Справа № 344/11835/16-к
Провадження № 1-кс/344/3854/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2016 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., з участю секретаря Бухвак І.С., розглянувши клопотання прокурора військової прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1 про проведення позапланової ревізії, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що державне підприємство «Івано-Франківський ліспромкомбінат Міністерства оборони України» створено відповідно до наказу Міністра оборони України від 20.05.1993р. № 104, і воно є складовою частиною Збройних сил України. Наказом Міністра оборони України від 30.09.2008р. № 469 вказане підприємство перейменовано на державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» (надалі Підприємство), яке стало правонаступником усіх прав та обовязків ДП «Івано-Франківський ліспромкомбінат Міністерства оборони України».
Згідно із зазначеним наказом та Статутом підприємства, предметом його діяльності є: лісове господарство та повязані з ним послуги; лісництво, лісове господарство, лісозаготівлі; одержання продукції лісового господарства, перевезення лісопродукції, частину якої реалізовує Прикарпатський військовий лісгосп, який є структурним підрозділом ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», діє на підставі відповідного Положення і не є юридичною особою. Підприємство має право реалізовувати самостійно усю продукцію, яка не увійшла в державне замовлення або державне завдання, на території України і за її межами, якщо інше не передбачено законом. Підприємство надає послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством, - за фіксованими державними та регульованими цінами.
Відповідно до Положення про Державний комітет лісового господарства України, затвердженого Указом Президента України від 14.08.2000р. № 969, розділу IV Конвенції реформування та розвитку лісового господарства, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.04.2006р. № 208-р, та з метою вдосконалення організації роботи з реалізації необробленої деревини в країні, створення прозорого механізму ціноутворення, розвитку конкурентних засад у торгівлі деревиною, для забезпечення нею зростаючих потреб вітчизняних деревообробних підприємств, установ, організацій та населення, наказом Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007 за № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини», погодженого в тому числі Міністром оборони України, затверджено Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини.
За приписами пункту 1.2 Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, затвердженого Наказом Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007р. за № 42, реалізація необробленої деревини всіма постійними лісокористувачами здійснюється через аукціони з продажу необробленої деревини на біржі. Окрім цього, необхідність продажу необробленої деревини через аукціони підтверджується постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.08.2013р. у справі № 809/2004/13-а за позовом ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» до Івано-Франківської державної адміністрації про визнання протиправними та скасування пункту 2 розпорядження № 105 від 25.02.2013р. в частині зобовязання ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» забезпечити реалізацію деревини через аукціонні торги відповідно до Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, затвердженого згаданим наказом Державного комітету лісового господарства України.
Однак, в ході розслідування даного кримінального провадження встановлено, що всупереч вимогам згаданого вище законодавства, ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» та його відокремленим структурним підрозділом Прикарпатським військовим лісгоспом упродовж 2015 року здійснювався продаж необробленої деревини без проведення аукціонів та за цінами, що не відповідають ринковим, внаслідок чого державі заподіяно збитки на суму понад 2 млн. грн.
Враховуючи викладене вище, у діях посадових осіб Прикарпатського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», а також посадових осіб ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», вбачаються порушення, які необхідно перевірити та підтвердити законним шляхом.
Матеріалами кримінального провадження зазначено, що з метою перевірки: законності ведення фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог законодавства України при здійсненні реалізації необробленої деревини у продовж 2015-2016 років, на даний час виникла необхідність звернутись до слідчого суді Івано-Франківського міського суду для отримання дозволу про проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», (юридична та фактична адреса: 76014, Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ вул. Л. Ребета буд. 6, правовий статус юридична особа, ід. код юридичної особи 08033772) та його структурного підрозділу Прикарпатського військового лісгоспу ( адреса м. Івано-Франківськ вул. Л. Ребета буд. 6).
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши прокурора та дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Такий порядок визначений Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі Закон).
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал (ч. 6 ст. 11 Закону).
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону, позапланові виїзні ревізії субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. При цьому у ч. 8 зазначеної статті наведено, що орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до ч. 5 і 7 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Прокурором в судовому засіданні доведено необхідність отримання дозволу на проведення ревізії, оскільки отримані за її результатами відомості матимуть істотне значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, відтак призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 2, 40, 309 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 42016140400000013 позапланової, виїзної, документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» (юридична та фактична адреса: 76014, Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ вул. Л. Ребета, буд. 6, правовий статус юридична особа, ід. код юридичної особи 08033772) та його структурного підрозділу без права юридичної особи Прикарпатського військового лісгоспу ( адреса м. Івано-Франківськ вул. Л. Ребета, буд. 6) за період часу з 01 січня 2015 року по 31 серпня 2016 року з метою встановлення обємів реалізованої упродовж 2015-2016 років необробленої деревини без проведення аукціонів та за цінами, що не відповідають ринковим, а також встановлення суми спричинених матеріальних збитків, яку провести протягом 15 робочих днів, розпочавши її з 19 вересня 2016 року.
Ухвала діє до 15 жовтня 2016 року включно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Татарінова О.А.