Постанова № 61325629, 15.09.2016, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
15.09.2016
Номер справи
233/4352/16-п
Номер документу
61325629
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Код суду 233 № 233/4352/16-п

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2016 року м. Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцька О.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов від Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м. Костянтинівка Донецької області, обіймає посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудремпуть», мешкає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП 27142092955

- за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, якому розяснені права відповідно до ст. 268 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

Відносно ОСОБА_1 15 липня 2016 року головним державним ревізором інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_2 було складено протокол № 115/12 (бланк серії АА № 869036) про адміністративне правопорушення за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, відповідно до якого, при перевірці ТОВ «Укрбудремпуть», розташованого за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Леваневського, 47/2, встановлено, що деретором бухгалтером підприємства ОСОБА_3 допущено несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування податку на додану вартість до бюджету, а саме: по податковому повідомленню-рішенню № НОМЕР_1 від 06.05.2015 року в сумі 20 грн. 70 коп. при граничному терміні сплати 06 травня 2015 року фактично було сплачено 15 вересня 2015 року, затримка склала 183 дні, чим було порушено п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України.

ОСОБА_1 в суді свою вину в чиненні зазначеного правопорушення визнав, не заперечував факту несвоєчасного подання платіжного доручення на перерахування ПДВ до бюджету,зазначивши при цьому, що строк притягнення його до адміністративної відповідальності за дане адміністративне правопорушення на теперішній час сплив.

Крім визнання вини самим ОСОБА_1 його вина у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 115/12 від 15 липня 2016 року (бланк серії АА № 869036), актом перевірки № 472/05-14-12-11-1-33560720 від 29 червня 2016 року.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, оцінивши докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обовязкових платежів).

При цьому, статтею 38 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст. 38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).

Виходячи із змісту ст. 38 КУпАП адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду.

Крім того, ст. 38 КУпАП встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень.

За загальним правилом адміністративне стягнення за правопорушення, яке підвідомче суду (судді), може бути накладено не пізніше, ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення.

Таким чином, для більшості правопорушень перебіг строку притягнення до адміністративної відповідальності починається з дня вчинення правопорушення.

Щодо визначення поняття «триваюче правопорушення», Кодекс про адміністративні правопорушення України його не містить. Проте, як зазначено у листі Міністерства юстиції України від 02.08.2013 № 6802-0-4-13/11, в теорії адміністративного права триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обовязку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обовязок, або виконує його не повністю чи неналежним чином.

Визначення поняття «триваюче правопорушення» знайшло відображення й у листі Міністерства доходів і зборів України від 13.05.2013 № 1101/Н/99-99-15-04-01-14. Так, зокрема, Міндоходів України було зазначено, що триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, у разі виявлення таких проступків: відсутності обліку доходів і витрат, для яких встановлена обовязкова форма обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, повязаних з нарахуванням податків, і встановити які можна лише в ході документальної перевірки на підставі первинних документів).

До адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, у контексті порушень законодавства з питань податкового та бухгалтерського обліку, належать, до прикладу, такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів у бюджети і державні цільові фонди і тощо. У цьому сенсі день вчинення правопорушення це, наприклад, порушення граничного дня подання декларації про доходи до податкового органу, порушення граничного терміну подання платіжних документів до установ банків, щодо сплати податків, зборів тощо.

Таким чином, днем вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 слід вважати день, наступний за граничним терміном сплати, тобто 07 травня 2015 року, що вказує на сплив тримісячного строку накладення адміністративного стягнення на день розгляду справи судом.

В силу п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у звязку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Враховуючи, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 минув тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, що виключає провадження у справі, вважаю за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у звязку з закінченням на час розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі підлягає закриттю, то відповідно судовий збір стягненню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 38, 247, 284 КпАП України, -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП закрити у звязку з закінченням на час розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд.

Суддя: