму 99 750 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 42 750 грн.;

- 6) по договору № 257 від 25.06.2015 року за 103 штанів робочих чоловічих на загальну суму 44 805 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 21 115 грн.;

- 7) по договору № 256 від 25.06.2015 року за 5 костюмів робочих жіночих на загальну суму 8 605 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5 705 грн. та за 7 костюмів робочих чоловічих на загальну суму 12 600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8 540 грн.;

- 8) по договору № 255 від 25.06.2015 року за 136 штанів утеплених чоловічих на загальну суму 95 200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 50 320 грн.;

- 9) по договору № 254 від 25.06.2015 року за 120 светрів жіночих трикотажних на загальну суму 43 200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 24 360 грн. та за 118 светрів чоловічих трикотажних на загальну суму 43 660 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 25 134 грн.;

- 10) по договору № 253 від 25.06.2015 року за 142 штанів утеплених жіночих на загальну суму 95 850 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 48 990 грн.,

крім того, 7 із вище перелічених договорів купівлі-продажу спеціального одягу та мякого інвентарю укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону, а саме:

- № 226 з метою придбання курток утеплених чоловічих за ціною 1100,00 грн. за одиницю, у кількості 90 штук, на загальну суму 99000,00 грн.;

- № 228 з метою придбання курток утеплених жіночих за ціною 1050,00 грн. за одиницю, у кількості 95 штук, на загальну суму 99750,00 грн.;

- № 231 з метою придбання курток робочих жіночих за ціною 1050,00 грн. за одиницю, у кількості 47 штук, на загальну суму 49350,00 грн., курток робочих чоловічих за ціною 1100,00 грн. за одиницю, у кількості 46 штук, на загальну суму 50600,00 грн.;

- № 253 з метою придбання штанів утеплених жіночих за ціною 675,00 грн. за одиницю, у кількості 142 штук, на загальну суму 95850,00 грн.;

- № 255 з метою придбання штанів утеплених чоловічих за ціною 700,00 грн. за одиницю, у кількості 136 штук, на загальну суму 95200,00 грн.;

- № 256 з метою придбання костюмів робочих жіночих за ціною 1721,00 грн. за одиницю, у кількості 5 штук, на загальну суму 8605,00 грн., костюмів робочих чоловічих за ціною 1800,00 грн. за одиницю, у кількості 7 штук, на загальну суму 12600,00 грн.;

- № 257 з метою придбання штанів робочих чоловічих за ціною 435,00 грн. за одиницю, у кількості 103 штук, на загальну суму 44805,00 грн.

18.06.2015 року між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ПП «Лібротех», в особі директора ОСОБА_12, укладено 1 договір купівлі-продажу, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 року по завищеним цінам, а саме:

- № 235 від 18.06.2015 року за 5 холодильників марки Аtlant МХ 2823-66, 2014 року випуску на загальну суму 64 995 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 26 385 грн.;

23.07.2015 року між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_6, в особі ОСОБА_6, укладено 3 договори купівлі-продажу, згідно із висновками судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 року по завищеним цінам, а саме:

- 1) по договору № 3С від 23.07.2015 року за 4 електрокардіографи цифрових "Біомед ECG300G» на загальну суму 99 200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 48 220 грн.;

- 2) по договору № 2С від 23.07.2015 року за 11 саквояжів алюмінієвих УМСП-01 на загальну суму 93 940 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 52 305 грн.;

- 3) по договору № 5С від 23.07.2015 року за 1 ноші - каталку Біомед В-07, на загальну суму 43 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 16 616 грн..

На виконання умов вказаних вище договорів, на підставі платіжних доручень підписаних головним лікарем Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (ЛОДКЛ) ОСОБА_13 та головним бухгалтером централізованої бухгалтерії при ЛОДКЛ ОСОБА_14, Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки: ТОВ «Техностиль 2000» - №26003000028930, відкритий в АБ «Південний» у м. Харків, ТОВ «Компанія Макстрой» - №26000052331047, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Харків, ПП «Либротех» - № 26003052326628 відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» у м. Харків, ФОП ОСОБА_15 - № 26004015219396 відкритий в філії АТ «Укрексимбанк» м. Житомир.

На виконання умов вищевказаних договорів до Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ТОВ «Техностиль 2000», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех», ТОВ «Компанія Макстрой» було поставлено весь придбаний спеціальний одяг, предмети мякого інвентарю, медичне обладнання та побутова техніка.

Згідно висновку судово-економічної експертизи № 352/16-25 від 10.06.2016 року, внаслідок договірних відносин між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги та ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех», які мали місце у період часу з 28.05.2015 року по 23.07.2015 року, перераховано державних коштів на поточні рахунки ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех» загальну суму 1 567 305, 00 грн. (ТОВ «Техностиль 2000» згідно вказаних договорів на загальну суму 493 400, 00 грн., ТОВ «Компанія Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 750 270, 00 грн., ФОП ОСОБА_6 згідно вказаних договорів на загальну суму 258 640, 00 грн., ПП «Либротех» згідно вказаних договорів на загальну суму 64 995,00 грн.), серед яких, в результаті закупівлі вищезазначеного товару за завищеними цінами та в результаті укладання договорів купівлі-продажу без застосування тендерної процедури, на рахунки вказаних СПД було безпідставно перераховано державні кошти у сумі - 625 136, 00 грн..

Таким чином, ОСОБА_2, діючи з корисливих мотивів, в інтересах інших осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, шляхом укладання прямих договорів (без проведення процедур тендерних торгів) придбав спеціальний одяг, мякий інвентар, медичне обладнання та побутову техніку для Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, по цінам, які значно перевищують ринкові та виконав дії, спрямовані на зловживання службовим становищем в інтересах інших фізичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки, тобто завдав збитків на загальну суму 625 136,00 грн., що більше ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України за ознаками: зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби та в інтересах інших фізичних осіб і юридичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам юридичних осіб.

У вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України підозрюється ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

16.08.2016 року ОСОБА_2 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, вручено пам'ятку підозрюваного та розяснено процесуальні права.

17.08.2016 року підозрюваний ОСОБА_2 надав органам досудового розслідування договір, укладений між ним та адвокатом ОСОБА_3 (свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю N 4610 від 25.02.2013 р., надане радою адвокатів Донецької області) про надання правової допомоги у кримінальному провадженні.

17.08.2016 року при допиті в якості підозрюваного ОСОБА_2 пояснив, що бажає давати показання та буде давати свідчення після реалізації ст. 221 КПК України (після розгляду по суті клопотання захисника ОСОБА_3 від 17.08.2016 року).

Вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_2 інкримінованого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме:

- актом ревізії № 31-21/001 від 12.02.2016 року в ході проведення якої встановлено, що головним лікарем СШМД ОСОБА_2 здійснена закупівля товарів за державні кошти без застосування визначених законом процедур, а саме: проведена закупівля мякого інвентарю без застосування процедури закупівлі на загальну суму 730790,00 грн., по договорам від 28.05.2015 №№ 195,197,199, від 15.06.2015 року №№226,228,231, від 25.06.2015 року №№ 252,253,255,256,257, чим порушено вимоги частини 5 статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року №1197-VII;

- матеріалами дослідження державного ревізора-інспектора відділу боротьби з відмивання доходів одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Луганській області № 9/12-32-16-01-01987132 від 17.05.2016 року згідно із висновків якого: «Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги було придбано у ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП «ОСОБА_6А.» та ПП «Либротех», які не мали можливості здійснювати господарську діяльність, мякий інвентар, медичне обладнання та формений одяг. Всього на загальну суму 1 567 305, 00 грн. Також встановлено, що посадові особи Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги уклали договори купівлі-продажу без застосування тендерної процедури та закупили вищезазначений товар за завищеними цінами в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП «ОСОБА_6А.» та ПП «Либротех» державні кошти»;

- експертним висновком № 11/1-29 від 26.02.2016 року товарознавчої експертизи, згідно якого середня роздрібна ринкова вартість предметів закуплених Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги в особі головного лікаря ОСОБА_16 згідно із укладеними договорами купівлі-продажу з ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех» за проміжок часу з 28.05.2015 року до 23.07.2015 року (без проведення конкурсних торгів) з урахуванням вільного ціноутворення на території України є нижчою ніж сплачена вартість в результаті здійснення вищезазначеної закупівлі;

- експертним висновком № 352/16-25 від 10.06.2016 року судово-економічної експертизи, згідно якого Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги в особі головного лікаря ОСОБА_16 та ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех», перераховано державних коштів на поточні рахунки ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех» загальну суму 1 567 305, 00 грн. (ТОВ «Техностиль 2000» згідно вказаних договорів на загальну суму 493 400, 00 грн., ТОВ «Компанія Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 750 270,00 грн., ФОП ОСОБА_6 згідно вказаних договорів на загальну суму 258 640, 00 грн., ПП «Либротех» згідно вказаних договорів на загальну суму 64 995,00 грн.), серед яких, в результаті закупівлі вищезазначеного товару за завищеними цінами та в результаті укладання договорів купівлі-продажу без застосування тендерної процедури, на рахунки вказаних СПД було безпідставно перераховано державні кошти у сумі - 625 136, 00 грн..

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 29.09.2015 року, відповідно до якого вилучено у приміщенні Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру документи Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, серед яких оригінали укладених угод із ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех» за проміжок часу з 28.05.2015 року до 23.07.2015 року підписані головним лікарем Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_2, із додатками та документами, що підтверджують факт оплати, а також технічні паспорти та інструкції по експлуатації на придбану побутову та компютерну техніку;

- договорами купівлі-продажу від 28.05.2015 року укладеними між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ТОВ «Техностиль 2000», в особі директора ОСОБА_10, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові , а саме:

- 1) договор № 198 від 28.05.2015 року за 143 жакети чоловічі на загальну суму 84 370 грн;

- 2) договор № 196 від 28.05.2015 року за 43 штанів робочих жіночих на загальну суму 15 910 грн.;

- 3)договор № 195 від 28.05.2015 року за 100 подушок на загальну суму 20 000 грн., та за 90 ковдр стьобаних на загальну суму 42 750 грн.;

- 4) договору № 197 від 28.05.2015 року за 147 футболок жіночих на загальну суму 40 425 грн.

- договорами купівлі-продажу укладеними 15.06.2015 року та 25.06.2015 року між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ТОВ «Компанія Макстрой», в особі директора ОСОБА_11, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові , а саме:

- 1) по договору № 231 від 15.06.2015 року за 47 курток робочих жіночих на загальну суму 49 350 грн., та за 46 курток робочих чоловічих на загальну суму 50 600 грн.;

- 2) по договору № 229 від 15.06.2015 року за 27 водолазок жіночих на загальну суму 9 720 грн., та за 25 водолазок чоловічих на загальну суму 9 250 грн.;

- 3) по договору № 230 від 15.06.2015 року за 100 матраців на загальну суму 45 000 грн.;

- 4) по договору № 226 від 15.06.2015 року за 90 курток утеплених чоловічих на загальну суму 99 000 грн.;

- 5) по договору № 228 від 15.06.2015 року за 95 курток утеплених жіночих на загальну суму 99 750 грн.;

- 6) по договору № 257 від 25.06.2015 року за 103 штанів робочих чоловічих на загальну суму 44 805 грн.;

- 7) по договору № 256 від 25.06.2015 року за 5 костюмів робочих жіночих на загальну суму 8 605 грн., та за 7 костюмів робочих чоловічих на загальну суму 12 600 грн.;

- 8) по договору № 255 від 25.06.2015 року за 136 штанів утеплених чоловічих на загальну суму 95 200 грн.;

- 9) по договору № 254 від 25.06.2015 року за 120 светрів жіночих трикотажних на загальну суму 43 200 грн., та за 118 светрів чоловічих трикотажних на загальну суму 43 660 грн.;

- 10) по договору № 253 від 25.06.2015 року за 142 штанів утеплених жіночих на загальну суму 95 850 грн.;

- договорами купівлі-продажу укладеними 23.07.2015 року між Лисичанською комунальною лікувально-профілактичної установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_6, в особі ОСОБА_6, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові , а саме:

- 1) договор № 3С від 23.07.2015 року за 4 електрокардіографи цифрових "Біомед ECG300G» на загальну суму 99 200 грн.;

- 2) договор № 2С від 23.07.2015 року за 11 саквояжів алюмінієвих УМСП-01 на загальну суму 93 940 грн.;

- 3) договору № 5С від 23.07.2015 року за 1 ноші - каталку Біомед В-07, на загальну суму 43 000 грн.

- договором купівлі-продажу укладеного між Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установою станція швидкої медичної допомоги, в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ПП «Лібротех», в особі директора ОСОБА_12, № 235 від 18.06.2015 року за 5 холодильників марки Аtlant МХ 2823-66, 2014 року випуску на загальну суму 64 995 грн., без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові;

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 17.02.2016 року, згідно якого вилучено у Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги речі, придбані за укладеними у проміжок часу з 28.05.2015 року до 23.07.2015 року угодами із ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех»;

- речами, що закуплені Лисичанською комунальною лікувально-профілактичною установою станція швидкої медичної допомоги за укладеними угодами із ТОВ «Техностиль 2000», ТОВ «Компанія Макстрой», ФОП ОСОБА_6, ПП «Либротех» за проміжок часу з 28.05.2015 року до 23.07.2015 року по цінам, які значно перевищують ринкові, а саме:

- куртка робоча жіноча 1штука;

- штани робочі жіночі 1 штука;

- куртка робоча чоловіча 1 штука;

- штани робочі чоловічі 1 штука;

- водолазка (светр) трикотажний 1 штука;

- футболка жіноча 1 штука;

- куртка утеплена жіноча 1 штука;

- штани утеплені жіночі 1 щтука;

- куртка утеплена чоловіча 1 штука;

- штани утеплені чоловічі 1 штука

- матрац 1 штука;

- подушка 1 штука;

- ковдра стьобана 1 штука;

- наказом головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_2 № 60 від 12.03.2015 року «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів станції швидкої медичної допомоги», відповідно до якого затверджено комітет з конкурсних торгів у новому складі і головою комітету з конкурсних торгів затверджено ОСОБА_2;

- протоколами засідання комітету з конкурсних торгів: б/н від 24.05.2015 року, б/н від 12.06.2015 року, б/н від 30.06.2015 року на яких було прийнято пропозицію ОСОБА_2 про здійснення закупівель мякого інвентарю для персоналу та основних засобів без проведення конкурсних закупівель;

- довідками № 7.14.175 від 02.04.2015 року та № 7.21.278 від 21.05.2015 року про внесення змін до кошторису на 2015 рік, що підтверджують прийняте ОСОБА_2 рішення про укладення договорів купівлі-продажу предметів для Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги у ТОВ «Техностиль 2000» та ТОВ «Компанія Максстрой», без проведення процедур тендерних торгів;

- рухом грошових коштів на банківському розрахунковому рахунку ТОВ «Техностиль 2000» - №26003000028930, відкритий в АБ «Південний» у м. Харків, на який Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів;

- рухом грошових коштів на банківському розрахунковому рахунку ФОП ОСОБА_15 - № 26004015219396 відкритий в філії АТ «Укрексимбанк» м. Житомир, на який Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів;

- протоколами допитів свідків працівників Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, які показали, що вони були членами комітету з конкурсних торгів на період 2015 року Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги головою якого був ОСОБА_2. Рішення на засіданнях комітету приймалося на основі голосування, результатом засідання був відповідний протокол, який було підписано усіма членами комітету з конкурсних торгів. Всі засідання проходили у кабінеті головного лікаря ОСОБА_2 Протоколи засідання тендерного комітету вела та роздруковувала секретар - Некраш І.М.

- вимогами ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014;

- вимогами ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України;

Таким чином, ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого суспільно небезпечного кримінального правопорушення, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від пятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.184 КПК України, під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п.1,3,4,5 ч.1 ст.177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_2 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення. Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2 фактично зареєстрований та мешкає за адресою: пр-т. Радянський, 38/9, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, тобто фактично проживає на території проведення антитерористичної операції, у звязку з чим існує ризик, що підозрюваний може переховуватися на окремій території Луганської області, яка не підконтрольна органам державної влади України.

Враховуючи зазначені обставини, застосування до підозрюваного ОСОБА_2 більш м`яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою, не може бути достатнім для запобігання зазначених ризиків. Тому у клопотанні ставиться питання про обрання щодо підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У судовому засіданні слідчий підтримала клопотання та просила слідчого суддю клопотання задовольнити та обрати підозрюваному ОСОБА_2 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання, пояснив, що не заперечує проти застави у розмірі 60 мінімальних заробітних плат.

Підозрюваний ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснив, що провину свою він не визнає, оскільки злочинного наміру у нього не було та неправомірної вигоди він не отримував. Ризиків, передбачених ст. 177 КПК України він не вбачає, оскільки втікати не збирається, готовий співпрацювати зі слідством, має постійне місце проживання та роботи. Просив врахувати, що він сплачує аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3. Не заперечував проти застосування запобіжного заходу у вигляді мінімального розміру застави.

Захисник ОСОБА_3 в судовому засіданні просив застосувати відносно ОСОБА_2 запобіжний захід у особистого зобовязання, або у вигляді застави у мінімальному розмірі.

Вислухавши сторони кримінального провадження, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що має місце наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, який відповідно до ст.12 КК України, відноситься до категорії тяжких злочинів.

Про існування ризиків, передбаченого ст. 177 КПК України, можливості ОСОБА_2 переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення, відповідно до ч. 1 ст.178 КПК України свідчать такі обставини, як те, що ОСОБА_2 фактично зареєстрований та мешкає за адресою: пр-т. Радянський, 38/9, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, тобто фактично проживає на території проведення антитерористичної операції, тобто фактично проживає на території проведення антитерористичної операції, у звязку з чим існує ризик, що підозрюваний може переховуватися на окремій території Луганської області, яка не підконтрольна органам державної влади України, а також те, що ОСОБА_20 працює на посаді головного лікаря Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи станція швидкої медичної допомоги, а тому має можливість незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні або вчинити інше кримінальне правопорушення.

Враховуючі зазначені обставини, застосування до обвинуваченого ОСОБА_2 більш м'яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, не може бути достатнім для запобігання зазначених ризиків.

З огляду на зазначене, слідчий суддя вважає за необхідне слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_2 задовольнити.

Згідно ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобовязаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обовязків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.5 ст. 182 КПК України розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, - від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної заробітної плати..

З огляду на викладене, та враховуючи, що сума застави повинна бути достатньою для належного виконання покладених на підозрюваного ОСОБА_2 обовязків судом, а також враховуючи майновий стан підозрюваного ОСОБА_2, слідчий суддя вважає, що для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та забезпечення виконання встановлених ризиків необхідно встановити заставу в розмірі 30 мінімальних заробітних плат, що становить 43500 грн..

Керуючись вимогами ст.ст. 40, 131, 132, 176, 177, 178, 184, 197 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_4, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_2 - задовольнити.

Обрати стосовно підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів.

Дана ухвала діє протягом 60 днів, тобто до 17 жовтня 2016 року та підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Відповідно до вимог ч.3 ст.183 КПК України суд встановлює ОСОБА_2 заставу в розмірі 30 мінімальних заробітних плат, що становить 43500 (сорок три тисячі пятсот) гривень, яку необхідно внести у грошовій одиниці України на депозитний рахунок для внесення застави, відкритий в Територіальному управлінні Державної судової адміністрації України у Луганській області м. Рубіжне: р/р 37317017002672, одержувач Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, код ЄДРПОУ 26297948, банк одержувача Держказначейська служба України в м. Київ, МФО 820172.

В разі внесення застави покласти на підозрюваного ОСОБА_2 наступні обовязки:

- не відлучатись з місця проживання, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування з свідками визначеними слідчим;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і вїзд в Україну.

Вказані обовязки в разі внесення застави покладаються на ОСОБА_2 на строк не більше двох місяців.

Підозрюваному розяснюється положення п.п.8, 10 ст. 182 КПК України, згідно з якими у разі невиконання обовязків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не зявився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обовязки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч.7 ст.194 КПК України.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області протягом пяти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя О. М. Горбатенко