Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/484/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2016 року смт. Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Діброви О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, третя особа Овруцьке обєднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, про визнання постанови державного виконавця незаконною та її скасування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду та просить постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 27 липня 2016 року про закінчення виконавчого провадження №44116638 визнати незаконною та скасувати, мотивуючи свої вимоги тим, що зазначена постанова суперечить вимогам Закону України «Про виконавче провадження».
Сторони в судове засідання не зявились. Позивач просить розгляд справи провести без її участі, представники відповідача й третьої особи про причини неявки суду не повідомили.
Дослідивши матеріали справи та адміністративної справи №284/360/14-а, суд дійшов такого висновку.
Постановою Народицького районного суду Житомирської області від 12 травня 2014 року дії управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі в частині визначення з 01.01.2014 року ОСОБА_1 розміру державної пенсії і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю, за ст.ст.50,54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визнано протиправними.
Зобовязано управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі провести нарахування і виплатити ОСОБА_1 як потерпілій внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, інваліду ІІ групи, перерахунок та виплатити державну пенсію по інвалідності (ст.54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) із розрахунку не менше восьми мінімальних пенсій за віком, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоровю, (ст.50 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) із розрахунку не менше 75 процентів мінімальної пенсії за віком, що визначаються на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого відповідним Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік, починаючи з 01.01.2014 року й щомісяця.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2014 року постанову Народицького районного суду Житомирської області від 12 травня 2014 року залишено без змін.
17.07.2014 року позивачем отримано виконавчий лист й спрямовано його до виконання у відділ державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції в Житомирській області.
Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції Житомирської області від 27 січня 2016 року позивачу було повернуто зазначений вище виконавчий лист, однак постановою Народицького районного суду Житомирської області від 06 квітня 2016 року постанову державного виконавця від 27 січня 2016 року про повернення ОСОБА_1 виконавчого листа визнано незаконною та скасовано.
Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції від 13 квітня 2016 року на підставі частини 1 статті 51 Закону України «Про виконавче провадження» (надалі Закон) виконавче провадження по виконання виконавчого листа, виданого за постановою Народицького районного суду Житомирської області у справі №284/360/16-а, відновлено.
Постановою державного виконавця Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 27 липня 2016 року зазначене виконавчого провадження закінчено у звязку з не предявленням до виконання стягувачем виконавчого документа.
Статтею 1 Закону передбачено, що виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (надалі - рішення).
Відповідно до частини першої статті 51 Закону у разі якщо постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або керівником відповідного органу державної виконавчої служби або якщо до державного виконавця надійшло рішення суду про скасування заходів до забезпечення позову, а також у разі повернення виконавчого документа з іншого відділу державної виконавчої служби, виконавче провадження підлягає відновленню протягом трьох робочих днів з дня надходження рішення суду, виконавчого документа чи постанови керівника відповідного органу державної виконавчої служби.
Про відновлення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, копії якої не пізніше наступного дня надсилаються до суду, який визнав незаконною постанову державного виконавця, сторонам, а також органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ. У разі відновлення виконавчого провадження, стягувач, суд або орган (посадова особа), якому повернуто виконавчий документ, зобовязаний у тримісячний строк з дня надходження відповідної постанови предявити його до виконання (частини третя і четверта статті 51 Закону).
Пунктом тринадцятим частини першої статті 49 Закону визначено, що виконавче провадження підлягає закінченню в разі непред'явлення виконавчого документа за відновленим виконавчим провадженням у строки, визначені статтею 51 цього Закону.
Згідно частин 2, 4 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову; субєкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
З копії матеріалів виконавчого провадження №44116638 не вбачається, що державний виконавець надсилав ОСОБА_1 копію постанови про відновлення виконавчого провадження, а отже остання не була обізнана про відновлення виконавчого провадження й була позбавлена можливості у тримісячний строк предявити до виконання виконавчий лист.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що державний виконавець при винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження не дотримався вимог Закону, а тому позовні вимоги слід задовольнити, постанову визнати незаконною та скасувати.
Позивач звільнена від сплати судового збору на підставі пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України „Про судовий збір.
Керуючись статтями 6, 9, 11, 12, 71, 158-163 КАС України, статтями 49, 51 Закону України "Про виконавче провадження", суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Постанову державного виконавця Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 27 липня 2016 року про закінчення виконавчого провадження№44116638, відкритого за виконавчим листом, виданим за постановою Народицького районного суду Житомирської області 17 липня 2014 року у справі №284/360/14-а, визнати незаконною та скасувати.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана через Народицький районний суд Житомирської області в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя: